Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
> "Czy Oleśnica zachwyca?" - mój głos w dyskusji
Czy Oleśnica zachwyca?
Jak powinno brzmieć oficjalne hasło naszego miasta?
Miasto wież i róż [ 43 ] ** [66.15%]
Miasto w dobrym stylu [ 22 ] ** [33.85%]
Co powinno stanowić fundament strategii marketingowej Oleśnicy
Zabytki [ 39 ] ** [60.00%]
Nowoczesność [ 19 ] ** [29.23%]
Coś innego (co?) [ 7 ] ** [10.77%]
Czy oferta kulturalna dla młodych jest zadowalająca?
Tak (dlaczego?) [ 12 ] ** [18.46%]
Nie (dlaczego?) [ 53 ] ** [81.54%]
Łącznie oddanych głosów: 65
Goście nie mogą głosować 
martinez
post 27.07.2008 | 23:32:46
Post #1


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



17. lipca 2008, Urząd Miasta przy współpracy agencji Publicon, zorganizował otwarty panel dyskusyjny na temat: "Czy Oleśnica zachwyca?", na który zaprosił Oleśniczan. Mieli oni odpowiedzieć m.in. na następujące pytania: "O czym powinniśmy komunikować? Jakie cechy promować? Czym przyciągać uwagę potencjalnych turystów, młodych ludzi, Dolnoślązaków?".

O godz. 16:00 mieli dyskutować uczniowie i studenci. Niestety nie pojawił się nikt. O 17:00 rozprawiać mieli dorośli - pojawiły się... 3 osoby (do tego twarze znane dobrze w Oleśnicy).

Dziś, już po fakcie, przeczytałem w lokalnej prasie sprawozdanie ze spotkania, gdyż mimo przeciwności losu odbyło się. Sprawozdanie ukazało się pod powalającym tytułem: "Jak powalić Polskę na kolana?" (Panorama Oleśnicka, nr 30 (1243). W dyskusji udział wzięli: Paulina Wójcik, Michał Stefański, Ryszard Siwecki, Edyta Małys-Niczypor i Krzysztof Orłowski. Sprawozdanie to obudziło we mnie pewne refleksje... Po kolei (pójdę za porządkiem artykułu z Panoramy).

Dodam jeszcze, że informacje zdobyte w powyższej dyskusji, mają pomóc przedstawicielom agencji Publicon, w budowaniu wizerunku naszego miasta. Ponoć jak cię widzą, tak cię piszą, a więc...

Na pierwszy ogień poszło hasło - jakie ma mieć Oleśnica? Nowe czy stare? "Miasto wież i róż" czy "Miasto w dobrym stylu"? Zebrani opowiedzieli się za hasłem starym. Okazało się jednak, że ankietowanym Wrocławianom hasło to nie kojarzy się z Oleśnicą a jedynie aquaparkiem (?!).

Ja również opowiadam się za starym hasłem. "Wieże i róże" to już jakaś wizytówka. "Dobry styl" nie mówi zupełnie nic. Cóż z tego, że Wrocławianom hasło nie kojarzy się z naszym miastem? Po pierwsze, Oleśnica nie będzie promowana chyba tylko we Wrocławiu? Po drugie, to chyba (czy się mylę?) zadanie Publiconu, aby hasło kojarzyło się z naszym miastem i wykreowanym, nowym wizerunkiem. "Miasto wież i róż" i basta!

Kolejne postawione pytanie brzmiało: "Co zrobić, aby Oleśnica się wyróżniała?". Tu pozwolę sobie zacytować pana Krzysztofa Orłowskiego: "Co zrobić aby ludzie byli dumni z tego, że są z Oleśnicy?. Ja jestem bardzo dumny. Czym jako miasto dysponujemy? Zamek? Jest zamknięty. Turystyka? Raczej nie. Ja stawiam na kulturę."

Przeglądając (i czytając) stronę internetową pana Jacka Nienałtowskiego (http://olesnica.nienaltowski.net), doznaję lekkiego uczucia dumy z powodu mieszkania w tym mieście. Jakoś tak chce się być Oleśniczaninem. Lecz gdy Oglądam nasze miasto "na żywo" to już mniej mi się chce... Zostawmy to.

Więc jak się odróżnić? Sądzę, że to co nas wyróżnia/może wyróżniać, to przede wszystkim zabytki. A mamy ich całkiem sporo... Ciekawa jest także historia miasta, i warto moim zdaniem ją eksponować. "Zamek? Jest zamknięty." Ciągle zastanawiam się jak to możliwe. To chyba nasz największy atut, a stoi i niszczeje. Wystarczy mu się przyjrzeć aby stwierdzić, że jest w bardzo opłakanym stanie. Nawet podświetlenie na noc niewiele tu pomoże. I pomyśleć, że kiedyś było tam interesujące muzeum...
Sęk w tym, że to właśnie w okolicy zamku, bardzo często spotykam turystów posługujących się językiem niemieckim. Oni oglądając zamek pewnie nie mogą wyjść ze zdumienia, jak mając na swoim terenie taką perłę, można ją tak zapuścić...

Poza zamkiem mamy jeszcze jedną perełkę. Zupełnie, zdaje się zapomnianą... Chodzi oczywiście o bibliotekę łańcuchową. Zamiast się rozpisywać, zacytuję po prostu słowa ze strony pana Nienałtowskiego: "Biblioteka łańcuchowa w Kościele Zamkowym w Oleśnicy - obok kilku bibliotek kościelnych we Włoszech oraz w holenderskim Zutphen i angielskim Hereford - jest ostatnią zachowaną biblioteką łańcuchową w Europie Środkowej." Komentarz jest tu chyba zbędny... Nie wykorzystać jej przy kreowaniu nowego wizerunku, to grzech.

