Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
> Hala Sportowa
Przemek_
post 28.09.2008 | 20:24:45
Post #1


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 187
Dołączył: 5.02.2006
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 801



Niedługo ruszy budowa hali sportowej,w sąsiedztwie hali widowiskowej. Czy to dobra lokalizacja ? Co o tym myślicie ?
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Giliead
post 28.09.2008 | 21:55:47
Post #2


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 188
Dołączył: 7.11.2007
Użytkownik nr: 2 064
Imię: Marcin



Na pewno nie jest zła. Będę miał blisko na mecze szczypiornistów więc uważam, że znakomita : P
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Grzymi
post 3.10.2008 | 15:30:53
Post #3


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 69
Dołączył: 14.09.2007
Użytkownik nr: 1 952



Lokalizacja nie jest zła (choć ciasno tam), ale jak dla mnie idealnym miejscem byłby ten plac przy ulicy Wojska Polskiego pomiędzy starym przedszkolem na ulicy Spacerowej a 20-stką (naprzeciw małej stacji Orlen).

Miejsce miejscem, najważniejszy jest fakt, że taki obiekt u nas powstanie (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif)

Ten post został edytowany przez Grzymi: 3.10.2008 | 15:31:34
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Giliead
post 10.10.2008 | 12:52:12
Post #4


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 188
Dołączył: 7.11.2007
Użytkownik nr: 2 064
Imię: Marcin



A teraz się zastanawiam z jakiej paki prace nad halą prowadzone są na terenie gimnazjum nr 3 ???

Można gdzieś zobaczyć projekt tej hali, wymiary, okolicę itp itd ?
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
pio
post 10.10.2008 | 15:34:27
Post #5


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Admin
Postów: 1 390
Dołączył: 13.05.2004
Użytkownik nr: 117



No właśnie, rozkopali już tam boisko do piłki nożnej, bo nowa hala nachodzi na nie...


--------------------
"już najwyższy czas opuścić ten las... o tak" - Miś Coralgol
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
eMCi
post 18.10.2008 | 16:00:03
Post #6


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Przyjaciel
Postów: 46
Dołączył: 3.09.2006
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 1 058
Imię: Adrian



chyba troszeczke zabardzo rozkopali bo do polowy, a przypominam wszystkim ze to bylo "nowe" asfaltowe boisko.. czy ktos ma projekt tej hali ??

doczytalem sie, ze projekt hali sportowej wykonala ta sama firma, ktora wykonala projekt sali widowiskowej czy ETC Architekci Sp. z.o.o z Wrocławia

To chyba ten projekt ?? (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
(IMG:http://img372.imageshack.us/img372/1594/co1ns5.jpg)

(IMG:http://img389.imageshack.us/img389/3085/co3yr9.jpg)

(IMG:http://img262.imageshack.us/img262/5732/co4hb2.jpg)

Ten post został edytowany przez eMCi: 18.10.2008 | 16:34:38


--------------------
FORFITER Gonna give'm a Cziken? :)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
LooP
post 20.10.2008 | 16:05:55
Post #7


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 073
Dołączył: 12.07.2004
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 136
Imię: Kamil



ładne (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
Ann ... ;*
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
pio
post 20.10.2008 | 17:58:11
Post #8


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Admin
Postów: 1 390
Dołączył: 13.05.2004
Użytkownik nr: 117



Wizualizacje 3D zawsze są fajne (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
"już najwyższy czas opuścić ten las... o tak" - Miś Coralgol
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Giliead
post 20.10.2008 | 18:00:59
Post #9


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 188
Dołączył: 7.11.2007
Użytkownik nr: 2 064
Imię: Marcin



I oby tak to wyglądało. Już nie mogę się doczekać meczów naszych szczypiornistów (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) i oby siatkarzy !
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Przemek_
post 20.10.2008 | 19:58:33
Post #10


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 187
Dołączył: 5.02.2006
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 801



