Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
> HollyŁÓd Cafe
arek
post 16.05.2008 | 19:29:33
Post #1


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 441
Dołączył: 13.01.2006
Użytkownik nr: 756



HOLLYŁÓD CAFE
przy sali MOKiS na Kochanowskiego

RUSZA W ŚRODĘ 21 MAJA

co tam znajdziecie?

DOSKONAŁĄ, PROFESJONALNIE PRZYRZĄDZONĄ KAWĘ w wielu wariantach
SMACZNĄ KUCHNIĘ a w szczególności NALEŚNIKI NA SLODKO I WYTRAWNE
TRZY RODZAJE PIWA Z BECZKI
DOSKONALE ZAOPATRZONY BAR
PRZYTULNE (całkowicie odmienione) WNĘTRZE
KTÓREGO UZUPEŁNIENIEM JEST PŁYNĄCY Z GŁOŚNIKÓW CHILLOUT, SMOOTH JAZZ & BLUES

czynne codziennie od 11tej

Zapraszamy.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
pio
post 17.05.2008 | 9:58:54
Post #2


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Admin
Postów: 1 390
Dołączył: 13.05.2004
Użytkownik nr: 117



Czynne od 11tej do ostatnich gości? (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
"już najwyższy czas opuścić ten las... o tak" - Miś Coralgol
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
VeRnOn
post 17.05.2008 | 15:34:17
Post #3


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 11
Dołączył: 23.02.2008
Użytkownik nr: 2 239



CYTAT(arek @ 16.05.2008 | 20:29:33) *
KTÓREGO UZUPEŁNIENIEM JEST PŁYNĄCY Z GŁOŚNIKÓW CHILLOUT, SMOOTH JAZZ & BLUES


Brakuje tylko Rock, reggae i punk (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Siedział bym wtedy cały dzień popijając piwko przy dobrej muzyce (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
"Kiedy wyścig staje się zbyt trudny, to znaczy, że nie możesz już dotrzymać kroku. Kiedy masz czas na zabawę, dostrzegasz, że łzy spływają po twojej twarzy." Robert Nesta (Bob) Marley
-->Strona Grupy "Implzja"<-- Fireshow jest w kazdym z nas :)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
arek
post 17.05.2008 | 17:17:37
Post #4


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 441
Dołączył: 13.01.2006
Użytkownik nr: 756



reggae na pewno sie trafi, lekki rock również... punk niestety nie choc to jest jedyna grupa fanów, którzy przychodza na koncerty ich muzyki za co ich szanuje (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/punk.gif)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
VeRnOn
post 17.05.2008 | 22:46:00
Post #5


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 11
Dołączył: 23.02.2008
Użytkownik nr: 2 239



No to świetnie (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Czekam z niecierpliwością na otwarcie:)


--------------------
"Kiedy wyścig staje się zbyt trudny, to znaczy, że nie możesz już dotrzymać kroku. Kiedy masz czas na zabawę, dostrzegasz, że łzy spływają po twojej twarzy." Robert Nesta (Bob) Marley
-->Strona Grupy "Implzja"<-- Fireshow jest w kazdym z nas :)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
sossen
post 18.05.2008 | 10:03:05
Post #6


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 466
Dołączył: 7.11.2005
Użytkownik nr: 663



Będe na pewno
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Giliead
post 18.05.2008 | 19:55:11
Post #7


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 188
Dołączył: 7.11.2007
Użytkownik nr: 2 064
Imię: Marcin



Ja również będę wpadał ;]
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Lipa
post 21.05.2008 | 13:06:12
Post #8


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 157
Dołączył: 12.06.2007
Użytkownik nr: 1 711



Właśnie czegoś takiego brakowało...
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
sossen
post 21.05.2008 | 13:29:57
Post #9


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 466
Dołączył: 7.11.2005
Użytkownik nr: 663



Otwarcie o 18 Praca wre :-)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
arek
post 3.07.2008 | 18:40:38
Post #10