(Przy okazji: http://web.uni-marburg.de/fpmr//html/fs/ke...kettenbuch.html - to strona uniwersytetu w Marburgu... a o czym na niej piszą?)

Co do kultury w naszym mieście, to w zasadzie nie widać w niej nic szczególnego; nic czego nie ma gdzie indziej... Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić - niech już będzie - Wrocławianina, który przyjeżdża na Weekend do Oleśnicy z powodu odbywających się w niej wydarzeń kulturalnych czy dajmy na to, na basen.

Powtarzam "Miasto wież i róż" po polsku i po niemiecku (chociażby niemieckojęzyczne wersje stron miejskich, etc.).

"Zebrani zwracali też uwagę, że życie w Oleśnicy zmieniło się diametralnie w ciągu kilkunastu ostatnich lat". Generalnie chodzi o to, że teraz czas spędza się w domu (choćby przy komputerze) z nie na mieście z przyjaciółmi. Nietrudno się z tym nie zgodzić.

Zastanawiając się przy okazji nad niską frekwencją na tym panelu dyskusyjnym, może wywnioskować, że organizatorzy nie wzięli powyższej tezy wcześniej pod uwagę. Może zamiast organizować tradycyjną dyskusję (która, wcale nie jest taka zła), udostępnić szereg np. ankiet na związanych z Oleśnicą stronach internetowych. Mam wrażenie, że w sieci ludzie wypowiadają się z reguły bez skrępowania, co mogłoby mieć wpływ na lepszą jakość przeprowadzonych badań...

Pan Orłowski (jak wynika z artykułu, chyba najbardziej aktywny uczestnik dyskusji), wysunął koleją ciekawą tezę. Mianowicie taką, że "młodzi są niezagospodarowani". Innymi słowy brak dla nich ciekawych zajęć, imprez etc. Tezę tę starała się obalić pani Paulina Wójcik (przedstawicielka MOKiS), mówiąc m.in., że że propozycji dla młodych ludzi jest dużo, ale młodzi Oleśniczanie zamiast w nich uczestniczyć, "jeżdżą na deskach po ławkach i piją piwo nad stawami", itp. "Oferta sportowa i kulturalna jest bogata" - potwierdził pan Siwecki. "MOKiS spełnia nasze oczekiwania" - dodał.

Zastanawia mnie tylko jakich "nas" są te "spełnione" oczekiwania? Następująca rzecz przychodzi do głowy: jeżeli jest jakaś oferta kulturalna, a jej główni adresaci nie są nią w najmniejszym stopniu zainteresowani, to chyba jednak MOKiS nie spełnia w/w oczekiwań i stawianych mu wymagań (przynajmniej w stosunku do młodzieży). No chyba, że jest coś innego co sprawia, że młodzież woli piwo w plenerze od bardzo kulturalnej oferty Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu?

Ja też bym chciał, żeby wszyscy słuchali ambitnej muzyki (obecnie w Oleśnicy na fali jest chyba Jazz), oglądali tylko dobre filmy i prowadzili jedynie inteligentne rozmowy. Niestety tak się nie da. Może warto to czasem wziąć pod uwagę przy konstruowaniu oferty kulturalnej dla kogokolwiek...

Ostatnim poruszanym zagadnieniem był właśnie sposób tworzenia nowej strategii dla miasta. Zebrani sugerowali spotkania w tej sprawie z grupami zawodowymi, a z młodzieżą gdy rozpocznie się rok szkolny. Sugerowano też kontakt z lokalną telewizją etc...

Warto dodać, że powstająca strategia dla miasta, ma zostać rozpisana do 2010 roku. Jest więc jeszcze trochę czasu...

Podsumowując:
- Hasło: Miasto wież i róż.

- Jak się wyróżniać? Przede wszystkim: zabytki! (Oczywiście nie można całości strategi oprzeć na zabytkach, ale powinny być one fundamentem). W chwili obecnej można odnieść wrażenie, że ktoś chce z Oleśnicy stworzyć na siłę nowoczesną metropolię, którą nasze miasto raczej nigdy się nie stanie (widać to głównie w oficjalnym filmie promującym Oleśnicę - za wszelką cenę, pokazując tylko ładne urywki rzeczywistości itp.. Jasne, przecież nie będziemy używać brzydkich. Tylko takie nieco fałszywe promowanie, może doprowadzić do bardzo szybkiego i dużego rozczarowania...).

- Oferta dla młodych? Najlepiej jakby wypowiedzieli się sami zainteresowani. W chili obecnej wygląda na to, że interesującej oferty dla nich brak.

- Jak budować strategię? Przede wszystkim pytać, ale z uwzględnieniem tzw. nowych mediów (głównie internet!).

Kończę z nadzieję, że w ogóle, uda się stworzyć dobrą strategię dla naszego miasta, która przyniosłaby nam więcej pożytku niż szkody... Jak będzie? Czas pokaże.

