Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Oleśnicki Rajd Rowerowy
Forum mieszkańców Oleśnicy > Varia > Sport | Turystyka | Rekreacja
pio
Cytat

Regulamin Pierwszego Oleśnickiego Rajdu Rowerowego

Organizatorzy: Sekcja Kolarska przy Międzyszkolnym Integracyjnym Klubie Sportowym w Oleśnicy

Rajd współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Oleśnicy.

Miejsce i data:Rajd odbędzie się 17 września 2006r. Start na Podzamczu Zamku w Oleśnicy. Rozpoczęcie spotkania od godz. 10:00. Start pierwszej kolumny godz. 11:00. Przewidywany czas zakończenia Rajdu to godz. 15:00.

Uczestnicy: W Rajdzie mogą wziąć udział wszystkie osoby posiadające sprawny rower, pozwalający na jazdę na asfalcie oraz po drogach polnych i lasach oraz mające kartę rowerową (nie dotyczy osób pełnoletnich). Niepełnoletni uczestnicy nie posiadający karty rowerowej, zobowiązani są do przyjazdu z rodzicami, bądź pełnoletnimi opiekunami. Wszyscy chętni powinni zapisać się na listę startujących z imienia i nazwiska oraz podając numer PESEL. Jest to informacja wymagana do ubezpieczenia NW startującego przez organizatora imprezy. Każdy z zawodników powinien być także ubezpieczony indywidualnie i startuje na własną odpowiedzialność.

Zapisy można dokonywać od poniedziałku 4 września do piątku 15 września w miejscach do tego wyznaczonych: Sklep Rowerowy WALBI na ul. Sejmowej w Oleśnicy. Zapisanie się na listę chętnych do udziału w rajdzie, równoznaczne jest z faktem wystartowania.

Składka: Uczestnicy Rajdu nie ponoszą żadnych kosztów wpisowego, ani nie są zobowiązani do uiszczenia żadnych składek.

Trasa: Rajd odbędzie się na pętli o długości ok. 20- 25km, przy otwartym ruchu samochodowym. Trasa prowadzić będzie z Podzamcza Zamku w Oleśnicy, dalej do Ligoty Wielkiej, następnie przez Smolną do Zbytowej. Od Zbytowej kierujemy się polnymi drogami do Ligoty Małej, a dalej przez Bystre powrót do Oleśnicy. W większości trasa prowadzić będzie tzw. trasą Podworską umieszczoną w przewodniku po ścieżkach rowerowych w Powiecie Oleśnickim str. 63. Na większości trasy, na asfalcie znajdować będą się strzałki prowadzące uczestników Rajdu. Uczestnicy wypuszczani będą w grupach w odstępach 5-cio minutowych. W każdej grupie z przodu i z tyłu jechać będą opiekunowie grup. Mniej więcej w połowie trasy zostanie przeprowadzone wspólne grillowanie, gdzie każdy otrzyma posiłek. Przed wystartowaniem, każdy z uczestników otrzyma owoce bądź batony regenerujące na trasę. Przypominamy, że jest to Rajd rodzinny, a nie wyścig kolarski. Trasa, jej długość oraz nadawane tempo będzie pozwalać na udział w nim każdemu rowerzyście.

Nagrody: Na zakończenie imprezy, na Podzamczu odbędzie się uroczyste wręczenie Pucharów dla najstarszych i najmłodszych uczestników rajdu. Wręczone zostaną także pamiątkowe dyplomy oraz dla pierwszych 20 osób zapisanych na liście w Sklepie Rowerowym WALBI w Oleśnicy, wręczone zostaną pamiątkowe koszulki.

Zabezpieczenie: Organizatorzy zapewniają pierwszą pomoc medyczną oraz techniczną na trasie Rajdu. Samochód z lekarzem i mechanikiem zamykać będzie ostatnią kolumnę rajdu.

Postanowienia końcowe: Uczestnicy startujący w Rajdzie biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i ryzyko. Organizatorzy nie ponoszą winy za wypadki spowodowane przez uczestników. Na trasie Rajdu wszyscy zobowiązują się przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Wszelkie pytania można kierować pod adres kornik4@poczta.onet.pl oraz szukać informacji na stronie www.rowery-olesnica.blog.onet.pl.


źródło
kapode
Czyli po zapisach...
pio
Hmm, "Zapisy można dokonywać od poniedziałku 4 wrzesnia do piątku 15 września". Dziś się jeszcze dało, nawet nie za dużo osób na liście.
pio
Właśnie wróciliśmy z Pierwszego Oleśnickiego Rajdu Rowerowego smile.gif Było super, pogoda sprzyjała, przejechaliśmy dystans około 30 km, po części leśnymi drogami. Na starcie każdy dostał słodki batonik i ruszyliśmy w grupach po kilkanaście osób. W połowie drogi na wszystkich czekała kiełbaska z grilla, bułka i napój smile.gif W rajdzie uczestniczyło około 100 rowerzystów. Po powrocie na Podzamcze każdy dostał owoce, okoliczościowy dyplom uczestnictwa; 20 osób pamiątkowe koszulki a najmłodszy i najstarszy uczestnik rajdu otrzymał Puchar.


Ogólnie było bardzo fajnie i na pewnie nie zabraknie nas na przyszłych tego typu imprezach happy.gif
Całość była bezpłatna - dofinansowana z budżetu Miasta Oleśnicy.

[attachmentid=776]
BASS
Mimo że mój styl jazdy na rowerze odbiega trochę od konwencji rajdu rowerowego w każdym następnym wraz z moją córcią Zozo weźmiemy udział. Impreza wspaniała, serce rośnie kiedy się widzi tylu cyklistów razem, naprawdę najlepszy z możliwych sposobów spędzenia niedzielnego przedpołudnia. Kiep kto przed telewizorem. Wiwat rower! Wiwat rowerzyści!
b4stek
Ja sam zastanawialem sie czy nie wzisc udzialu w tym rajdzie.. heh ciekawe czy na mojej 'kozolocie' ukonczyl bym ten rajd smile.gif
Pio jakie bylo tempo jazdy?
pio
Tempo było spokojniutkie, zgodnie z wpisem w regulaminie: "Przypominamy, że jest to Rajd rodzinny, a nie wyścig kolarski. Trasa, jej długość oraz nadawane tempo będzie pozwalać na udział w nim każdemu rowerzyście."

W rajdzie uczestniczyły też starsze panie, a ja praktycznie w ogóle nie zmęczyłem się mając 20 kg balastu w postaci Majki smile.gif
NeoN
Hmm, oglądając komentarze żałuje, że nie pojechałem.
Gal
czytając smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.