A ja dalej nie mogę zrozumieć,dlaczego tej hali nie można wybudować na starym boisku koło 'Atola' wszak to tam ma się znajdować 'centrum rekreacji'. W tamtej lokalizacji można zbudować większą halę,która kiedyś może się przydać.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Przemek_
post 20.01.2009 | 23:45:54
Post #11


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 187
Dołączył: 5.02.2006
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 801



I nowość.
Ostatnio w naszej lokalnej prasie bulwarowej;p ukazało się info, ze nawierzchnia w owej hali,będzie syntetyczna .To wypacza ideę budowy tej hali,żaden szanowany się zespół nie zagra na takim parkiecie. Czy nie można doinwestować paruset tysięcy (nie wiem strzelam,może mniej,może więcej) i machnąć drewnianego parkietu ? Czemu u nas w Polsce, zawsze myśli się na teraz a nie na za parę lat w przód ? Sam pomysł budowy hali jak najbardziej OK!
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
marcinpawelbrym
post 21.01.2009 | 11:22:28
Post #12


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 317
Dołączył: 3.07.2005
Użytkownik nr: 524



Dla mnie wzorem hali sportowej jest ta w Twardogórze a o jej profesjonalnym charakterze niechaj świadczy fakt,iż niedawno odbył tam się mecz PlusLigi Kobiet w siatkówce (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
Lepiej być samemu niż z byle kim
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
sossen
post 21.01.2009 | 22:14:15
Post #13


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 466
Dołączył: 7.11.2005
Użytkownik nr: 663



Nie wiecie dlaczego sala jest przy gimnazjum? :-) A tak poza tym to trochę lipa, że tak późno ten projekt powstaje Takie miasto jak Oleśnica powinno mieć coś w tym stylu parę lat temu. Uważam, że nawet kosztem basenu. Chociaż pewnie to nie byłoby takie proste. W Gminie (nieco mniejszych) sal jest już od dawna kilka.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Zbych
post 1.03.2009 | 10:28:11
Post #14


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 5
Dołączył: 20.02.2006
Użytkownik nr: 821



Hala sportowa w Oleśnicy będzie spełniać wszystkie wymagania: techniczne, sportowe, bezpieczeństwa itp. Można będzie w niej rozgrywać zawody sportowe różnego szczebla - aż po pierwszą ligę włącznie. Co do nawierzchni - to prawda że parkiet jest korzystniejszy ale nawierzchnia ze specjalnego tworzywa która będzie w naszej hali spełnia wszystkie wymagania aby można było w niej trenować i grać.
Tak dla informacji - na takiej nawierzchni rozgrywane są mecze pierwszoligowe w róznych dyscyplinach, np. koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej itp. i nikt w danych związkach sportowych nie robi z tego problemu!!!
Nawiązując jeszcze do niektórych głosów odnośnie lokalizacji tej hali - jest to normalne że zawsze powstaje wsród ludzi polemika, gdzie byłoby korzystniej taką halę wybudować. Halę w Twardogórze też wybudowano przy szkole, dzięki czemu służy ona i uczniom jak i mieszkańcom miasta. W Oleśnicy ma być podobnie i uważam że jest to rozsądna decyzja
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
SonicX
post 1.03.2009 | 12:00:24
Post #15


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 107
Dołączył: 28.03.2008
Skąd: Reymonta
Użytkownik nr: 2 285
Imię: Damian



Wg. mnie jak budować to przyszłościowo, a "nasza sala" raczej przyszłościowa nie będzie..
Biorąc pod uwagę to, że zniszczyli boisko asfaltowe, które chyba było najlepsze w Oleśnicy i w wakacje oblężone od rana do wieczora, uważam że lokalizacja jest zła, a sama sala jest za mała...
Powinni wybudować raz, a dobrze, no i patrzeć w przyszłość..

Wie ktoś ile tam będzie miejsc dla publiczności ?