Dodam tylko, że zachęcam wszystkich Oleśniczan do wypowiedzenia się w tej sprawie - chociażby oddając głos w króciutkiej ankiecie. Zapraszam. (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)

ps. Powyższy tekst dostępny jest również tutaj.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
marcinpawelbrym
post 29.07.2008 | 8:47:09
Post #2


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 317
Dołączył: 3.07.2005
Użytkownik nr: 524



Jestem oleśniczaninem od momentu kiedy przywieziono mnie jako małego berbecia z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 na pl.1 Maja we Wrocławiu,lecz cały czas wstydzę się za sposób w jaki nasze władze samorządowe "promują" naszą ukochaną "małą ojczyznę"...
Mierzi mnie najbardziej,że od X lat cały czas "znajomi Królika" zasiedzieli na lukratywnych stanowiskach i tak naprawdę nic konstruktywnego nie robią.Ja w mojej rodzinie pełnię rolę domorosłego przewodnika po Oleśnicy.Moim największym sukcesem były słowa uznania ze strony ojca Pawła Małaszyńskiego(mojego stryja a Paweł to mój kuzyn stryjeczny),który jako mieszkaniec Białegostoku nie mógł uwierzyć,że pies z kulawą nogą nie oprowadza turystów po naszych zabytkach ... Korzystałem w większości z informacji zamieszczonych na stronach pana Nienałtowskiego (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
Moim zdaniem kolejny nowy burmistrz powinien wybudować porządny parking na Podzamczu z miejscem dla wielkich autobusów turystycznych i zająć się promocją osobiście na europejskich i światowych targach turystycznych (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/biggrin.gif)
Reasumując,uważam że obecna ekipa z Ratusza oraz Prezydium tylko na ośmiesza (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Biorę odpowiedzialność prawną za te słowa,bo znając życie mogę spodziewać się pozwu o naruszeniu dóbr osobistych naszych "wspaniałych" samorządowców (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
Lepiej być samemu niż z byle kim
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
pio
post 29.07.2008 | 10:30:07
Post #3


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Admin
Postów: 1 390
Dołączył: 13.05.2004
Użytkownik nr: 117



Nic nie robią? Zaraz ktoś Ci napisze, że przecież zbudowali Atol, nowy MOKiS itp. itd. (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
Ale też jestem zdania, że zrobienie na tak pięknym Zamku Ochotniczych Hufców Pracy to chory pomysł!!
Przechodzący turyści mogą co najwyżej zobaczyć suszące się ubrania w oknach Zamku. WSTYD dla miasta.


--------------------
"już najwyższy czas opuścić ten las... o tak" - Miś Coralgol
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
piwucho
post 29.07.2008 | 11:22:11
Post #4


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 29
Dołączył: 21.07.2008
Użytkownik nr: 2 394
Imię: Roman



Ja uwazam,ze obecny burmistrz sprawdzil sie w 99%. Oczywiscie,nie wszytko jest jeszcze tak jak byc powinno,ale czy macie na jego miejsce lepszego kandydata ? Takiego,ktory bedzie idealny ? Popatrzcie na Olesnice i przypomnijcie sobie jak wygladala kilkanascie lat temu. Bledow nie popelnia tylko ten,kto nic nie robi.

Mam pytanie: Czy ktos z Was wie dlaczego przy ul.Rzemieslniczej az dwie koparki kopia gleboki dol w trawniku ? Wyglada to troche jak wykop pod fundamenty. Interesuje mnie to bo mieszkam w okolicy.

/mod: piwucho, używaj opcji "Edytuj"!
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Upiór
post 29.07.2008 | 16:03:49
Post #5


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 72
Dołączył: 3.10.2007
Skąd: z Opery
Użytkownik nr: 1 995



Zamek nie jest zaniedbany z winy naszych władz, tylko z winy administracji wojewódzkiej, do której ów zabytek należy. Nasi radni już wielokrotnie występowali o przeniesienie OHP i odtworzenie muzeum - do dziś przychodzą odpowiedzi odmowne ze strony województwa.

@piwucho: z mojej wiedzy wynika, że ma tam stanąć Tesco.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Przemek_
post 29.07.2008 | 16:34:46
Post #6


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 187
Dołączył: 5.02.2006
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 801



Moim zdaniem prędzej kolejny budynek mieszkalny (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Giliead
post 29.07.2008 | 17:06:52
Post #7


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 188
Dołączył: 7.11.2007
Użytkownik nr: 2 064
Imię: Marcin



Jaki jest najlepszy sposób na promocję miasta ?
Oczywiście poprzez SPORT ! A co my mamy ? NIC.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
martinez
post 29.07.2008 | 18:12:33
Post #8


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



Przez sport?! Chyba musiałby pochodzić z naszego miasta zawodnik pokroju Małysza czy Kubicy, że o dobrym klubie piłkarskim nie wspomnę... (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif)


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
interpio
post 29.07.2008 | 18:53:38
Post #9


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 642
Dołączył: 29.08.2003
Skąd: Oleśnica, London Stratford
Użytkownik nr: 7



Sport to super sprawa, może otworzyć w Oleśnicy jakiś klub kolarski taki jaki jest np. w Jelczu.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Giliead
post 29.07.2008 | 19:16:54
Post #10


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 188
Dołączył: 7.11.2007
Użytkownik nr: 2 064
Imię: Marcin



CYTAT(martinez @ 29.07.2008 | 19:12:33) *
Przez sport?! Chyba musiałby pochodzić z naszego miasta zawodnik pokroju Małysza czy Kubicy, że o dobrym klubie piłkarskim nie wspomnę... (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif)
A skąd się wziął Małysz ?Cyba musiał gdzieś trenować, zanim się wybił. W naszym mieście nie ma miejsca do rozwoju. Pogoń Oleśnica powinna być wielosekcyjnym klubem, ale do tego potrzeba dużego wsparcia od miasta... ale Pan burmistrz woli sobie drogę dojazdową do domu wybudować...
Tymczasem spot jest całkowicie ignorowany. Dlaczego szczypiorniści muszą grać w Dąbrowie ? Bo nie mamy hali na miarę II (ostatniej) klasy rozgrywkowej piłkarzy ręcznych. Co z oleśniczanką i jej biegaczami ? Gdzieś zginęli.
W tej chwili można tylko o bokserach czasem usłyszeć.

