Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V  < 1 2  
Temat zamkniętyNapisz nowy temat
> Dyskusja o grach, ich klimat i inne sprawy
Raf
post 9.01.2005 | 21:17:36
Post #26


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Czy wieszamy... Miało być coś co zabije wszystko, a wyszło średnio. H-L 2 miał miażdżyć i zmiażdżył.


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 9.01.2005 | 22:25:25
Post #27


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



Moim skromnym zdaniem żadna z tych gierek na łopatki nie kładzie, poczekamy na STALKER - ta giera ma autentycznie znieść ze szczętem zarówno Dooma 3 jak i HL2, ale przypuszczam że może być podobnie jak w przypadku tych dwóch wielkich tytułów czyli wiele szumu o nic. Tak naprawdę to przydało by się coś oryginalnego, jakiś nowy typ gierki, a nie non stop nudne jak flaki z olejem FPP lub RTS.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 9.01.2005 | 22:29:22
Post #28


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Widzę, że bardziej zmierzasz do klimatu i samej rozgrywki aniżeli do rozwiązań technicznych.
Oglądałem niedawno filmy ze S.T.A.L.K.E.R.'a. Nie mogę oczywiście oceniać jakości samego silnika gry ponieważ beta to beta (a może to była nawet alpha - kto wie). Gra będzie na pewno bardzo dobra. Miejmy nadzieję, że engine zostanie dopieszczony tak jak Source. Już niejednokrotnie gra, na którą wszyscy czekali była może i ładna, miałą dobrą fabułę, ale technicznie leżała na łopatkach właśnie.

Czego S.T.A.L.K.E.R.'owi absolutnie nie życzę.


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 9.01.2005 | 22:41:48
Post #29


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



Przede wszystkim zapowiada się ciekawa fabuła - klimacik Czarnobyla, trochę znajomego sprzętu wojskowego (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) . Co do sprawy samego silnika to się nie wypowiem bo gierek nie piszę.

Znam natomiast taki przykład skaszanionej technicznie gierki, jest nią FarCry. Gierka wszystko pakuje do pamięci, używa przedziwnych optymalizacji pod karty graficzne no i nie jest pozbawiona bugów. Z ładowaniem wszystkiego do pamięci podobnie rzecz się miała z Morrowindem, pamiętam że musiałem dokupić kostkę 256 megową żeby rozszczerzyć ilość RAMu do 512 MB bo inaczej nie dało się grać (wieczne doczytywanie, zacinanie się gierki przez to ehhh).


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
morel
post 10.01.2005 | 11:28:20
Post #30


Mac User
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 586
Dołączył: 30.12.2004
Skąd: Twierdza Wrocław
Użytkownik nr: 284



heh dla mnie i tak najlepsze erpegi wychodzily kiedys : eye of the beholder na przyklad

owszem z morrowindem tez mialem problemy (ale 512 juz mam (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/biggrin.gif) )
ale hmmm to nie to samo tamte gierki mialy w sobie to cos.....

nawet baldur i newerlinter nie wzbudza we mnie tyle emocji co EOTB (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
ale moze to dlatego ze na tamtych gierkach sie wychowalem ....


--------------------
FORUM PEDAGOGICZNE UW
STRONA CBKORE
ZIELONA WIEŻA
...wake up! grab your brush and put a little make up!...
Nintendocore | Advanced Mac User
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
M.
post 10.01.2005 | 21:31:28
Post #31


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 227
Dołączył: 10.11.2004
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 251



Ja ostatnio gram w Icewind dale 2 (Dolina lodowego wichru) (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Fajny klimat, grafa taka o ale ujdzie, duzo duzych lokacji i wiele itemow ! Syta gierka
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 11.01.2005 | 9:06:05
Post #32


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Legion: Co do optymalizacji Far Cry'a. Każda obecnie gra jest mocno optymalizowana pod nVidię bądź to pod ATI (zależy kto da więcej hehe (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) ). Tak na serio to silnik H-L'a 2 jest bardzo mocno i niewiarygodnie dobrze zoptymalizowany. Mam tu na myśli minimalne wymagania. Jeśli miałbym porównać takiego Far Cry'a czy też naszego nieszczęsnego Doom'a 3 to pozostają w tyle z optymalizacjami.