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 441
Dołączył: 13.01.2006
Użytkownik nr: 756



14-20 lipca
MEKSYKAŃSKI TYDZIEŃ

jesli chcesz zjeśc cos 'na ostro'
lub skosztowac meksykańskich koktajli w promocyjnych cenach...
w tych dniach odwiedź Hollyłód Cafe

tequili na tyle sposobów (w promocyjnych cenach) nie wypijesz w żadnym innym miejscu w Oleśnicy (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/drunk.gif)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
edmun
post 4.07.2008 | 20:04:04
Post #11


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 389
Dołączył: 7.09.2007
Użytkownik nr: 1 944



szkoda tylko że ceny większe niż we Wrocławiu
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
arek
post 4.07.2008 | 20:25:46
Post #12


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 441
Dołączył: 13.01.2006
Użytkownik nr: 756



mam dla Ciebie propozycje
znajdz choc jedną pozycje w menu droższą niz we wrocku- firma za nią zapłaci
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
arek
post 7.07.2008 | 13:43:02
Post #13


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 441
Dołączył: 13.01.2006
Użytkownik nr: 756



powyżśsze dwa posty świetnie odzwierciedlają ogólne podejście do lokali wielu Oleśniczan. wprost uwielbiają krytykowac. często miejsca, w których nawet nie byli. "jest drożej niż we wrocku" napisał Edmun... i nie odpowiedział mi, które to pozycje są tak drogie... ja odpowiadam, że nie ma takowych. w innym temacie rozpisał sie co mu nie odpowiada w łubu dubu- oczywiście miał do tego święte prawo. ja jednak proponuje więcej uśmiechu w stronę ludzi, którzy w nocy stoją z drugiej strony, gdy inni się bawią.
i jeszcze jedna refleksja. mozna krytykowac do woli lokale- co by się stało, gdyby wbrew niepisanym zasadom pracownicy tych miejsc zaczęłi sie rozpisywac o tym jak zachowuja ich pijani goscie. która strona znalazłaby więcej konkretnych uwag... ?
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
edmun
post 9.07.2008 | 6:01:40
Post #14


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 389
Dołączył: 7.09.2007
Użytkownik nr: 1 944



Oczywiście że są pijani bywalcy baru. Jest to naturalne zjawisko wypicia alkoholu który niczym w piosence Staszczyka "uderza do głowy".
Jednakże bądźmy ze sobą szczerzy. Posiadamy lokale w Oleśnicy, które chyba troszeczkę nie wiedzą jak podejść do klienta. Samo Hollywood Cafe odstrasza cenami. I nie mówcie mi, że "ja odpowiadam, że nie ma takowych.".
Mój pierwszy kontakt był z tą knajpą, kiedy otwarcie było dzień wcześniej i był już stół bilardowy (piękny, granitowy <sic!> stół - jeśli się mylę to mnie poprawcie).
Cena za bilard od razu mnie odstraszyła, więc sprawdziłem choćby cenę piwa - kolejne niemiłe doświadczenie.
Zaglądam do menu, które również nie ukazywało żadnych ciekawych promocji na choćby sok, którego cena przekracza te same pozycje w innych knajpach w Oleśnicy.

Nie wiem jak jest teraz (po tak długim czasie), jednakże odnoszę dziwne wrażenie, że w naszych krainach lodów i ambrozjach można taniej wypić w ogródku na słońcu, niż w cieniu wielkiego budynku Mokisu, gdzie zapłacę 20% więcej za ten sam towar/usługę.

