Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: RDI vs OLNET
Forum mieszkańców Oleśnicy > Technika > IT > Dostawcy usług internetowych
Gajdzi
Ktorego dostawce net'a byscie wybrali...!?

Weszcie pod uwage wszystko!
LooP
jezeli wybierac scisle tylko z tych dwoch to zdecydowanie RDI YOURECO
Groszek
Zdecydowanie Olnet
Gajdzi
Ta... tylko panowie dlaczego...!?

Umotywujce jakos swoje spostrzezenia!
LooP
wystarczy ze poczytasz opinie o olnecie i rdi na tym forum wtedy sam bedziesz mial kolosalne porownanie ...
Groszek
Zdecydowanie Olnet!!! Dlaczego? Ponieważ pomimo wszelkich minusów to Olnet zaoferował mi najprzystępniejszą cenę za dobry transwer, gdzie wówczas w RDI było za drogo jak dla mnie. Ale to było kiedyś. Teraz nie mam Olnetu i nie wiem jak tam jest, ale na forum są uzytkownicy, którzy chwalą sobie Olnet, np. Neonek nie ma żadnych problemów z netem w Olnecie. Zdecydowanie coraz więcej fałszywej propagandy pojawia się na temat tej firmy. No i zapewne ten temat też temu służy...
Gajdzi
hm....

moze i tak...

Ale chcialbym tez zwrocic uwage na pewne szczegoly!

Gdzies przeczytalem, ze bardzo chwialicie RDI... ze maja 24h monitoring, usowaja usterki w godzine i wogole...

Szczerze, to nie jestem za zadna z tych firm, ale spojrzmy obiektywnie...

niechce mi sie wierzyc zeby OLNEt nie mial monitoringu! Co do usterek, to niechce mi sie wierzyc za bardzo, ale nie mowie nie!

A jeszcze chcialbym zauwazyc,ze strona np RDI mi sie nie laduje... i w tez nie bardzo to z ich trony!
A z drugiej strony OLNET ma swoja strone, ale przydaloby sie ja aktualizowac, a nie zostawiac jak obrazek!

Takie sa moje spostrzezenia, a Wasze???
LooP
hmm ... moze ja tak to powiem ... jezeli zalezy Ci na ogladaniu stronek www tylko i wylacznie to olnet a jezeli chcialbys pograc na tym to ja osobiscie bym polecal RDI ... zreszta jutro zobaczysz co napsiza inni forumowicze :]


EDIT:

poczytaj o RDI i Olnecie w dziale Dostawcy Internetu
Groszek
No jutro tu bedzie niezła jazda zapewne, więc radzę Ci popytać lepiej znajomych sąsiadów itp. bo to pewnie zalezy tez od tego gdzie mieszkasz. Mam kolege, który narzeka tez na RDI, mówi że wcale nie ma tam tak super jak krążą pogłoski, czesto mu się cos rypie, ale mówi że nie ma problemu z załatwieniem naprawy.
Koniu
Posiadam łącze z Olnetu na początku było tragicznie ale znacznie się poprawiło.
Były problemy praktycznie codziennie ale już ponad miesiąc jest OK i mam nadzieje że tak zostanie.
Jeśli chodzi o RDI to nie mam zdania.
Gajdzi
Z tgo co mi wiadomo, to w OLNECIE duzo sie ostatnio zmienilo!!!
Wnioskuje,ze naprawde chca i zalezy im! wink.gif

Opieracjac sie na opiniach qmpli to jezeli chodzi o OLNET, to mogli by bardziej zainteresowac sie co jest z siecia od strony klient'a!

Ale jeżeli chodzi o RDI, to tez nie jest tak piknie (zreszta Groszek juz wspominal),

zreszta Panowie... wezcie pod uwage,ze to jest RADIO !!!
Wystarczy,ze ktos Wam polozy obok dobry magnes i zegnamy....

A po 2 wezmy tez pod uwage,ze jest grono uzytkownikow, którzy instaluja na kompie co sie da i ile sie da! A nie maja o tym pojecia! Sam mam takiego qmpla...

No ale coz...
Zobaczymy co jutro tu forumowiecze powiedza smile.gif
paulus76
CYTAT(Gajdzi @ 04.01.2005 | 2:17:15)
Z tgo co mi wiadomo, to w OLNECIE duzo sie ostatnio zmienilo!!!