Co do 512 MB RAMu. To jest stosunkowo mało dzisiaj. Nie zapominajcie, że ważniejsza od RAMu jest jego ilość na karcie graficznej. Dziś minimum to 128 MB, a już mocno zalecane jest posiadanie modeli z 256 MB. Przejście tekstur z pamięci kompa do karty graficznej też zajmuje swoje i nie ma to jak składowanie ich właśnie w pamięci karty.

Jeszcze żeby być ścisłym Legion. Na jakim układzie graficznym oglądałeś wymieniane wyżej gry?


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 11.01.2005 | 12:21:34
Post #33


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



Na Prolink GeForce Fx 5200 Ultimate 128 MB @300/550.

A co do HL2 to:

"Ukazał się patch/fix do gry Half-Life2 rozwiązujący problem z DirectX 8.1. Half-Life2 tworzony jest pod kątem kart ATI i można powiedzieć, że Valve postarał się, by seria GeForce FX nie wypadała najlepiej.
Dlatego też część scen pomimo, że może w pełni zostać wyrenderowana z wykorzystaniem DirectX 8.1, dopiero przy DirectX 9.0 ma pełną jakość. Jednak wystarczy jeden zdolny programista, by lekko zmodyfikować kod shaderów. Tak też się stało.
Reflection patch to zestaw instrukcji shaderów dla pełnego efektu wody, która wykorzystywana jest też do tworzenia odbić na podłogach. Pliki w poniższym archiwum należy podmienić z obecnymi w katalogu hl2/materials. Teraz tylko dla "Water Detail" należy wybrać "Reflect All".
Patch polecany jest dla posiadaczy kart GeForce4 Ti, GeForce FX, RADEON 9200 i RADEON 9500.
Uwaga - patch nie jest stworzony przez twórców gry Half-Life2." (cytat z NVISION.pl)

Ponoć nie wpływa to w żaden sposób na spadek wydajności, także coś chyba z tym optymalizacjami w HL2 nie tak...

Doom3 też stosuje optymalizacje pod karty GeForce i przyznam, że coraz mniej mi się ta durnowata wojna na optymalizacje podoba.

Ten post został edytowany przez Legion: 11.01.2005 | 12:34:25


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 11.01.2005 | 12:45:15
Post #34


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Ja Ci powiem tak. Zawsze byłem zwolennikiem układów nVidii. Do czasu... Ostatnia moja karta na nV to GF 4 Ti 4200 (a więc DX 8.1). Chciałem specjalnie wymienić na kartę z pełną obsługą DX'a 9. Zawsze śledziłem podwórko układów graficznych i to co ostatnio robiła/robi nVidia jest jakimś nieporozumieniem. Kupiłem ATI i jestem w niebie.

To, że na GF FX trzeba stosować łatki do obsługi efektów mnie nie dziwi. Między tymi firmami (nVidia, ATI) panuje wojna i dobrze o tym wiesz zapewne. Na tym wszystkim traci wiadomo kto... my (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)

Nie wywnioskowałem z Twojego powyższego postu czy widziałeś grafikę w H-L 2 na "pełnym" DX 9 czy tylko na DX 8.1. Jeśli tylko na DX 8.1 to faktycznie mogłeś pisać wcześniej, że grafa to nic nadzwyczajneego w tym przypadku.


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 11.01.2005 | 13:10:25
Post #35


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



HL2 widziałem/grałem u siebie, a także u kumpla dysponującego kartą Radeon 9600XT 128 MB i fatycznie różnice są, ale bez przesady. W konfrontacji wystarczy zestawić Doom'a 3 - zoptymalizowany pod GeForce'y ale pod kątem wydajności (związane jest to z efektami świetlnymi w grze), co jednak w żaden sposób nie wpływa na jakość wyświetlanej grafiki na kartach Radeon, nie trzeba patchy, nakładek itp. Co do patchy na gry dla FX to podam jeszcze przykład FarCry, otóż wersja 1.0 tej gry działa dobrze TYLKO na kartach Radeon ponieważ na kartach FX z niewiadomych przyczyn przy uruchamianiu nie wykrywała obsługi Pixel Shader 1.4 i używała 1.1. Można było wówczas użyć programu 3D Analyze i wymusić obsługę PS 1.4 i nagłe olśnienie - gra zaczynała działać 3-4 razy szybciej i znacznie lepiej wyglądać. Dopiero patch 1.1 do FarCry wyeliminował ten "drobny" błąd.