--------------------
OELS
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
NeoN
post 1.03.2009 | 13:07:11
Post #16


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 457
Dołączył: 23.10.2004
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 227
Imię: Bartosz



Słyszałem że około 600

"Będzie 630 - 650 miejsc stałych i około 150 - 170 miejsc rozsuwanych na potrzeby imprez."
Źródło http://wiadomosci.investmap.pl/w-olesnicy-...ortowa,302.html

Ten post został edytowany przez NeoN: 1.03.2009 | 13:08:39
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Zbych
post 1.03.2009 | 22:23:56
Post #17


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 5
Dołączył: 20.02.2006
Użytkownik nr: 821



Chciałbym odpowiedzieć w szczególności osobie pod pseudonimem SonicX. Hala w Oleśnicy napewno mała nie będzie. Jeśli masz jakieś wątpliwości to podaj konkretne informacje co wg. Ciebie znaczy "sala jest za mała".
W typowych halach sportowych - tzn. do rozgrywania gier drużynowych, największym polem gry jest boisko do piłki ręcznej o wymiarach 40x20m. I takie parametry spełniać będzie hala w Oleśnicy. Do tego dochodzą jeszcze trybuny o pojemności 800 miejsc siedzących - co pozwoli na rozgrywanie zawodów nawet na poziomie pierwszoligowym (w Oleśnicy nie ma zespołów pierwszoligowych - ale jednym z wielu warunków dopuszczenia do rozgrywania zawodów prowadzonych przez poszczególne Związki Sportowe są hale sportowe spełniające określone kryteria, np. pojemność trybun dla kibiców, zaplecze, przepisy p/poż. itp. - i ta hala takie kryteria będzie spełniać).
Biadolenie nad faktem, że było tu kiedyś boisko asfaltowe też nie najlepiej świadczy o wiedzy tej osoby ponieważ w miejsce starego boiska zostaną zbudowane zostaną nowe boiska - co m.in. podawały nasze lokalne gazety. Dla zainteresowanych polecam stronę internetową miasta Oleśnicy gdzie dokładnie podane są wszystkie dane tej inwestycji: specyfikacja, parametry, wielkość, rysunki itp.
Zanim coś się napisze, warto wcześniej poznać fakty i dopiero wtedy ustosunkować się do danych podanych do publicznej wiadomości.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
SonicX
post 2.03.2009 | 14:15:57
Post #18


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 107
Dołączył: 28.03.2008
Skąd: Reymonta
Użytkownik nr: 2 285
Imię: Damian



Stwierdzenie "sala jest mała", podjąłem tylko opinią wzrokową i ciągle ją utrzymuję, porównuję ją do sali w szkole ponadgimnazjalnej 20.
O nowych boiskach nigdzie nie doczytałem, albo nie pamiętam, w każdym razie w chwili obecnej boisko zniszczyli, tutaj nie możesz zaprzeczyć.
Projekt hali na prawdę ładnie i nowatorsko wygląda, ale wszystko wyjdzie po praniu.
Ocena końcowa zapadnie oczywiście po wybudowaniu, a teraz możemy sobie podyskutować.

CYTAT
...najlepiej świadczy o wiedzy tej osoby...

Jeżeli już zwracasz się do mnie, to wypowiadaj się do mnie, proszę.


Wie ktoś jak będzie z udostępnianiem hali dla chętnych ?