Jest to moja subiektywna opinia, lub też brak możliwości głębszego poznania tego lokalu, ze względu na wygórowane ceny.
Tak myślę że dzisiaj wracając z pracy wejdę napić się soczku. Przejrzę menu, porównam z innymi i wtedy będę mógł poważniej dyskutować w tym zakresie.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
arek
post 9.07.2008 | 14:41:00
Post #15


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 441
Dołączył: 13.01.2006
Użytkownik nr: 756



no teraz okazałeś się byc beszczelnym hipokrytą...
pisałes o tym, ze jest za drogo, nawet tego nie wiedząc.
cena soczku to 3zł za 300ml- standardowa cena w Oleśnicy
promocje na soczki?
skąd Ty wziąłeś te 20% więcej?
zdajesz sobie sprawe z tego, ze tym postem robisz lokalowi antyreklamę?!
może w ogóle za darmo wszystko?

jedyne z czym si.ę zgadzam w Twym poście to to, że powazie będziemy mogli dykutowac jak tam wstąpisz i sprawdzisz...
na razie dyskusja z Tobą jest niepoważna...

/mod: używaj opcji "Edytuj"
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
edmun
post 10.07.2008 | 8:14:38
Post #16


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 389
Dołączył: 7.09.2007
Użytkownik nr: 1 944



Arku jak uważasz. Wyrażam swoją opinię wg cen kiedy byłem tam zaraz po otwarciu lokalu (jeszcze pamiętam że stół bilardowy nie był ustawiony). Spoglądając na menu doszedłem ze znajomymi do wniosku, że cytuje "och*** z tymi cenami".
Nie wiem jak jest teraz. Miałem podjechać, ale niestety wypadła mi inna trasa.
Spróbuję dzisiaj podskoczyć.
I jeśli już chcesz dyskutować na poziomie, to weź na wodze swoje emocje i przedstaw dokładne fakty (ja takowe będę mógł przedstawić jak sprawdzę obecne menu). Na razie prowadziliśmy wstęp do jakiejkolwiek dyskusji, więc jeśli uważasz ją za niepoważną - opuść forum lub nic nie pisz.
(IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
Gdybyś dokładnie przeczytał mój poprzedni post, "Mój pierwszy kontakt był z tą knajpą, kiedy otwarcie było dzień wcześniej i był już stół bilardowy (piękny, granitowy <sic!> stół - jeśli się mylę to mnie poprawcie)."
wiedziałbyś że mogę posiadać nieaktualne ceny.
A teraz pytanie zagadka: Jeśli pierwszy kontakt wywołał szok cenowy, to po ponad 6-8 miesiącach będzie taniej czy drożej w knajpie jeśli wszystko dookoła nas drożeje?
Stąd też spodziewałem się, że ceny raczej nie poszły w dół.
Chętnie jeśli znajdę dzisiaj czas, to podjadę sprawdzić ceny. Wtedy podyskutujemy,
P.S. "zdajesz sobie sprawe z tego, ze tym postem robisz lokalowi antyreklamę?!" - hm nie wiem czy można tu odpowiedzieć inteligentnie na te zarzuty więc odpowiem jak prostak "Czep się innych na forum którzy w temacie o lokalach gastronomicznych wyzywają pizzerię że mają beznadziejne sałatki które innym smakują".
Ja na razie kończę. Porozmawiamy później -

P.S.2 Zawsze mogę się mylić, można wtedy kogoś poprawić bez zbędnego obrażania

Ten post został edytowany przez edmun: 10.07.2008 | 8:15:57
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
arek
post 10.07.2008 | 9:34:11
Post #17


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 441
Dołączył: 13.01.2006
Użytkownik nr: 756



nie cytuj mi tutaj swojego drugiego posta jako dowodu, ponieważ to w pierwszej wypowiedzi napisałeś, że ceny są wyższe niż we Wrocławiu- to przede wszystkim mi sie nie spodobało i podejrzewałem, że nawet tam nie byłes. gdy okazało się, że tak faktycznie jest wrzucilem Cie do wora wiecznie niezadowolonych Polaczków, którzy pomimo niewiedzy wyrażają krzywdzące innych opinie.
jeśli chodzi o Twój przytyk do mojej opinii o pewnej sałatce, napisałem to po wizycie w danym miejscu i zapłaceniu za coś, czego nie dało się zjeśc... a nie dlatego, że tak sobie pomyślałem, nawet tam nie będąc.
jeszcze jedno. lokal w mokisie nie jest juz od jakiegoś półtorej roku dzierżawiony przez tych, którzy mieli w nim stół bilardowy...
co do cen- no niestety na pewno nie idą w dół, ale daleko nam jeszcze do 5zł za cole 0,2l we wroclawskim rynku...
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
edmun
post 10.07.2008 | 16:24:24
Post #18