Jeśli tak teraz poza wszelkimi sporami popatrzeć na to z góry, to ta cholerna wojna kosztuje najwięcej nas, zarówno pieniędzy jak i nerwów. Dlatego jakiś czas temu zrezygnowałem z zabawy w gry na PC, śmignąłem na Linux'a, a Windy używam tylko od czasu do czasu żeby sobie zagrać, jak coś mi nowego wpadnie w łapki, ale powiedziałem sobie, że więcej w komputer do gier nie zainwestuję, bo konkurencja powinna wymuszać spadki cen, a nie kombinowanie przy silnikach gierek i wprowadzanie tzw. "optymalizacji" (pseudo ptymalizacji...). Zgadzam się z tobą w 100%, że koszty ponosimy tylko my.

Nad kartą Radeon też kiedyś myślałem, ale ze względu na fatalne wsparcie ze strony ATI (sterowniki) dla tych kart pod systemami Linuxowymi, musiałem z tego zakupu zrezygnować (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) .

Ten post został edytowany przez Legion: 11.01.2005 | 13:11:04


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 11.01.2005 | 14:42:29
Post #36


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Jeśli chodzi o stery. Miałem już dosyć nVidiowskich ForceWare'ów. Wiele się naczytałem o sterownikach ATI (Catalyst) - jakie to nie są złe, jakie mają błędy i tak dalej. Sprawdziłem. Nie jest tak źle jak piszą. Jeśli jest jakiś błąd to w następnym wydaniu jest wszystko poprawione i czysto ładnie napisane w changelogu. Nie jak u nVidii naprawią błąd po trzech edycjach sterów (może). Ogólnie jestem bardzo zadowolony (a jestem cholernie wybredny).

Co do supportowania Linuxa przez ATI. Nie wiem jak wygląda sytuacja. Aż tak źle jest? Nie wydają sterowników czy wydają bardzo rzadko?


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 11.01.2005 | 15:33:47
Post #37


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



Pod Windows faktycznie sterownikom Catalyst nie można absolutnie niczego zarzucić, są bardziej dopracowane niż ForceWare nVidii, choć i tym niczego nie brakuje w odróżnieniu od Detonatorów...

Na Linuxie jest zupełnie inaczej, otóż o ile nVidia serwuje spójne, łatwe do zainstalowania i dopracowane sterowniki w formie pliku wykonawczego typu .run to ATI wypuszcza trudne do zainstalowania, potrzebujące dodatkowej konfiguracji i totalnie niedopracowane stery. Prosty przykład powiedzmy, że masz kartę np. Radeon 9600 Pro, instalujesz sobie sterowniki, a tu się okazuje, że np. nie wstają wogóle X'y i jesteś pozbawiony środowiska graficznego, nawet jeśli się z tym uporasz to i tak najczęściej nie działa akceleracja 3D i jest lipa. Efekt jest taki, że z różnymi modelami kart Radeon poprawnie działają różne wersje sterowników (głównie chodzi o uruchomienie akceleracji sprzętowej dla grafiki 3D), które dodatkowo ciężko jest poprawnie zainstalować. Aktualizowane są żadko co powoduje, że generalnie odradza się dla Linuxa kart Radeon (chyba że nie zależy ci na aktualizacji sterów - grafice 3D). Nie jest to może regułą bo zdarza się, że po zainstalowaniu wszystko działa jak należy, ale niestety generalnie ludzie narzekają na ogromne problemy ze sterownikami dla Radeonów pod Linux.

W przypadku sterów nVidia wystarczy po instalacji jedynie wyedytować i poprawnie skonfigurować plik konfiguracyjny X'ów - XF86Config i wszystko działa jak należy, choć są i odstępstwa od tej reguły (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) .


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 11.01.2005 | 19:43:43
Post #38


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



No to rzeczywiście ATI dało ciała.


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
morel
post 11.01.2005 | 21:41:42
Post #39


Mac User
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 586
Dołączył: 30.12.2004
Skąd: Twierdza Wrocław
Użytkownik nr: 284



no tak ja sobie chcialem pogadac o gierkach - czy fajne czy nie a rozmowa i tak zjechala na gierki karty itd - a moze przeniesc ta rozmowe do dzialu blaszak ??