Klub piłkarski... była szansa, gdy pomocną dłoń w naszym kierunku wyciągnął Gawin, ale niestety nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Rataje Oleśnica to jedna z większych szkółek piłkarskich na Dolnym śląsku, a nie mają gdzie ćwiczyć. 6-10 latkowie ćwiczą na boisku szkoły podst. nr 6 które jest nie równe i pełne dziur... miasto nie chce im udostępnić bocznego boiska na stadionie

CYTAT(interpio @ 29.07.2008 | 19:53:38) *
Sport to super sprawa, może otworzyć w Oleśnicy jakiś klub kolarski taki jaki jest np. w Jelczu.
Było by fajnie, ale kolarstwo w Polsce przeżywa kryzys. Od dawna nie mamy sukcesów, a nasz najlepszy kolarz może być tylko pomagierem, dla pretendentów do wygrania takich wyścigów jak TdF, Giro i Vuelta. Nie wiele osób się interesuje tą dyscypliną, a większość pewnie nie wie co to za wyścigi ; ) I jeszcze doping.
Żeby zostać kolarzem potrzeba zapaleńca, nie jest to zbyt dochodowy sport, a straaasznie ciężki, dla najwytrwalszych.

Inna sprawa.
Czy mamy jakieś oświetlone boiska ?Nie, jest jednofajne miejsce na ulicy Wileńskiej.
Czy jest jakieś zadbane boisko piłkarskie ? Nie.
Miejsce do grania w siatkówkę ? Nie.
Jedno boisko do plażówki...
Beach soccer - super extra zabawa ! Tylko gdzie się bawić...

Po prostu nie ma się gdzie rozwijać...
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
martinez
post 29.07.2008 | 20:05:29
Post #11


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



CYTAT(piwucho @ 29.07.2008 | 12:22:11) *
Ja uwazam,ze obecny burmistrz sprawdzil sie w 99%. Oczywiscie,nie wszytko jest jeszcze tak jak byc powinno,ale czy macie na jego miejsce lepszego kandydata ? Takiego,ktory bedzie idealny ?
W tej chwili oszczędzę mojej opinii na ten temat. (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif)

CYTAT(piwucho @ 29.07.2008 | 12:22:11) *
Popatrzcie na Olesnice i przypomnijcie sobie jak wygladala kilkanascie lat temu.(...)
Cóż... Można było zwiedzać muzeum i jego siedziba była w nieco lepszym stanie. Na niektórych budynkach były wspaniałe murale, prawdopodobnie było więcej kwiatów na mieście, działały fontanny, nie było tylu wstrętnych supermarketów. Poza tym raczej było jak jest. Przepraszam, zapomniałbym o Rynku i Ratuszu - tu to się panie pozmieniało! Przedwczoraj nawet pojawiły się kwiaty od strony zachodniej...

CYTAT(Upiór @ 29.07.2008 | 17:03:49) *
Zamek nie jest zaniedbany z winy naszych władz, tylko z winy administracji wojewódzkiej, do której ów zabytek należy. Nasi radni już wielokrotnie występowali o przeniesienie OHP i odtworzenie muzeum - do dziś przychodzą odpowiedzi odmowne ze strony województwa.
Może wielokrotnie (czyli ile?, kiedy? etc.), to za mało? Wydaje mi się, że jednak nasze władze mają w tej kwestii co nieco do powiedzenia... Lub miałyby gdyby chciały. Upiór, może znasz więcej szczegółów?

CYTAT(Giliead @ 29.07.2008 | 20:16:54) *
A skąd się wziął Małysz ?Cyba musiał gdzieś trenować, zanim się wybił.
Z tego co kojarzę, to w Wiśle (i w ogóle w Polsce) zaczęto interesować się młodymi skoczkami, jakiś czas po spektakularnych zwycięstwach naszego najlpepszego skoczka... Co nie znaczny, że właśnie tak powinno być.

CYTAT(Giliead @ 29.07.2008 | 20:16:54) *
W naszym mieście nie ma miejsca do rozwoju. Pogoń Oleśnica powinna być wielosekcyjnym klubem, ale do tego potrzeba dużego wsparcia od miasta... ale Pan burmistrz woli sobie drogę dojazdową do domu wybudować...
Tymczasem spot jest całkowicie ignorowany. Dlaczego szczypiorniści muszą grać w Dąbrowie ? Bo nie mamy hali na miarę II (ostatniej) klasy rozgrywkowej piłkarzy ręcznych. Co z oleśniczanką i jej biegaczami ? Gdzieś zginęli.
W tej chwili można tylko o bokserach czasem usłyszeć.