--------------------
OELS
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Zbych
post 2.03.2009 | 18:32:47
Post #19


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 5
Dołączył: 20.02.2006
Użytkownik nr: 821



Ustosunkowując się do Twojej wypowiedzi co do wielkości sali - porównania wzrokowego obu hal - to niestety wygląda to mizernie. Sala w "dwudziestce" obecnie nie spełnia żadnych norm - jest za wąska, za niska a i jej długość pozostawia wiele do życzenia.
Na stronie miasta Oleśnicy (http://bip.um.olesnica.pl/article/articleview/2596/1/51/) podane są wszystkie najważniejsze dane, polecam sobie to przestudiować zwracając uwagę na niektóre załączniki, ponieważ podane są tam m.in. planowane boiska, ich wymiary, nawierzchnia i inne parametry. Z boiska w przyszłości napewno będziesz zadowolony, ponieważ lepiej grać jest na nawierzchni bezpieczniej (w specyfikacji projektowej podano jej nazwę i właściwości) niż ganiać po asfalcie z myślą że w razie upadku można się poździerać do krwi.
W przyszłości hala ma być pod nadzorem MOKiS-u i ewentualne zapytania można kierować do ww. instytucji.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Grzymi
post 2.03.2009 | 18:41:24
Post #20


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 69
Dołączył: 14.09.2007
Użytkownik nr: 1 952



Zgadza sie, sala będzie spełniać wszystkie wymagania itp itd. Rozmiar boiska też jest taki jak powinien byc czyli 40x20 m ale tutaj pojawia się ale.... ktore pewnie mial na mysli SonicX otóż przyaloby się, zeby poza liniami oznaczjącymi koniec boiska 40x20 było więcej miesca niż 1m do sciany (trybun) (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/cool.gif) Jak na moje oko jako taki komfort mozna dopiero liczyc przy jakiś 5m metrach (aby chociazby posadzić ławke rezewowych i trenerów) a żeby przy okazji zawodnicy grający na boisku nie musieli się obijac o ściany (trybuny) a na załączonej wizualizacji jest bardzo mało miejsca za linią końcową boiska. A pod aspektem 'sala przyszłościowa' to rozumiem nie o wielkość pola gry (bo tu jest wszystko OK) ale o liczbe miejsc na trybunach. Na miasto naszej wielkości jakieś 1000 stałych miejsc (+ 200-300 dostawianych) byłoby jak najbardziej wskazane i odpowiednie. Nikt nam nie zagwarantuje, ze za 3-4 lata wymogi licencyjne się nie zmienią i nie okaże się, ze teraz na I-lige i inne zawody nie jest potrzebne 800miejscc a potrzeba 1000. Teraz jak już jest projekt i budowa w toku to nasze tutaj gadki nic nie dadzą i nie zmienią, ale warto zauważyć fakt, że przydałyby się większe trybuny (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
SonicX
post 2.03.2009 | 22:12:36
Post #21


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 107
Dołączył: 28.03.2008
Skąd: Reymonta
Użytkownik nr: 2 285
Imię: Damian



Dokładnie o te trybuny mi chodzi.. bo dlaczego niby u nas od czasu do czasu nie mogli zagrać jacyś siatkarze czy koszykarze z wyższej półki ? Wtedy nawet 2000 miejsc by nie starczyło!
Miejsce oddzielające pole gry od trybun też mnie przeraża...

Tak czy siak, nie ma co narzekać, to w końcu jakiś krok na przód : )


--------------------
OELS
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Zbych
post 2.03.2009 | 22:42:51
Post #22


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 5
Dołączył: 20.02.2006
Użytkownik nr: 821