--------------------
FORUM PEDAGOGICZNE UW
STRONA CBKORE
ZIELONA WIEŻA
...wake up! grab your brush and put a little make up!...
Nintendocore | Advanced Mac User
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 11.01.2005 | 22:06:09
Post #40


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



W takim razie Morel o jakiej teraz grze podyskutujemy ? (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)

*Na forach zawsze tak jest, że w miarę przybywania kolejnych postów dyskusja coraz bardziej odbiega od tematu, np. zapytaj powiedzmy na Tweak o to jaki procesor wybrać to natychmiast zacznie się kłutnia czy Intel czy też AMD robi lepsze procki, dowiesz się wszystkiego o budowie technicznej, historii procesorów obu gigantów itd (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) .

Ten post został edytowany przez Legion: 11.01.2005 | 22:08:44


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
_Perlik_
post 11.01.2005 | 22:25:29
Post #41





Gość






Nie ma potrzeby, chłopaki zboczyli troszke z tematu ale mysleli o grach bo na nich testowali swoje karty graficzne. To jest zgodne z tematem, dyskusja sie rozbudowała, ale jeszcze jest na granicy tematu dlatego pozostanie.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
_psuju_
post 12.01.2005 | 10:58:19
Post #42





Gość






Dobra to moze ja podam jakis podtemat (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) Co sadzicie o grach typu MMORPG? mnie w tej chwili pochlonela do reszty gra WORLD OF WARCRAFT co prawda narazie tylko w wersji beta ,ale powiem wam ze chyba byl bym sklonny placic 1200 eurocentow za miesiac (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) .
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 12.01.2005 | 14:58:54
Post #43


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



Wyłudzanie pieniędzy, zresztą moim zdaniem szkoda czasu na tego typu gry, wiadomo że strasznie wciągają, rzekł bym nawet uzależniają - patrz Ultima OnLine, a przy tym w znakomitej większości są odpłatne i to nie mało. Tak więc nie dość, że trzeba zapłacić za komputer, za łącze, za grę to jeszcze dodatkowo za możliwość grania w nią. Jak dla mnie nie do przyjęcia.


@Raf tutaj znajduje się artykuł na temat instalacji sterowników do karty Radeon 9000 Pro dla systemu Mandrake Linux 10.0 Official:

http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=4&show=248

Jak go przeczytasz / przejrzysz w całości to zrozumiesz dlaczego zrezygnowałem z karty ATI na rzecz nVidia (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) .

Ten post został edytowany przez Legion: 12.01.2005 | 17:22:38


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
_psuju_
post 12.01.2005 | 18:25:01
Post #44





Gość






Niestety zyjemy w swiecie w ktorym nie ma nic za darmo, no moze poza malymi wyjatkami (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) ale wracajac do tematu. Aby utrzymac taki rodzaj rozrywki siecowej potrzebne sa ogromne naklady finansowe, servery, osoby ktore beda plinowaly pozadku, tworzyly nowe questy to wszystko kosztuje i napewno nie jednorazowo tak jak by mialo to wygladac z pozycji gracza stad te oplaty, zreszta dla przecietnego mieszkanca starej uni czy usa nie jest to cena wygorowana wkoncu chyba kazdy jest wstanie poswiecic 1 gora 2 godziny pracy za rozrywke.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 12.01.2005 | 23:51:49
Post #45


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



@Psuju zgadzam się z tobą w 100%, ale mnie i tak szkoda by było wydawać kasę na granie przez net, głównie z uwagi na fakt, że mam inne wydatki, a gierkom poświęcam stosunkowo niewiele czasu. Nie powiem, lubię zagrać, ale nie dałbym rady spędzać dzień w dzień po kilka godzin na graniu, kiedyś przesiadywałem przy grach po kilka-kilkanaście godzin (choroba ?! uzależnienie ?! (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/huh.gif) ), ale to były czasy Amigi, pierwszego komputera PC itd. Dziś zwyczajnie gry mi się szybko nudzą, gram raczej po to aby przejść, a nie po to aby się gierką rozkoszować. Jak powiadają wszystko z czasem staje się nudne... (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) .

PS. Aktualnie gry Massive Multiplayer są chyba jedynym, autentycznie wciągającym typem gierek na PC, bo te "zwykłe" to w znakomitej większości "odgrzewane" pomysły.

