Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bądź legalny !
Forum mieszkańców Oleśnicy > Varia > Kultura
Legion
Cytat
Wspólnie z firmą Iplay, Wirtualna Polska wystartowała z serwisem mp3.pl. Usługa, jak wspomina serwis, oferuje „obszerny katalog plików, prosty i czytelny interfejs, różnorodność metod płatności, wirtualną skarbonkę i mnóstwo dobrej, a przy tym niedrogiej muzyki”. Kupujący w sklepie mp3.pl może nieodpłatnie odsłuchać fragmenty utworów i skorzystać z tzw. Strefy Darmowej Muzyki. Ponieważ firma Iplay zawarła umowy z niektórymi z największych wydawców muzyki (SonyBMG, Warner Music), w katalogu serwisu odszukać można produkcje wielu znanych artystów. Serwis daje też dostęp do materiałów wytwórni niezależnych z polski i zagranicy.

Koszt plików muzycznych to nawet 99 groszy, jednak najczęściej spotykana cena to niecałe 4 złote. Możliwe jest też oczywiście kupowanie całych albumów. Płatności realizować można za pomocą kart płatniczych, przelewów bankowych z kilkunastu największych polskich banków oraz poprzez premium sms.

Pliki WMA dostępne w serwisie mp3.pl są zabezpieczona przed nielegalnym kopiowaniem technologią DRM (Digital Rights Management). Nowy sklep znajdziecie tutaj.

Źródło: PCLab.pl

Super, fajnie, pięknie, godne pochwały tylko polecam przejrzeć "POMOC" i wymagania co do systemu i przeglądarki, oraz to co napisano poniżej; po prostu rewelacja...
Raf
Nie przesadzaj Legion wink.gif To nie jest fajne, piękne i godne pochwały. Nie dość, że kiepski format WMA to jeszcze z DRM. Nie tędy droga moim zdaniem. Trzeba też wspomnieć o intuicyjności nawigacji w tym serwisie, a właściwie jej braku. Może pojawi się jakaś konkurencja ?
Legion
Sama inicjatywa jest godna pochwały, bo w końcu do Polski zawitał serwis zajmujący się sprzedażą legalnej muzyki przez sieć. Długo czekałem na realizację tej inicjatywy w naszym kraju, a tu na dzień dobry witają wymagania: Windows + IE + Win Media Player... Tak czy inaczej gotowym to przemilczeć, inicjatywę pochwalam, formę jej realizacji krytykuję i podobnie jak ty, oczekuję konkurencyjnego i lepszego rozwiązania.
de3on
Raf i Legion powiadacie konkurecja hmm ??? ja znam taką stronę internetową na której też jest możliwość legalnego zakupu empetrójek itd. , lecz serwis nie jest zbytnio obszerny acz troszkę plików jest << wejdź na tą stronę >>.

PS.Nie wiem czy to mogę nazwać mianem konkurecji, ale na coś takiego się kiedyś "nadziałem" wink2.gif

Pozdro Raf & Legion
pio
Cytat
Ruch przygotowuje się do sprzedaży muzyki w plikach MP3. Na uruchomienie oferty w salonach sprzedaży oraz sklepu internetowego spółka potrzebuje jeszcze miesiąc.

Największy kolporter prasy wchodzi w zupełnie nowy rynek - dowiedziała się GP. Rozpocznie sprzedaż plików MP3 z muzyką. Uruchomi internetowy sklep, ale utwory będzie można też kupić w salonach sprzedaży kolportera - np. przychodząc z własnym odtwarzaczem lub przenośną pamięcią, czyli popularnym pendrive'em.

- Potrzebujemy jeszcze około miesiąca na dopięcie wszystkich szczegółów - powiedział Paweł Sobków, członek zarządu Ruchu.

Nie chciał ujawnić, ile utworów na starcie liczyć będzie oferta Ruchu ani jakie zaproponuje ceny. Wiadomo natomiast, że w ofercie będzie też zagraniczna muzyka.

To nie pierwszy eksperyment kolportera z muzyką. Spółka wcześniej podpisała umowę z Michałem Wiśniewskim i wprowadziła do sprzedaży w kioskach płytę zespołu Ich Troje po cenie 9,99 zł. Jak wynika z naszych informacji, latem Ruch planuje wydać z Michałem Wiśniewskim kolejną płytę.

W Polsce muzykę w plikach MP3 sprzedają m.in. takie sklepy internetowe, jak Soho.pl. czy iplay.pl, a także największe portale internetowe, które mają własne sklepy - Interia, Onet oraz Wirtualna Polska. ZAIKS oszacował, że jeszcze w 2005 roku wartość muzyki sprzedanej przez internet wyniosła w Polsce około 50 mln zł.

źródło: Gazeta Prawna
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.