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 389
Dołączył: 7.09.2007
Użytkownik nr: 1 944



Hmm, byłem (jakby nie patrząc drugi raz).
Zamówiłem soczek, miła obsługa.
Niestety źle sklasyfikowałem ten lokal. Osądzałem go za pub, a jest restauracją.
ad1. tu moja pomyłka, gdyż byłem w tym miejscu za czasów chyba "Pegaza". natomiast nową restaurację miałem okazję poznać dopiero dzisiaj. za pomyłkę przepraszam - sądziłem że rozchodzi się o ten sam lokal. ta sama lokalizacja, ale klimat lokalu uległ znaczącej zmianie.
Na plus wystrój i miła obsługa.
Co do cen i tak mogę się przyczepić. O ile sok jest w normie, ceny likierów, brandy i whiskey (ballentimes za 9zł) też, o tyle cena piwa jest moim zdaniem znacząco zawyżona. Ceny faktycznie są Wrocławskie (możliwe że nie z Wrocławskiego rynku, ale weźmy pod uwagę, że opisywany nasz lokal też w centrum się nie znajduje).
Przykładowe:
Piwo beczkowe Pilsner - 0,33l - 4,50zł
Piwo beczkowe Pilsner - 0,50l - 6,50zł
Piwo beczkowe Tyskie - 0,33l - 3,50zł
Piwo beczkowe Tyskie - 0,50l - 5,00zł

Rozumiem, że nie jest to Pub gdzie piwo jest zazwyczaj tańsze, ale jak na Oleśnickie warunki to mają zbliżoną specyfikę cenową niczym Iwona czy Amber (w Cieślach).

Podsumowując:
Niepotrzebnie kłóciłem się o lokal. Pomyłką moją było niedopatrzenie (pomimo codziennego przejeżdżania obok) nazwy lokalu oraz wnętrza który się zmienił. Złe wspomnienia pozostały po lokalu o nazwie (chyba) Pegaz.
Ceny nie są odstraszające, choć za lokal który stoi w cieniu miasta, mogłyby być odrobinę lżejsze.
Niestety Hollywood Cafe nie jest w centrum miasta. Ale jak są koszta, to muszą też być i zarobki.
Na minus również wciąż wywieszone flagi Euro2008, które dla wielu patriotów zakończyły się dosyć szybko, jednakże całe mistrzostwa również zakończyły się już jakiś czas temu.
Na plus ogólny klimat sali, wygodne krzesła na zewnątrz, miła i uczynna obsługa oraz ogólny standard lokalu na 2 skalę wyżej od jakichkolwiek innych lokali w Oleśnicy. Można wręcz zauważyć jak znacząco różni się restauracja "Hollywood cafe" od niskiej klasy pubu w Korelacie.(choć przyznam że gdyby nie duża ilość papierosowego dymu w Korelacie, to jest to bardzo miłe i specyficzne miejsce (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) )

Arku, za kłótnię przepraszam, mam nadzieję że utrzymasz ten sam poziom i przyjmiesz je ode mnie, jako swoiste przeprosiny za pomyłkę sytuacyjną
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
sossen
post 10.07.2008 | 19:43:27
Post #19


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 466
Dołączył: 7.11.2005
Użytkownik nr: 663



Lubię to miejsce mimo, że dawno nie miałem okkzji tam być. Ceny są jakie są, 50 gr mnie nie zbawi a wolę siedzieć tam z kobietą niż w nautilusie na przykład. Poza tym proponuję spróbować pozycji gastronomicznych bo ja nie zawiodłem się na razie na niczym :-)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
edmun
post 10.07.2008 | 21:25:00
Post #20