Tiaaa... Od konca pazdziernika zaczely sie wielkie zmiany, niestety na duzo gorsze. Od stycznia 2004 jestem w Olnecie (jeszcze tylko 27 dni biggrin.gif potem Dialog) i do pazdziernika na Olnet nie narzekalem. Za to teraz nadrabiam zaleglosci.

Dzis rano Olnet_9 tradycyjnie niedostepny. To sie nazywa staly dostep do internetu...

Zdecydowanie odradzam!!!
Gajdzi
CYTAT
Tiaaa... Od konca pazdziernika zaczely sie wielkie zmiany, niestety na duzo gorsze.


Szczerze, to niewiem jakie zmiany wprowadzili, ale podobno bardzo sie poprawili!

A powiedzcie... co najczesciej pada w OLNECIE? Ratusz? Czy tez inne charakterystyczne punkty...!?
Gajdzi
A....
Podajecie mi stronka RDI, bo albo ja zle pisze, albo ten dostawca zapomnial co to jest strona domowa! ;P
roball
RDI.

ps. www.Rdi.pl
lag
Ja bym brał RDI smile.gif
miałem olnet to sie tam nic nie dało zrobić...
na stronach miałem timeouty
sciaganie bylo piekne az sie chwalilem kolegą 0,01kb/s i se sciagaj coś na tym O_o
grać sie też niedało były problemy żeby sie połączyć z serverem i non stop sie wisiało:[ i co chwile rozłanczało to bylo najbardziej wkur...

a na RDI strony śmigają
ściąganie dobre
jeszcze ani razu mnie nie rozłonczyło biggrin.gif
pingi bardzo dobre biggrin.gif

mój kolega (naiwniak) załorzył olnet i na drugi dzień już neta niemiał biggrin.gif
Luk3
Tylko i wylacznie RDI. Moze masz znajomych ktorzy maja RDI ? Jak tak to zobacz sam jak dziala smile.gif
M.
Moj kumpel mial neta z olneta i strasznie narzekal dlatego przeszedl do RDI ktore obecnie wedlug mnie jest najlepsze !
Gajdzi
No coz.... Wasze zdanie...

Mam qmpli, torzy sobie bardzo chwala OLNET...
I tez tacy, co anrzekaja na RDI...

Ale coz...
roball
Bylem uzytkownikiem Olnetu, od dzis jestem (zadowolonym) uzytkownikiem RDI. Moge polecic RDI bez mrugniecia powieka wink.gif
NeoN
Hmm ja bym polecił jednak Olnet
No dokładnie jak Groszek napisał mi net dobrze chodzi.
łacze się z nadajnikami:
OLnet 8 - Ratusz
Olnet B1 - nie wiem gdzie leży
i net naprawde bardzo dobrze śmiga nie wiem co wy chcecie... fakt kiedyś chodził źle, ale teraz to bajka
Koniu
Neonek ma racje!!!
Ja też polecam Olnet. Łącze się pżez Olnet C3 z Ratusza i jest OK Stronki chodzą dobrze. korzystam z p2p jest OK. posiadam serwer FTP i działa stabilnie(nikt nie nażekał na żrywanie transferu)
Tyle ode mnie Pozdrawiam wszystkich.
darrkie
a u mnie przed wszystkimi zmianami było dobrze a nawet bardzo dobrze na teraz to kompletna kich niestety ( olnet_18) sad.gif
Deacon
wszystko ma swoje plusy i minusy ... jak ktos powyzej napisal- z RDI tez sa niezadowoleni ludzie.

Jak juz pisalem wczesniej ja jestem w grupie nielicznych ( chyba ? ) ludzi zadowolonych z Olnetu, jednakze jest pare rzeczy, ktore mnie irytuja :

1.Te przerwy co kiedys byly bez zadnego uprzedzenia i wiazace sie z tym cholerne mydlenie w BOK'u. Tak trudno zdobyc sie na szczerosc ? Powiedziec " przykro mi bardzo, ale nie wiem dokladnie kiedy internet zacznie dzialac- calkiem mozliwe, iz dopiero jutro" . A nie sytuacje, ze dzwonie i slysze, ze za 2-3 godziny bedzie wszystko OK, dzwonie znow za 4 godziny i dowiaduje sie, ze jeszcze musze sie uzbroic w cierpliwosc i poczekac z godzine, dzwonie po kolejnych 2 godzinach i wtedy slysze, ze w ogole nie bedzie dzisiaj internetu. Jest to conajmniej wkurzajace.