Klub piłkarski... była szansa, gdy pomocną dłoń w naszym kierunku wyciągnął Gawin, ale niestety nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Rataje Oleśnica to jedna z większych szkółek piłkarskich na Dolnym śląsku, a nie mają gdzie ćwiczyć. 6-10 latkowie ćwiczą na boisku szkoły podst. nr 6 które jest nie równe i pełne dziur... miasto nie chce im udostępnić bocznego boiska na stadionie
Nie patrzyłem na to w ten sposób, bo sport to nie moja działka, ale po zastanowieniu muszę przyznać Ci (z grubsza) rację.
Sport na pewno mógłby odgrywać znaczącą rolę jako jeden z puntów strategi promocyjnej miasta... A czy będzie?


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Upiór
post 29.07.2008 | 20:39:32
Post #12


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 72
Dołączył: 3.10.2007
Skąd: z Opery
Użytkownik nr: 1 995



@martinez: moja wiedza pochodzi z agencji wywiadowczej Jedna Pani Drugiej Pani, ale w sumie zainteresuję się szczegółami i jeśli do czegoś się dokopię, to wrzucę na forum, żeby nie zostawić niedomówień.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Przemek_
post 29.07.2008 | 21:02:45
Post #13


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 187
Dołączył: 5.02.2006
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 801



Sport:
Z tym Gawinem to była dziwna sprawa.Pogoń to klub z małymi ale tradycjami.Kto zrobił największą karierę z wychowanków oleśnickiego klubu? Andrzej Szczypkowski do dzisiaj nie wiadomo kto wziął pieniądze za jego transfer do Zagłębia Lubin a to już ładnych kilkanaście lat.Nikt chyba teko tak naprawdę nie wie.
Co do szkółki Rataj,jeżeli to jest prawda, to po bo było budowane boisko ze sztuczną murawą na stadionie ? Nie mam pojęcia.
Dlaczego do dzisiaj trampkarzy trenują te same osoby,bez powołania jeden pan który jak wiadomo za kołnierz nie wylewa i dlaczego on nadal trenuje młodzież,dzieci jaki daje przykład tym małym następcom Szczypka ?

Zabytki:
Nie dba się o zabytki,a szuka się hasła tego co mogłoby rzucić Polskę na kolana.Na litość dbajmy o zabytki,niech koszty będą remontu droższe,a zachowany to co nam zostawiła" wojna. Muzeum, z tego co wiem miało być małe w Bramie Wrocławskiej jak jest każdy widzi... Zamek jest własnością skarbu państwa dla niewtajemniczonych.
Murale zostały jeszcze chyba ze dwa,a powinny być zachowane.Przecież to też jest kawał historii naszej małej Oleśnicy.
Dlaczego w miejscach gdzie były dawne bramy miejskie nie ma choćby nawet tabliczki,która by informowała ,że tu była brama miejska z jej starym zdjęciem ?

Burmistrz:
Mamy b.dobrego burmistrza.Wiele zrobił a jeszcze wiele musi zrobić.Nie wiem czy Krapienko Karasek czy inni zrobiliby choćby 1/10 tego co Bronś.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
martinez
post 29.07.2008 | 21:12:37
Post #14


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



CYTAT(Upiór @ 29.07.2008 | 21:39:32) *
@martinez: moja wiedza pochodzi z agencji wywiadowczej Jedna Pani Drugiej Pani
Agencja ta posiada na pewno często aktualizowane informacje, ale w wielu wypadkach "delikatnie" mijają się one z prawdą. (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif)

CYTAT(Przemek_ @ 29.07.2008 | 22:02:45) *
Mamy b.dobrego burmistrza.Wiele zrobił a jeszcze wiele musi zrobić.Nie wiem czy Krapienko Karasek czy inni zrobiliby choćby 1/10 tego co Bronś.
Wielu ludzi nie pamięta jak to jest z innym burmistrzem... Od 1994 (!!!) roku trochę czasu upłynęło. Nie za długo? Może by przewietrzyć w końcu?


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Giliead
post 29.07.2008 | 22:35:06
Post #15


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 188
Dołączył: 7.11.2007
Użytkownik nr: 2 064
Imię: Marcin



CYTAT(martinez @ 29.07.2008 | 21:05:29) *
CYTAT(Giliead @ 29.07.2008 | 20:16:54) *
A skąd się wziął Małysz ?Cyba musiał gdzieś trenować, zanim się wybił.

Z tego co kojarzę, to w Wiśle (i w ogóle w Polsce) zaczęto interesować się młodymi skoczkami, jakiś czas po spektakularnych zwycięstwach naszego najlpepszego skoczka... Co nie znaczny, że właśnie tak powinno być.
Nie to miałem na myślię. Żeby ktoś się wypromował potrzebuje
- talentu
- chęci
- pasji
- perspektyw

albo :
- znajomości

Łatwiej oczywiście przez znajomości, ale to nie w Oleśnicy (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
Jeśli chcemy mieć sportowca który byłby słynny na cały kraj, a może dalej :-) musimy dać mu szansę rozwoju ! A gdzie ma się rozwijać ? Dosłownie nie ma gdzie. Nie ważne czy interesuje go piłka nożna, siatkówka czy pływanie.
Powinien dostać szanse !!! Jeśli takiej nie dostanie to jakie ma perspektywy ? W takim mieście niestety, nie wiele można...
Fakt faktem, że to problem ogólnokrajowy, ale gdyby miasto|gmina|powiat bardziej się tym zainteresowało byłyby jakieś perspektywy.