Widzę że dyskusja nabiera tempa - i bardzo dobrze, gdyż ludzie więcej będą wiedzieć o naszej nowej hali. Jeden z forumowiczów (Grzymi) sugerował żeby linie końcowe były o 5 metrów od ścian. A czy mogą być o trzy metry?
Takie będą właśnie odległości linii końcowych od ścian (trybun) - i gdybyś zapoznał się z projektem tej hali to nie pisałbyś o jednym metrze. Wizualizacja tej hali którą widziałeś to jest tylko projekt, który może się różnić w pewnych szczegółach od budowanej hali. Na zdjęciu i owszem hala ładnie wygląda i może taka będzie. A co do jej pojemności czyli 800 miejsc siedzących to czy to duża różnica pomiędzy 800 a 1000. Gdybyś napisał np. o pojemności co najmniej 1500 miejsc - to rozumiem, byłaby dwa razy większa pojemność. W obecnym kształcie i tak można będzie dostawić co najmniej 200-300 miejsc, tak więc jej pojemność zwiększy się do ponad tysiąca osób. Czy to jest mało? Na mecze naszych piłkarzy przychodzi 200-300 osób, na szczypiornistów w hali w Borowej w porywach może być do 40- 50 osób (chociaż mam nadzieję że w Oleśnicy w nowej hali będzie ich o wiele więcej). Trzeba po prostu liczyć siły na zamiary. Oleśnica zawsze była "pustynią" w grach halowych i to z prostego powodu. Przez kilkadziesiąt lat nie wybudowano konkretnej hali sportowej. Powstawały tylko salki szkolne gdzie można było pograć w siatkówkę i od biedy w kosza. W końcu będzie duża hala i doceńmy to co będzie a nie szukajmy dziury w całym. Podejrzewam że jakieś błędy wyjdą w czasi eksploatacji tej hali ale pokażcie obiekty sportowe gdzie jest wszystko cacy, wszyscy są zadowoleni i wszystko jest ok? Ja też bym chciał żeby zbudowano np. nowy stadion z oświetleniem i podgrzewaną murawą, sztuczne lodowisko kryte ale o wymiarach 60x30 metrów a nie jak jest planowane ok. 40x20m i ... można sobie gdybać do woli. Poczekajmy faktycznie na dokończenie tej inwestycji, dopiery wtedy ocenimy wszyscy czy to jest to o co nam chodzi. Jeśli chodzi o mnie to ja na taką halę czekam już co najmniej 25 lat i myślę że że wielu z was doceni to co jest i to co będzie w naszym mieście w niedalekiej przyszłości.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Grzymi
post 3.03.2009 | 5:59:07
Post #23


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 69
Dołączył: 14.09.2007
Użytkownik nr: 1 952



Zbych, widać ->że nie umiesz czytać ze zrozumieniem (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)

Obecnie jest tyle:
CYTAT
"Będzie 630 - 650 miejsc stałych i około 150 - 170 miejsc rozsuwanych na potrzeby imprez."
Źródło http://wiadomosci.investmap.pl/w-olesnicy-...ortowa,302.html


A ja mówiłem o tyle:
CYTAT
Na miasto naszej wielkości jakieś 1000 stałych miejsc (+ 200-300 dostawianych) byłoby jak najbardziej wskazane i odpowiednie.


Czyli jednak jest dużo większa róznica między 800 a 1300 !!! a nie jak ty to błędnie zrozumiałeś 800 a 1000 (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/shifty.gif)


Co do 3m to by było OK gdyby to miejsce było zawsze wolne i przeznaczone do gry (tzn. zawodnik wybiegnie poza linię, przewróci się itp -> po to jest właśnie to wolne miejsce, ewentualnie postawienie jakiś reklam). Wyobraź sobie, ze w tych 3metrach musisz postawić stolik sędziego technicznego i jego z krzesłem i już w tym momencie jesteś przy samej linii bocznej pola do gry w ręczną (ewentualnie nożną halową), podobnie byłoby z ławką rezerwowych i trenerów.
Druga rzecz, weź też pod uwagę dostawiane 150-170 miejsc -> a myślisz, ze gdzie je dostawią jak nie własnie w tych 3m dookoła boiska? Załóżmy, ze będą to 2 rzędy i już ci pozostaje 1m do linii bocznej jak nie mniej! (i tutaj pojawia się pytanie, gdzie ławka rezerwowych i sędzie techniczny?) -> to wszystko implikuje, że 5m byłoby idealnie (w momencie dostawienia 2 rzędów krzesełek -> pozostaje Ci właśnie 3m wolnego od linii bocznej do gry)


Poza tym nie pamiętam, czy już się wypowiadałem na ten temat, ale sama koncepcja architektoniczna hali jest bardzo fajna (Dobrze bedzie się komponować z salą widowiskową) i jak na mój gust podoba mi się.