2.Skrajnie olewajaca postawa wobec klienta. Przytocze jedna ciekawa sytuacje. Kiedy wzrosl VAT za internet dla firm i moj tato byl placic jeden z rachunkow zwrocil kobiecie ( nie wiem czy to wlascicielka czy tylko pracownica ) uwage, iz wg. umowy wcale nie jestesmy zobowiazani do placenia wyzszego abonamentu - po prostu, ze umowa jest zle sformulowana. W odpowiedzi uslyszal mniej-wiecej cos takiego " Prosze pana, jesli panu cos nie odpowiada to umowe mozemy w kazdej chwili rozwiazac - jest druga , konkurencyjna firma, ktora rowniez ma ciekawa oferte , nikt pana sila nie trzyma" . Moj starszy juz mial to uczynic , jednakze bardzo zalezalo mi na laczu 128kbps ( wtedy w RDI bylo drogie ) i na serwerze www ...

3.Slaba organizacja , nikt nic nie wie - mialy byc szybkie nocki i serwer gier ( to drugie mi akurat do niczego nie potrzebne, ale pierwsze by sie przydalo ) . I to mialo byc jakies 3 miesiace temu. Na stronie Olnetu jest zewnetrzne ip do negocjacji i nikt w BOK'u nie wie o co chodzi ( jak dzwonilem to 3 osoby sobie przekazywaly sluchawke... )

jak mi sie cos przypomni to dodam ...
NeoN
Yhy ze strony monitoringu i naprawy usterek to Olnet naprawde powinien się poprawić ale po za tym wszystko jest OK
stanek
Jestem użytkownikiem Olnetu i jestem BARDZO NIEZADOWOLONY.

po 1. Awarie zdarzaja sie co kilka dni, zerwanie połączenia na kilka sekund zdarza sie codziennie.

po 2. W listopadzie nie miałem neta łącznie okolo 15 dni.

po 3. Na pytania kiedy naprawiona zostanie ustarka wielokrotnie otrzymywałem odpowiedz: " nic nie mozemy zrobic", " nie mam pojecia", "mielismy zmiane informatyka i ja nie wiem..."

po 4. Pisząc na maila admina Olnetu nie dostaje sie zadnej odpowiedzi. Chcialem ta droga zalozyc sobie ftp i dupa, nie ma szans na ten sposob kontaktu...

Reasumujac - totalne olewatorstwo i brak profesjonalizmu. Mam Olnetu powoli dosyć i najprawdopodobniej na dniach przerzuce sie do RDI.

pozdrawiam
Perlik
Jeżeli o porównania 2 dostawców internetu po radio, to była porządne porównanie w dziale Olnet, którego teraz nie ma w archiwum kwasny.gif
Activ
ah ja mam RDI i polecam. Teraz jest bardzo tanio w RDI smile.gif
LooP
w00t.gif Gajdzi jezeli wybrales juz jaka firme wybrales to napisz na forum ... jestem bardzo ciekawy biggrin.gif
Dominik
najlepszy to jest kabel, czyli sobie kupta ot chociażby neostradę... zawsze lepsze warunki, przynajmnij sygnał nie zanika jak się pogoda psuje. smile.gif
Luk3
U mnie nie zanika nawet jak sie pogoda psuje.
Kazik
Ja mam RDI i jestem bardzo zadowolony z niego, przylaczem sie do zwolennikow tego dostawcy internetu biggrin.gif
stanek
CYTAT
Badanie 10.10.10.1 z użyciem 32 bajtów danych:

Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.
Odpowiedź z 10.10.10.1: bajtów=32 czas=3370ms TTL=64
Moje Pingi w Olnecie.

Tak jest od jakichs kilku dni.