CYTAT(Przemek_ @ 29.07.2008 | 22:02:45) *
Sport:
Z tym Gawinem to była dziwna sprawa.Pogoń to klub z małymi ale tradycjami.Kto zrobił największą karierę z wychowanków oleśnickiego klubu? Andrzej Szczypkowski do dzisiaj nie wiadomo kto wziął pieniądze za jego transfer do Zagłębia Lubin a to już ładnych kilkanaście lat.Nikt chyba teko tak naprawdę nie wie.
O Szczypkowskim nie wiele wiem, ale jedno słowo na temat naszej Pogoni kilka lat temu "korupcja". Jak nie szło to sprzedawali mecze równo. Zresztą co się dziwić... I liga większość klubów umoczonych w aferę, a co dopiero działo się kilka klas niżej.

CYTAT(Przemek_ @ 29.07.2008 | 22:02:45) *
Co do szkółki Rataj,jeżeli to jest prawda, to po bo było budowane boisko ze sztuczną murawą na stadionie ? Nie mam pojęcia.
Boisko przeznaczone jet oczywiście, dla klubu MKS Pogoń Oleśnica :-) Stadion jest miejski i tylko się cieszyć, że rada postanowiła sypnąć coś kaski. Szkoda, że z trybuny i oświetlenia zrezygnowali, jak było w pierwotnych planach.
Co innego, że jak miejski to chyba, dla wszystkich ;-) ?

CYTAT(Przemek_ @ 29.07.2008 | 22:02:45) *
Dlaczego do dzisiaj trampkarzy trenują te same osoby,bez powołania jeden pan który jak wiadomo za kołnierz nie wylewa i dlaczego on nadal trenuje młodzież,dzieci jaki daje przykład tym małym następcom Szczypka ?
Nie do końca wiem o kogo chodzi, ale w przeszłości było kilku "trenerów" którzy trzeźwi do pracy nie przychodzili...
Talentów kilka mieliśmy, ale niestety im się nie udało.

CYTAT(Przemek_ @ 29.07.2008 | 22:02:45) *
Burmistrz:
Mamy b.dobrego burmistrza.Wiele zrobił a jeszcze wiele musi zrobić.Nie wiem czy Krapienko Karasek czy inni zrobiliby choćby 1/10 tego co Bronś.
Dopóki burmistrz się nie zmieni dopóty się nie dowiemy, a sądzę, że gdyby burmistrz się bardziej starł to mielibyśmy już planowaną halę sportową i lodowisko.
Poza tym ostatnio, albo jeszcze dawniej nabawił się uciążliwej choroby filipińskiej (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
kobietka
post 30.07.2008 | 9:22:09
Post #16


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 42
Dołączył: 30.10.2006
Użytkownik nr: 1 146



Cóż, ja mieszkam w Olesnicy od 6 lat i mnie,wrocławiance, kojarzy się jednak z hasłem "miasto w dobrym stylu".
Masto "wież i róż' może coś mówi,ale...ile w nim wież i róż? Panowie.. nie popadajcie w megalomanię...
Poza tym te " wieże i róże" są trudną zbitką literową "nie wpadajacą" w ucho,że tak powiem.A w marketingu to bardzo ważne.

A propos zabytków, nie będę o nich mówić, ale jeśli chodzi o ofertę dla młodych, czuję się w pełni uprawniona do wypowiedzi. Zgadzam się, że świetnym jest "Atol", dobrą ofertę kulturalną przedstawia też nowy Mokis..Stawy mogłyby być ożywione.

Ogólnie- jest przyjemnie,choć nadal to nieco "senne" miasteczko.

Ale,za największą bolączkę, uważam brak (normalnie płatnej) pracy.
A także dramat,jeśli chodzi o miejsca w przedszkolach..
I to są powody , dla których po 6 latach,wracam jedak do dużego miasta.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
irish
post 30.07.2008 | 10:33:44
Post #17


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 47
Dołączył: 14.11.2006
Użytkownik nr: 1 184



jak dla mnie hasło: "miasto w dobry stylu" jest jakieś zbyt pospolite..... pewnie co trzecie miasteczko w Polsce ma takie hasło..... jak dla mnie nic ciekawego... Poza tym jaki my mamy dobry styl?
O wiele bardziej wole hasło: "Oleśnica miastem wież i róż"- wieże doskonale prezentują sie z drogi nr 8, a co do róż - wystarczy więcej ich nasadzić- także w okolicach drogi nr 8, aby przejezdni mogli oprócz tych wież także i róże zobaczyć (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
A co do tego, że wrocławianie nie kojarzą tego hasła, to jest na to sposób: odpowiednia REKLAMA.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
marcinpawelbrym
post 30.07.2008 | 11:34:45
Post #18


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 317
Dołączył: 3.07.2005
Użytkownik nr: 524