Ten post został edytowany przez Legion: 12.01.2005 | 23:55:05


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
morel
post 13.01.2005 | 23:42:28
Post #46


Mac User
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 586
Dołączył: 30.12.2004
Skąd: Twierdza Wrocław
Użytkownik nr: 284



hmmmm a ja sie zrazilem po probach mojej skromnej osoby na star wars:galaxies - a tak sobie qrcze ostrzylem pazurki (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/sad.gif)

jednakze takie gierki wciagaja - jesli ktos ma bakcyla fantastycznego na pewno wciagnie sie w takie gry

ja niestety narzekam na dwie rzeczy brak czasu i kasy (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)

psuju czy jest jeszcze mozliwosc sciagniecia skads tej bety do WORLD OF WARCRAFT??

legion: ja odwrotnie wole sie girka porozkoszowac niz naewt przejsc do konca - wielu gierek nie skonczylem bo czulem juz nimi przesyt - narozkoszowalem sie (niech zyje slowotworstwo:))

Ten post został edytowany przez morel: 13.01.2005 | 23:43:59


--------------------
FORUM PEDAGOGICZNE UW
STRONA CBKORE
ZIELONA WIEŻA
...wake up! grab your brush and put a little make up!...
Nintendocore | Advanced Mac User
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
_psuju_
post 13.01.2005 | 23:58:00
Post #47





Gość






puki co dziala Koreanska Beta gry ale jeszcze tylko przez 4 dni, pozniej rusza Europejska Cloused Beta ,niestety tylko dla ludzi którzy juz wczesniej zakupili orginal. gre scagnalem z torrenta, na pocieszenie powiem jeszcze ze obilo mi sie o uszy ze ma byc Europejska Open Beta w pozniejszym terminie ale to nic pewnego
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
_roball_
post 14.01.2005 | 14:43:18
Post #48





Gość






CYTAT
Wyłudzanie pieniędzy, zresztą moim zdaniem szkoda czasu na tego typu gry, wiadomo że strasznie wciągają, rzekł bym nawet uzależniają - patrz Ultima OnLine, a przy tym w znakomitej większości są odpłatne i to nie mało. Tak więc nie dość, że trzeba zapłacić za komputer, za łącze, za grę to jeszcze dodatkowo za możliwość grania w nią. Jak dla mnie nie do przyjęcia.
Nie zgadzam sie (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Fakt, gry tego typu wciagaja na dlugie tygodnie\miesiace a nawet lata. W gry MMORPG gram od okolo 4 lat, Dark Age of Camelot, Neocron, UO i przelotem w Eve Online. Placac abonament za granie placisz za utrzymanie serwerow, oplacenie ogromnej ekipy opiekujacej sie calym community, technikow, gamemasterow nie wspominajac o programistach którzy caly czas pracuja nad nowymi elementami gry. Gry MMORPG sa rozrywka na najwyzszym poziomie - placisz = wymagasz.. przy okazji sa tez swietnym sposobem na podszlifowanie jezyka i to nie tylko pisanego. Gracze którzy sa czlonkami wiekszych klanow\gildii komunikuja sie via Ventrilo albo TeamSpeak.

Koszty gry na przykladzie World of Warcraft
pudlo z gra: ~180zl + wliczony w cene pierwszy miesiac gry
abonament miesieczny: ~50zl (wychodzi mniej jesli sie wykupuje wiecej miesiecy z gory). Wydaje sie sporo prawda? Na szczescie tak nie jest (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) Prowadzac swoja postac zdobywasz kase i przedmioty ktore mozna z latwoscia sprzedac (oczywiscie mowie o sprzecie z gornej polki) za rl cash na ebay'u lub bezposrednio do brokerow. Jesli gra ci sie znudzi to poprostu sprzedajesz konto, ludzie chetnie zaplaca duze pieniadze za wylevelowana postac z ladnym sprzetem.

ps. Jesli kogos to interesuje to polecam www.ebay.com - wyszukaj "DAoC gold" czy "WoW gold" (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif)
ps2. http://www.roball.boo.pl/wow.jpg \ http://www.roball.boo.pl/wowb.jpg - pudeleczko do mnie z US przyszlo kilka dni temu (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif)
ps3. sorry za malo skladny post, mam nadzieje ze da sie cos zrozumiec z tego belkotu:)
ps4. http://www.ninja-cartel.info (roball == Nihilist)

Ten post został edytowany przez roball: 14.01.2005 | 14:52:22
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 14.01.2005 | 14:52:12
Post #49


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



Sorry ze OT. Wow wydalo oczywiscie Blizzard, tak jak Diablo 2 (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) Ostatnio mnie D2 wciagnelo ;]


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania

2 Stron V  < 1 2
Temat zamkniętyNapisz nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

 




Polecamy:

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 13.05.2024 - 6:33
Hosting: DataNet.pl