Chcialo by sie zaspiewac piosenke Kukiza i Piersi - "Virus SLD", ale przerobic na "Virus OLNET":
CYTAT
Jak ja was k***y nienawidze
i jak ja wami k***y gardze....

mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif
LooP
CYTAT
czas=3370ms
no jakbym zobaczyl taki ping u siebie to bym wyrzucil moj modem od neostrady przez okno ...
Groszek
Myślałem, że na Starych Ratajach Olnet dobrze chodzi. Neon mówi, że jest wszystko OK, a Stanek to przecież jego sąsiad za płota kwasny.gif Dziwne.
LooP
pewnie pogoda zle wplywa na radio
interpio
CYTAT(LooP @ 14.01.2005 | 23:32:15)
pewnie pogoda zle wplywa na radio
W RDI pogoda nie ma żadnego wpływu działanie internetu.
Ponieważ jestem uzależniony od internetu (przez to bardzo wrażliwy na wszelkie przerwy), mogę szczerze powiedzieć, że od maja 2004 r. czyli odkąd zmieniłem dostawcę z Olnetu na RDI, miałem tylko dwie kilku minutowe przerwy.
Gdybym nie miał internetu dłużej niż godzinę, pewnie byście o tym wiedzieli pisałaby o tym prasa, byłoby to np. w kronice kryminalnej 997 pt. "Zbrodnia w afekcie" wink.gif
Deacon
no ja mieszkam na nowych ratajach , mam olnet i przy takim badaniu jak Stanek mam 30-40ms , wiec nie narzekam ...
Usługi Informatyczne
Witam wszystkich użytkowników tego forum.
Prowadzą firmę śwadczącą Usługi Informatyczne i bardzo często mam styczność z użytkownikami łącz internetowych (zarówno tych radiowych jak i tradycyjnych - kablowych).
Chciałbym się wypowiedzieć na tym forum jako osoba niezależna ...

Odwiedzając dziesiątki ludzi w ich domach, spotykam się z różnymi problemami. Rozumiem, że nie każdy jest "informatykiem" i że nie każdego muszą interesować komputery od strony technicznej. Część ludzi to zwykli użytkownicy, którzy tylko obsługują kilka znanych im programów i co najważniejsze to im w zupełności wystarcza.

Muszę stwierdzić i napisać następujące fakty:
- komputer jest tak "mądry" jak jego użytkownik ... oznacza to tyle, że duża część jakichkolwiek usterek jest spowodowana nie wiedzą obsługującego a nie samego sprzętu lub dostawcy internetowego
- jeżeli chodzi o dostęp do internetu np. drogą radiową to jest kilka czynników, które wpływają na jakość i poprawność usługi, a mianowicie:
1. sprzęt czyli tzw. komputer
2. system operacyjny
3. zabezpieczenia antywirusowe itp.
4. wiedza i umiejętności obsługującego komputer
5. dostawca usług internetowych
6. lokalizacja samego użytkownika (spotykałem ludzi, którzy "skaczą" z firmy do firmy i ciągle mają kłopoty z dostępem do sieci ...)

Niestey technologia radiowa ma swój duży minus ... a mianowice to, że aby usługa działała poprawnie anteny klienta i provaidera muszą się widzieć ... można próbować łapać sygnał z odbicia ale moim zdaniem to są już kombinacje, które wcześniej czy później zaowocują "zgłoszeniem przez klienta awarii".

Reasumując często ludzie nie mają pojęcia co jest przyczyną np. nie działania internetu. A przyczyn może być wiele np. rozwalony system operacyjny, wirus, brak skonfigurowanego połączenia, wypięty kabel, brak połączenia z odpowiednią "bazą" itp ...

Często się zdarza, że klienci chcą reklamować jakość łącz tzn że według nich prędkość, którą mają nie jest taka jak powinna (jest za wolna). Na pytanie: Po czym tak twierdzą odpowiadają, że z "Kaazy" idzie im 2 kilo a nie 16 jak mająłącze 128 Kb smile.gif
Niestety trzeba ludziom wyjaśniać podstawowe zasady działania internetu ...

Podsumowując:
osobiście spotkałem dziesiątki użytkowników zadowolonych jak i niezadowolonych każdej z firm, zarówno RDI jak i Olnetu. Niestety ze względu na lokalizację każdego klienta trzeba rozpatrywać indywidualnie i żadna z firm nigdy nie ma w 100% pewności że ten klient będzie świetnie działał. Są w Oleśnicy miejsca tzw "czarne dziury", gdzie z radiówką nie wchodzą żadne firmy, bo wiedzą że będą tam kłopoty ... mógłbym zapytać dlaczego ???
No i jeszcze kolejna dosyć ważna sprawa ... ze względu na bardzo duży spadek cen urządzeń radiowych, stały się one dostępne praktycznie dla każdego ... i tu czasami pojawia się problem nie do przeskoczenia ... amatorskie sieci blokowe (lokalne) służące do wymiany informmacji między użytkownikami ... potrafią one świetni zakłócać pobliskien nadajniki Naszych oleśnickich provaiderów (praca urządzeń na tych samych kanałach) ...

