Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ciekawa alternatywa dla Ethernetu
Forum mieszkańców Oleśnicy > Technika > IT > Hardware
PePe
....czyli łączenie komputerów przez sieć energetyczną w całkiem sensownej cenie, bez wiercenia i kurzenia: Sieć LAN w gniazdku sieciowym
Raf
Ciekawe jak wygląda stabilność przesyłu. Kiedyś czytałem w jednym z czasopism, że strasznie kiepsko to działało. Transfer jaki udało się osiągnąć oscylował w granicach 400 kB/s i często następowało zrywanie połączenia. To było jednak z rok temu lub nawet ciut wcześniej. Być może teraz jest lepiej. Chętnie bym coś takiego potestował.
mozol
tez jestem ciekaw jak takie cos dzial i jaka ma wydajnosc dry.gif
Raf
Producent deklaruje 14 Mbitów. Pytanie czy taka prędkość jest rozwijana i utrzymywana rzeczywiście.
mozol
A gdzie to jest juz dostepne?? dry.gif
Raf
U polskiego dystrybutora. Kosztuje 65€.
Siwy
Troszke drogooo smile.gif alepoczekamy jak stanieje troszke biggrin.gif:D
b4stek
Hmm... Internet w każdym domu poprzez siec energetyczna - interesujace. Jak troszke cena opadnie to moze sie nad tym zastanowie. Jak narazie 260 zł to dość drogo. Tylko jaka jest max odleglosc w rzeczywistosci, u prducenta pisze, że 200 metrów.
Legion
Taki projekt wdrożenia dostępu do internetu poprzez sieć energetyczną jest realizowany już kilka lat, wielokrotnie słyszałem, że już niedługo będzie, że trwają testy przed wprowadzeniem usługi itd, a niestety kończy się tylko na wielkich słowach... Myślę, że na dzień dzisiejszy jest mało prawdopodobne aby tego typu usługa mogła być wprowadzona w Polsce na masową skalę ale kto wie czy za pare(naście) lat i w naszym kraju nie zagości na dobre taka technologia. Oby tak było wink.gif.
b4stek
Siec RDI wprowadzila usluge "electro" - wiecej na ich stronie. Ciekawe jak sie sprawdzi.
mozol
no wlasnie wczoraj przegladalem ta stronke tez mnei to ciekwi ajk to bedzie dzialalo i jestem tez ciekaw w ktorym bloku jest ta usluga dostepna smile.gif wie ktos moze ??
Gal
Najlepsza sieć jest na zwykłej skrętce a nie jakieś tam usługi gniazdkowe tongue.gif
mozol
skad wiesz skoro nigdy z takich uslog nie korzystales chyab ze sie myle
Gal
CYTAT(mozol @ 21.03.2005 | 17:12:13)
skad wiesz skoro nigdy z takich uslog nie korzystales chyab ze sie myle


nie mylisz sie, ale duzo czytam shifty.gif
mozol
ja osobiscie chcial bym sparwdzic jak takie cos dziala i jesli by mi nie odpowiadalo to dopiero bym pisal ze to kaszana tongue.gif smile.gif
b4stek
Jak narazie jest tylko na Daszynskiego. W fazie testow.
mozol
hmmmmm naprawde jestem ciekaw jak to dziala bo fajan sparwa podlanczasz sie do kontaktu i masz necika smile.gif
Podoba mi sie to w RDI ze ciagle cos wymyslaja nowego a takie nowosci przyciagaja ludzi smile.gif
Gal
CYTAT(mozol @ 21.03.2005 | 18:01:48)
ja osobiscie chcial bym sparwdzic jak takie cos dziala i jesli by mi nie odpowiadalo to dopiero bym pisal ze to kaszana tongue.gif smile.gif


Urzadzenie mozna bylo 2 miesiace temu kupic na allegro za 600 zl
mozol
hehe fanie tylko najpierw trzeba miec te 600zł tongue.gif zeby sobie takie urzadzenie kupic smile.gif
LooP
jak to urzadzenie sie nazywa ?
kapode
Nadajnik do sieci elektrycznej kosztuje 300 zł, tak samo jak i odbiorniki. W odbiornku masz albo port RJ45 albo USB, do wyboru.
mozol
ma ktos jakas stronke jak taki sprzewcik wyglada??sneaky.gif:)
b4stek
mozol: W pierwszym poscie masz link. Kliknij na niego i tam wszystko znajdziesz.
Mick
Bardzo dobre posunięcie ze strony RDI. Zmniejszy się może ilość anten na blokach. Tylko czekać aż pojawi się w innych rejonach miastach. Cały serbinów czeka.
Gdybym musiał wybierać między netem z radia a z gniazka to wybrałbym napeno to drugie.
Raf
Pytanie jak ze stabilnością połączenia Mick. Są takie bloki, że sieć elektryczna woła o pomstę do nieba.
Mick
Nie wiem jak to czułe jest na zakłucenia ale patrze po swoim bloku i nie powinno być tak źle. Wiadomo do takiego bloku też w jakiś sposób jest podciągnięty internet np rogą już radiową stad:

ISP--radiem-->BLOK--pradem-->USER

W takim wypaku wolalbym moze radio. Z rugiej strony mam z pradu wyjscie na RJ-45. Sa plusy i minusy jak wszędzie.
Raf
Zgadza się. Plus to żadnego wiercenia. Minus? Trzeba by potestować żeby coś więcej powiedzieć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.