Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
> Problem z RDI ;<
loff
post 31.10.2009 | 11:00:28
Post #1


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 2
Dołączył: 30.10.2009
Użytkownik nr: 8 404
Imię: sad



Mam taki problem. Posiadam internet RDI 2mb/s i router do laptopa. Z routera wychodzi kabel do mojego kompa a w laptopie bezprzewodowy. Mam taki problem: od jakiegoś czasu o godzinie 17 gdy odpalę np CS STEAM przez neta to po kilku minutach internet mi sie rozłącza i musze czekac ze 2 min aby się znowu zalogowac, gdy gram w csa mówiąc szczerze wkurzamnie to. Jeżeli ktoś wie o co chodzi to niech mi pomoże bo wgl nie moge grać wieczorami w csa ;<. Czy to wina internetu, czy może routera czy jakichś ustawień.

Z góry dzięki loff. <3
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
zeus110
post 31.10.2009 | 11:54:56
Post #2


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 64
Dołączył: 29.03.2009
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 8 092
Imię: Jacek



Najlepiej zapytaj się w RDI. Możliwe że ISP blokuje Ci twojego routera, bo ma inny MAC (unikalny indentyfikator twojej karty sieciowej) od twojej sieci.Spróbuj w konfiguracji routera podać Maca swojej karty sieciowej.
Jeszcze jedno czy RDi wie o dzieleniu łącza?To może być jedną z przyczyn.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
loff
post 31.10.2009 | 12:09:03
Post #3


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 2
Dołączył: 30.10.2009
Użytkownik nr: 8 404
Imię: sad



Właśnie w Rdi kupywałem router i tam pan odrazu konfigurował laptopa, ale zobacze taj jak powiedziałeś zartą, ale nie wiem jak to zroić (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/kwasny.gif) . Teraz znowu to samo grałem wcześniej teraz wszedłem na kompa chcę pograć i dupa, co chwilę wywala mi neta (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/kwasny.gif) .

Ten post został edytowany przez loff: 31.10.2009 | 17:51:50
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
zeus110
post 31.10.2009 | 21:43:12
Post #4


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 64
Dołączył: 29.03.2009
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 8 092
Imię: Jacek



Spróbuj odłączyć z routera jednego kompa i zostaw tylko tego na którym jest gra i zobacz wtedy czy nie bedzie przerw.Na pewno błąd leży w zlej konfiguracji routera przynajmniej tak mi się zdaje.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
edmun
post 28.11.2009 | 11:49:05
Post #5


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 389
Dołączył: 7.09.2007
Użytkownik nr: 1 944



zeus110 piszesz głupoty. Gdyby RDI nie miało dodanego MAC'a routera, to w ogóle nie miałby połączenia

Co do WiFi... zmień kanał albo wyłącz szyfrowanie na routerze na czas grania lub zmień taniej klasy router.
P.S. Wynajmowanie informatyka i kupowanie routera z RDI to jak kupno Ferrari w salonie Forda.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
zeus110
post 28.11.2009 | 15:55:15
Post #6


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 64
Dołączył: 29.03.2009
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 8 092
Imię: Jacek



....zmień kanał albo wyłącz szyfrowanie na routerze na czas grania.....czyż to nie jest jakaś konfiguracja?Nie będę z Tobą polemizował.Po drugie dzielenie łącza bez zgłoszenia może powodować takie problemy . Dwa komputery to dwie karty.Po trzecie próbowałeś kiedyś skopiowac maca?to jedna z możliwości w domowej sieci. . Po czwarte nie jestem informatykiem i dlatego napisałem cyt.:Najlepiej zapytaj się w RDI. Możliwe że ISP blokuje.....Człowiek z RDI nie jest Bogiem i też mógł przypadkiem popelnić jakiś bład.Po piate nie każdy dostawca stosuje filtrowanie adresów mac żeby zabezpieczyć swoją sieć.

Ten post został edytowany przez zeus110: 28.11.2009 | 19:35:54
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
edmun
post 28.11.2009 | 20:31:56
Post #7


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 389
Dołączył: 7.09.2007
Użytkownik nr: 1 944



Może inaczej. jak nie znasz tematu - to po co się odzywasz.

Dzielenie łącza może stwarzać problemy, jeśli jesteś totalną lamą i nie wiesz jak ustawić to dzielenie
Punkt trzeci - Mac'a możesz skopiować, ale nie rozumiem skąd możesz mieć problemy... ustawisz takie same Mac'i na obydwóch kompach podłączonych do routera? - to wciąż nie będzie przyczyną jego problemów, a jak nie wiesz co się będzie działo - polecam żebyś wykonał test praktyczny
punkt piąty - nie każdy, ale jeśli ma, to nie miałby problemów tylko z grą przez to że podał błędnego MAC'a.

W Rdi wszystko jest możliwe, ale to że się nie znasz nie jest wymówką głupich podpowiedzi


loff podaj dokładnie jaki masz router, system, jakie programy antywirusowe i firewall'e (o ile masz)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
zeus110
post 28.11.2009 | 21:38:09
Post #8


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 64
Dołączył: 29.03.2009
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 8 092
Imię: Jacek



Głupi to Ty jesteś .Panie mądraliński uważasz że :Gdyby RDI nie miało dodanego MAC'a routera, to w ogóle nie miałby połączenia.Może nie jestem aż taki mądry jak Ty ale potrafiłbym się połączyć tylko że to już by było przestępstwem a ja kocham wolność .A to co wyżej nie pisałem do Loffa tylko do ciebie .Na temat klonowania nie odpowiadaj za mnie bo nie jestes moim adwokatem.Nie będę z tobą dyskutował bo jesteś dla mnie za madry a zresztą to do niczego nie doprowadzi.Jeszcze jedno czy podpowiedź: Zapytaj się w RDI - jest naprawdę głupia?Wpisz sobie w GOOgle to uzyskasz odpowiedź.

Ten post został edytowany przez zeus110: 28.11.2009 | 22:01:43
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania

Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

 




Polecamy:

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 6:57
Hosting: DataNet.pl