Hasło "Oleśnica-miasto w dobrym stylu" jest totalną "kalką" z pewnej kampanii medialnej jednego z operatorów GSM (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/biggrin.gif)
Najlepsze jest stare,ale jare hasło "Oleśnica-miasto wież i róż" (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Co do promocji poprzez to dopóki nie powstanie Sportowa Spółka Akcyjna Pogoń Oleśnica to dopóty będzie to "przechowalnia" dla nepotyzmu (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł skomunalizowania MKS-u ? Tzn. tak zwaną "złotą akcję" miałby Burmistrz Oleśnicy a pozostała część akcji należałaby do głównego sponsora oraz każdego mieszkańca powiatu oleśnickiego,który zakupiłby obligację komunalną stając się jednocześnie jednym z akcjonariuszy SSA (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
Oczywiście ten pomysł nigdy się nie ziści ponieważ nikomu na tym nie zależy (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Tradycje sportowe mamy ponieważ Oleśnica jest kojarzona z biegami oraz futbolem a przekonałem się o tym,kiedy w wojsku "kolo" z Zabrza gratulował mi takiej drużyny jak MKS Pogoń Oleśnica vide ćwierćfinał Pucharu Polski w 1996 rokua także tego,że wytrzymaliśmy 1 połowę w półfinale z Ruchem Chorzów (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Nie lubię kiedy obniżą się wartość MKS-u (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) ja pamiętam jak w chodziliśmy do II ligi w 1995 roku i graliśmy np. z Wisłą Kraków (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)

Ten post został edytowany przez marcinpawelbrym: 30.07.2008 | 11:35:16


--------------------
Lepiej być samemu niż z byle kim
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
martinez
post 30.07.2008 | 12:32:55
Post #19


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



CYTAT(irish @ 30.07.2008 | 11:33:44) *
jak dla mnie hasło: "miasto w dobry stylu" jest jakieś zbyt pospolite..... pewnie co trzecie miasteczko w Polsce ma takie hasło..... jak dla mnie nic ciekawego... Poza tym jaki my mamy dobry styl?
O wiele bardziej wole hasło: "Oleśnica miastem wież i róż"- wieże doskonale prezentują sie z drogi nr 8, a co do róż - wystarczy więcej ich nasadzić- także w okolicach drogi nr 8, aby przejezdni mogli oprócz tych wież także i róże zobaczyć (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
A co do tego, że wrocławianie nie kojarzą tego hasła, to jest na to sposób: odpowiednia REKLAMA.
Zgadza się. Właściwie nawet nie trzeba by tych róż sadzić (jak byłoby np. zbyt drogo (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) ). Mogą być to takie metaforyczne róże...
Hasło "miasto wież i róż", nawiązuje do historii Oleśnicy i wskazuje (reklamuje) konkretne elementy. Moim zdaniem to lepiej niż "dobry styl", który może dotyczyć wszystkiego (jak również niczego)...

btw. zapytałem pana google:
Miasto w dobrym stylu
Miasto wież i róż


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Lavoriel
post 30.07.2008 | 16:16:37
Post #20


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 23
Dołączył: 3.08.2006
Użytkownik nr: 998



Co do zamku, to OHP (a raczej komenda główna) posiada zamek na zasadzie umowy wieczystej. Jeszcze trochę czasu zostało. Nie przeniosą tego ośrodka, ponieważ miasto nie proponowało odpowiedniej siedziby.
Wszyscy mówią, że zamek niszczeje, niech będzie, ale to dzięki OHP stoi on nadal i w środku jest w jako takiej kondycji. Miasto o niego nigdy nie dbało. Muzeum przenieśli do Wrocławia z konkretnych przyczyn, brak gości lub brak pieniędzy na utrzymanie (nie znam głównej przyczyny).

Co do reszty zabytków - są one za mało reklamowane, przydałyby się chociaż głupie tabliczki informacyjne przy każdym z nich, takie z opisem, historią.

Kultura - jak wszędzie, brakuje pieniędzy na nią. W porównaniu do x lat temu to i tak jest nieźle. W MOKiS-ie często są ciekawe koncerty, nie tylko jazzowe. Co roku odwiedza nas Wratislavia Cantas, teraz był festiwal muzyki organowej. Jak na takie miasto nie jest źle.
Oferta dla nastolatków jest, ale mało rozreklamowana. Są różne kółka, zajęcia w MDKu MOKiSie. Mnie osobiście pasjonowałoby bractwo rycerskie.(IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)

Hasło - jeśli miasto wież i róż to zasadzić więcej róż. Rozumiem, że mogą one być metaforyczne, ale to w końcu jest reklama, to musi być jasne i oczywiste, nie można bawić się w metafory. Miasto w dobrym stylu jest pospolite.

Sport - nie znam się, ale nie wszystkich on interesuje (np. mnie całkowicie nie). Nie dociera on do wszystkich, dlatego nie powinien być głównym punktem w reklamie.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
elastu
post 30.07.2008 | 16:20:35
Post #21


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 5
Dołączył: 16.11.2006
Użytkownik nr: 1 188
Imię: Ela



Oleśnica miasto mojej młodości,wieku dojrzałego i -mam nadzieję-starości .Gdy tutaj zamieszkałam , Oleśnica była zaniedbanym ,brudnym miastem, w centrum widziałam krowy a wokół zniszczonego Rynku slamsy, brudna, cuchnąca rzeczka płynęła przez środek obecnej ulicy 3-go Maja. Przez wiele miesięcy płakałam, gdy patrzyłam z okna na gruzy, po których biegały szczury.. (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wub.gif) .A potem , nawet nie wiem kiedy, pokochałam to miasto , miasto wież i róż. Tutaj urodziły się moje dzieci ,wnuki, tutaj spełniałam się w ukochanym zawodzie ,tutaj realizowałam swoje marzenia...
Dla mnie najpiękniejszy zakątek (nazywam go Rajem Zapomnianym) to Zamek z parkiem i stawami.Boleję, że do tej pory ,miejsce to jest zaniedbane ,mostki na rzeczce niebezpieczne , plac zabaw?! między widłami rzeczek ,dla dzieci?!
Rynek jest imponujący ,nowe dzielnice również ,Aqa Parku mogą pozazdrościć większe miasta, Centrum Kultury bez zarzutu- to zmiany ostatnich lat ... ale ..mieszkamy w mieście starzejącego się społeczeństwa , i dla niego brakuje ławeczek , które można poustawiać na najdłuższych ulicach w mieście , na peryferiach .. (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Pozdrawiam serdecznie (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
piwucho
post 30.07.2008 | 19:44:02
Post #22