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 389
Dołączył: 7.09.2007
Użytkownik nr: 1 944



Właśnie chciałbym omijać porównania nauti z tym cafe,
to dwa różne światy, należy się z tym liczyć
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
arek
post 10.07.2008 | 22:35:36
Post #21


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 441
Dołączył: 13.01.2006
Użytkownik nr: 756



w sumie nic się nie stało heheh
przynajmniej zrobiło sie tu na forum ciekawiej...
lokal musi jeszcze nabrac przytulniejszego klimatu- ale to po wakacjach
z założenia to nie miała byc restauracja i nie chcemy zeby nią była
zrobi sie bardziej kawiarnianie

Ten post został edytowany przez arek: 10.07.2008 | 22:37:33
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
edmun
post 11.07.2008 | 6:02:57
Post #22


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 389
Dołączył: 7.09.2007
Użytkownik nr: 1 944



Tu też coś się pogubiłem. Zamiast pisać wszędzie "kawiarnia" pisałem restauracja. Chyba przemęczony ostatnio jestem.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Malyna
post 12.07.2008 | 21:08:17
Post #23


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 28
Dołączył: 22.06.2008
Użytkownik nr: 2 364



Edmun - bardzo dobrze napisałeś, że ceny nie są takie jak w oleśnickich pubach i to jest wyróżnikiem. Według mnie Cafe jest restauracją na poziomie. Jak zamówisz sobie tam imprezkę jakąś, to sam się przekonasz. Wątpię, czy znajdziesz w Oleśnicy restaurację, w której w zastawie obiadowej znajdują się: kieliszek do wina, kieliszek do wody, szklanka na napój, sztućce (także np. osobny widelec do sałatki) itp. Za to, żeby było na poziomie trzeba zapłacić. I poza tym - jak widzisz, że codziennie jest kucharz, który pichci od popołudnia do wieczora i widzisz, że codziennie coś świeżego jest przygotowywane (zestawy obiadowe, które naprawdę nie są drogie - jadłam niedawno bardzo pyszne mięsko, frytki i surówka i nie były to porcje dla dziecka, zapłaciłam 11 zł, więc.. A zupy kosztują 4 zł), to wiesz, że jedzenie nie jest stare i odmrażane.
I teraz kwestia piwa - bardzo dobrze, że są takie ceny. Nie ma "mentów", którzy przychodzą się nachlać i wbić gwoździa głową w stolik. Pilsner kosztuje 6,50, a piłeś go? Pomimo tego, że jest lany, to smakuje super. W innych knajpach muszę zawsze kupować butelki, bo tego napoju sprzedawanego jako piwo nie da się pić.
Podsumowując: bardzo się cieszę, że mamy restaurację, do której nie jest wstyd zaprosić gości. A miejsce też jest ok. 5 minut od rynku, cisza i spokój.


--------------------
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
martinez
post 12.07.2008 | 22:21:48
Post #24


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



CYTAT(Malyna @ 12.07.2008 | 22:08:17) *
I teraz kwestia piwa - bardzo dobrze, że są takie ceny. Nie ma "mentów", którzy przychodzą się nachlać i wbić gwoździa głową w stolik.
Ciekawa koncepcja... Bardzo ciekawa.

Może niech piwo będzie po 25 pln/litr, to zaczną się pojawiać sami fajni goście pod krawatem. Będą li tylko degustować trunki i przeprowadzać inteligentne rozmowy...


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
arek
post 13.07.2008 | 4:52:40
Post #25


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 441
Dołączył: 13.01.2006
Użytkownik nr: 756



myslę, że najlepiej ten temat zamknąc w ten sposób; po to sa przerózne lokale, różne ich standardy i cenniki, aby każdy mógł wybrac coś dla siebie- tylko wybierając inny, proponuje nie wieszac psów na pozostałych (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/piwo_.gif)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania

3 Stron V   1 2 3 >
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

 




Polecamy:

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 13.05.2024 - 5:54
Hosting: DataNet.pl