Uważam radiówkę za świetną alternatywę dla tych, którzy nie żyją samym internetem. Niestety pojawiające się chwilowe usterki zdarzają się każdej z firm i zawsze będę sięz darzać ... gdyż niestety każde urządzenie jest awaryjne ...

No i oczywiście każda z firm ma dużą ilość zwolenników jak i przeciwników ... tak jest i tak będzie ...

W sumie gdyby nie te dwie firmy OLNET i RDI to mielibyśmy tylko jednego monopolistę radiowego ... a tu mamy ciągle prześcigające się promocje ... no i kto na tym zyskuje .. oczywiście my - drobni klienci indywidualni !!!

Nie podoba Ci się Twój dotychczasowy dostawca to go po prostu zmień. Na szczęście w Oleśnicy mamy dosyć duży wybór: TP SA, DIALOG, OLNET i RDI.

Po co oczerniać i robić z siebie i z kogoś osobę niepoważną ... każdy narzeka na TP SA a niestety to właśnie oni mają najlepszej jakości łączą smile.gif
Raf
Czepię się (jeśli Ty się czepiasz, że ktoś nie wie jak działa Inet smile.gif) Nie provaiderów tylko providerów.

Teraz do rzeczy. Twoja 6 punktowa lista pojawiała się na naszym forum niemal od samego początku. Nie wszystkim dogodzisz i tu masz rację. Tak na serio to z każdym łączem mogą być problemy. Jak ktoś ma poziom inteligencji ogórka szklarniowego to będzie i na "miedziany kabel" narzekał. Zresztą skoro świadczysz takie usługi to doskonale o tym wiesz.

Żebyśmy nie przerabiali tego po raz setny (bo już nie raz poruszaliśmy ten temat).
Usługi Informatyczne
Z wypowiedzi niektórych osób wynika, że nie znają tej listy.
Nie pisałem jej dla Ciebie ale dla osób, które mają wątpliwości na czym to wszystko polega i jak to działa...
Wybacz ale moje spostrzeżenia są poparte doświadczeniem i rozmowami z ludźmi ... oczywiście są też setki osób, które w branży informatycznej siedzą od dawna i sobie również doskonale radzą (i są to też osoby bardzo młode).
Ogólnie można powiedzieć, że część tego wątku to po prostu "szukanie dziury w całym" i jeżeli wszyscy mają taką wiedzę jak Ty ... to cały ten temat to stwierdzanie rzeczy oczywistych. To po co wogóle cokolwiek tutaj pisać ...

Jeżeli moja wypowiedź (w/g Ciebie) jest powtórką poprzednich wypowiedzi to ją po prostu skasuj ...

Pozdrawiam ...

PS
Nietaktem jest wytykanie błędów innym osobom ... napisałem tak świadomie ... pisałem językiem, aby mnie wszyscy zrozumieli.
Raf
CYTAT(Usługi Informatyczne @ 15.01.2005 | 11:29:26)
Nietaktem jest wytykanie błędów innym osobom...
Chodzi Ci o to, że miałem czelność napisać coś w stosunku do Twojej osoby?
Usługi Informatyczne
Przeglądąłem to forum i natknąłem się na kilka wypowiedzi w stylu: "coś się pisze przez ..." i to mnie tylko zabolało, że zauważasz tak płytkie sprawy. Oprócz błędów jest jeszcze treść posta ... która może być bardzo wartościowa ...
Raf
Nie rozśmieszaj mnie kolego biggrin.gif

I jeszcze jedno. Nie wiem od jak dawna czytasz nasze forum. Nie cierpię dublowania postów (nie tylko ja zresztą) i stąd moja wcześniejsza wypowiedź, która NIJAK nie dotknęła Cię i nie była kierowana do Ciebie (ani do nikogo konkretnego). Stwierdziłem tylko fakt znany większości.

(reszta jeśli chcesz to na PW proszę - zeszliśmy z tematu)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.