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 29
Dołączył: 21.07.2008
Użytkownik nr: 2 394
Imię: Roman



Wciaz jest jednak spora grupa ludzi,ktorzy zmian zachodzacych w naszym miescie nie widza bo widziec nie chca.
Nie tylko Rynek sie zmienil. Ile chodnikow zostalo wyremontowanych,a raczej polozonych od nowa ? ile miejsc parkingowych powstalo nie tylko w okolicy Rynku ? Ocieplane i odnawiane sa Olesnickie budynki i w tym tez jest udzial
kasy miejskiej. Atol i nowa siedziba Osrodka Kultury . Czy naprawde niechec do obecnego burmistrza jest tak wielka,ze Wam to wszystko przeslania ?
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
martinez
post 30.07.2008 | 20:28:27
Post #23


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



CYTAT(piwucho @ 30.07.2008 | 20:44:02) *
Wciaz jest jednak spora grupa ludzi,ktorzy zmian zachodzacych w naszym miescie nie widza bo widziec nie chca.
Ja tam zmiany zauważam. Nawet kilka wcześniej wyszczególniłem. Nie zauważyłeś?

CYTAT(piwucho @ 30.07.2008 | 20:44:02) *
Nie tylko Rynek sie zmienil. Ile chodnikow zostalo wyremontowanych,a raczej polozonych od nowa ? ile miejsc parkingowych powstalo nie tylko w okolicy Rynku ? Ocieplane i odnawiane sa Olesnickie budynki i w tym tez jest udzial
kasy miejskiej. Atol i nowa siedziba Osrodka Kultury .
Proszę: http://files.olesnica.pl/spr2007-prez.pdf
Zmiany, owszem, są. Tylko nie widzę nic co nie wynikałoby z obowiązków ludzi odpowiedzialnych za ustalanie i wykonanie budżetu. Co do pana Burmistrza, to czy na 14 lat urzędowania, to na prawdę tak wiele tych zmian?
...a z tym ocieplaniem budynków, to mnie zaintrygowałeś? Znasz jakieś konkrety (działania, liczby)?

CYTAT(piwucho @ 30.07.2008 | 20:44:02) *
Czy naprawde niechec do obecnego burmistrza jest tak wielka,ze Wam to wszystko przeslania ?
Równie dobrze mogę zapytać, czy Twoje uwielbienie wobec burmistrza nie przysłania Ci tego, co nie do końca jest OK (a jest tego całkiem sporo)? Poza tym chciałbym przypomnieć, że wątek dotyczy chyba czegoś nieco innego...


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Przemek_
post 30.07.2008 | 20:41:44
Post #24


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 187
Dołączył: 5.02.2006
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 801



CYTAT(Lavoriel @ 30.07.2008 | 17:16:37) *
Co do reszty zabytków - są one za mało reklamowane, przydałyby się chociaż głupie tabliczki informacyjne przy każdym z nich, takie z opisem, historią.
Na kilku były,lecz zostały zerwane.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
interpio
post 31.07.2008 | 1:01:51
Post #25


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 642
Dołączył: 29.08.2003
Skąd: Oleśnica, London Stratford
Użytkownik nr: 7



CYTAT(Giliead @ 29.07.2008 | 20:16:54) *
ale kolarstwo w Polsce przeżywa kryzys. Od dawna nie mamy sukcesów, a nasz najlepszy kolarz może być tylko pomagierem, dla pretendentów do wygrania takich wyścigów jak TdF, Giro i Vuelta. Nie wiele osób się interesuje tą dyscypliną, a większość pewnie nie wie co to za wyścigi ; ) I jeszcze doping.
Żeby zostać kolarzem potrzeba zapaleńca, nie jest to zbyt dochodowy sport, a straaasznie ciężki, dla najwytrwalszych.
Sprzęt do uprawiania tego sportu jest niesamowicie drogi.

Ja postawiłbym na nowoczesność, sport i imprezy sportowo-kulturalne w Oleśnicy, dwa najciekawsze zabytki tj. zamek i biblioteka łańcuchowa tak jak wcześniej pisano są niedostępne dla zwiedzających.
Dobrze Oleśnicę promuje strona internetowa i forum o historii Oleśnicy Pana Marka Nienałtowskiego.
Dobrym pomysłem ku nowoczesności są darmowe hot-spoty, budowa obiektów sportowo-rekreacyjnych np. aquaparku Atolu, remont stadionu, budowa hali sportowej i remont chodników, tworzenie nowych miejsc parkingowych etc.

Może bardziej powinno się wykorzystać dobre położenie Oleśnicy, organizować w Oleśnicy jakieś targi, giełdy i wystawy.

Ten post został edytowany przez interpio: 31.07.2008 | 10:43:00
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania

3 Stron V   1 2 3 >
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

 




Polecamy:

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 9:46
Hosting: DataNet.pl