Ten post został edytowany przez Grzymi: 3.03.2009 | 7:50:05
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
marcinpawelbrym
post 3.03.2009 | 11:22:55
Post #24


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 317
Dołączył: 3.07.2005
Użytkownik nr: 524



Moim zdaniem omawiana hala ma służyć tylko i wyłącznie Szkolnemu Związku Sportowemu a imaginacje,że będzie przychodzić pełna sala można między bajki włożyć ponieważ nawet kiedy nie trzeba było płacić za wejście na mecz MKS Pogoń Oleśnica jakoś 3000 do 5000 widzów nie widziałem...
Smutne,ale prawdziwe jest to,że u nas istnieje tylko zapała wśród młodzieży szkolnej a po ukończeniu 18 roku życia większość woli inne formy rozrywki a bliskość Wrocławia skazuje z góry na porażkę wszelkie inicjatywy zapełnienia nadmiaru wolnego czasu młodzieży...Udanym pomysłem było zorganizowanie kilka lat temu turnieju drużyn podwórkowych na terenie SP nr 7 a pytam się dlaczego nie ma turnieju o Puchar Drużyn Podwórkowych na sztucznej murawie MKS Pogoń Oleśnica....Czy tak trudno zorganizować np. pod koniec kwietnia taki turniej...
Łudziłem się,że kiedy odbywał się na pl.Zwycięstwa turniej streetball to może w końcu uda się postawić halę na co najmniej 10000 widzów,ale będzie osławiony "kurnik" będący kolejną "laurką" na następną zapewne kadencję szanownego burmistrza....ech nihil novi,mocium panie (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/biggrin.gif)


--------------------
Lepiej być samemu niż z byle kim
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Zbych
post 3.03.2009 | 18:09:09
Post #25


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 5
Dołączył: 20.02.2006
Użytkownik nr: 821



Grzymi jeśli chodzi o czytanie to ja bardzo dobrze zrozumiałem twój tekst i dalej podtrzymuję to co napisałem! Hala w Oleśnicy bedzie mieć 800 stałych miejsc siedzących, gdzie wyróżniono ok. 650 miejsc stałych tzn. nieprzesuwnych oraz ok. 150 miejsc na trybunie przesuwnej. Wysunięcie tej trybuny nie wpływa na wielkość największego placu gry - boiska do piłki ręcznej (taką wersję projektu przedstawił pan Bronś). Dostawianie kolejnych miejsc to nic innego jak ustawienie krzesełek wolnostojących - np. na potrzeby imprez kulturalnych lub też w celu powiększenia pojemności trybun na mecze np. koszykówki lub siatkówki (co jest często praktykowane na różnych imprezach sportowych - np. Liga Światowa: Hala Sportowo-Widowiskowa "SPODEK", Hala Sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi itp). I dlatego też pojemność naszej hali może wzrosnąć do pojemności nawet 1200 miejsc - a zatem to jest to o czym piszesz. Może i czepiam się szczegółów ale tak to właśnie wygląda w praktyce. Po to są określone normy aby budowana hala spełniała wszystkie przepisy: budowlane, sportowe, p/poż, bhp i wiele innych. Miejsca dla zawodników rezerwowych będzie wystarczająco dużo, sędziowie stolikowi też nie będą poszkodowani - tak aby zawody sportowe odbywały się zgodnie z obowiązującymi przepisami, bo inaczej hala nie bedzie dopuszczona przez określone Związki Sportowe do gier na poziomie ligowym (wiem o tym bardzo dobrze, gdyż jestem m.in. sędzią sportowym i mam z tym do czynienia na codzień). Pozdrawiam.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania

2 Stron V   1 2 >
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

 




Polecamy:

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 12:42
Hosting: DataNet.pl