Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V  < 1 2 3  
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
> "Czy Oleśnica zachwyca?" - mój głos w dyskusji
Czy Oleśnica zachwyca?
Jak powinno brzmieć oficjalne hasło naszego miasta?
Miasto wież i róż [ 43 ] ** [66.15%]
Miasto w dobrym stylu [ 22 ] ** [33.85%]
Co powinno stanowić fundament strategii marketingowej Oleśnicy
Zabytki [ 39 ] ** [60.00%]
Nowoczesność [ 19 ] ** [29.23%]
Coś innego (co?) [ 7 ] ** [10.77%]
Czy oferta kulturalna dla młodych jest zadowalająca?
Tak (dlaczego?) [ 12 ] ** [18.46%]
Nie (dlaczego?) [ 53 ] ** [81.54%]
Łącznie oddanych głosów: 65
Goście nie mogą głosować 
pio
post 13.11.2008 | 20:33:00
Post #51


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Admin
Postów: 1 390
Dołączył: 13.05.2004
Użytkownik nr: 117



Może ktoś wytłumaczyć dlaczego przejście dla pieszych namalowano w takim nieszczęśliwym miejscu?
Załączone pliki
Załączony plik  coto.jpg ( 319.55K ) Suma pobrań: 28
 


--------------------
"już najwyższy czas opuścić ten las... o tak" - Miś Coralgol
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
mozol
post 13.11.2008 | 20:40:42
Post #52


A co na to NATO?!
Ikona grupy

Grupa: Przyjaciel
Postów: 1 121
Dołączył: 28.09.2004
Skąd: OleŚnica
Użytkownik nr: 193



Być może w "niedalekiej przyszłości" będzie tam chodnik (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Drogowcy wybiegli z planami do przodu (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
kolega Mietka
post 10.01.2009 | 22:14:37
Post #53


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 66
Dołączył: 2.10.2006
Użytkownik nr: 1 108



Zaryzykuję i włączę się do dyskusji...

Tak się składa, że od 10 lat jestem przedstawicielem handlowym. Zasuwam więc po różnych miastach. Kiedyś był to tylko Dolny Śląsk, a obecnie prawie 1/4 Polski - głównie jednak południowo-zachodniej, więc swojskiej - żadne tam Suwałki.
Ad rem!
Jak się coś porównuje, to powinno się brać pod uwagę choć trochę podobne miasta.

Martinez pisze: "Zmiany, owszem, są. Tylko nie widzę nic co nie wynikałoby z obowiązków ludzi odpowiedzialnych za ustalanie i wykonanie budżetu. Co do pana Burmistrza, to czy na 14 lat urzędowania, to na prawdę tak wiele tych zmian?"
To podaj kolego jakieś miasto (najlepiej z często zmienianym burmistrzem) gdzie w ostatnich latach powstało (i ciągle powstaje) tyle obiektów służących ogółowi co w Oleśnicy.

Kobietka pisze: "Ogólnie- jest przyjemnie,choć nadal to nieco "senne" miasteczko."
Ale,za największą bolączkę, uważam brak (normalnie płatnej) pracy.
A także dramat,jeśli chodzi o miejsca w przedszkolach..
I to są powody , dla których po 6 latach,wracam jedak do dużego miasta."
No - to raczej plus, że senne...
Ja z O-cy do Wrocka (Korona) jadę 25 min (zgodnie z przepisami). Natomiast z Bielan do Korony jedzie się od 1h (dzień powszedni) do 2,5h (piątek, zima).
Jeśli Twój czas 2h x 20 dni roboczych w miesiącu to więcej niż 600 zł to opłaca Ci się wracać, ale nawet we Wrocku przedszkola nie są bezpłatne i też ich brakuje (czytałem w prasie)... A benzynka też nie za darmo.

Marcinpawelbrym pisze: "...większość budynków mieszkalnych wypiękniało za sprawą kasy wspólnot mieszkaniowych oraz kasy członków SM "Zacisze""
Nie wiesz o czym piszesz kolego. Interesowałem się tym kiedyś - budynków w całości będących w "prywatnych" rękach jest BARDZO mało (głównie nowe, a więc nie wymagające remontu). W większości tzw. "wspolnota mieszkaniowa" to kilka/kilkanaście mieszkań wykupionych przez lokatorów i reszta (czasem większość czasem mniejszośc) będąca własnością miasta.
Nie pamiętam dokładnie, ale "gospodarka mieszkaniowa" (czyli właśnie dofinansowanie remontów, termomodernizacja, elewacje, budowy itp.) to prawie 1/5 wydatków miasta!

Parafrazując znane powiedzenie powiem tak - pewnie, że nie jest idealnie, ale zrobiono dużo - Oleśnica wypada na tle innych miast dobrze, oraz owszem - ZACHWYCA i to bardzo - a Wy "nie plujcie, żebyście nie zostali opluci".

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
PePe
post 12.01.2009 | 15:40:33
Post #54


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Przyjaciel
Postów: 551
Dołączył: 9.05.2004
Użytkownik nr: 113
Imię: Przemek



Moja rodzina przyjeżdżając do Oleśnicy zawsze stwierdza: tu się tyle dzieje! Zawsze można powiedzieć, że można zrobić więcej, ale niestety jest tak, ze w innych miastach robi się po prostu mniej. Ale tego nikt z Oleśniczan nie chce zauważyć.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
SonicX
post 12.01.2009 | 21:22:15
Post #55


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 107
Dołączył: 28.03.2008
Skąd: Reymonta
Użytkownik nr: 2 285
Imię: Damian



Ja uważam że Oleśnica pozostaje w cieniu Wrocławia, co trochę hamuje nasz rozwój, co nie oznacza że nie ma go wcale.
Za zmiany trzeba chwalić władze, UE czy nas samych ?


--------------------
OELS
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
sossen
post 12.01.2009 | 23:27:17
Post #56


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 466
Dołączył: 7.11.2005
Użytkownik nr: 663



CYTAT(PePe @ 12.01.2009 | 15:40:33) *
Moja rodzina przyjeżdżając do Oleśnicy zawsze stwierdza: tu się tyle dzieje! Zawsze można powiedzieć, że można zrobić więcej, ale niestety jest tak, ze w innych miastach robi się po prostu mniej. Ale tego nikt z Oleśniczan nie chce zauważyć.
A ja jestem zdania, żeby zawsze próbować gonić lepszych i do nich się porównywać a nie do gorszych...
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
martinez
post 3.04.2009 | 20:04:40
Post #57


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



Jakiś czas temu wspominano tu i ówdzie (np. w biuletynie UM), że pojawi się w Internecie nowy serwis promujący Oleśnicę. Pod adresem http://www.olesnicazachwyca.pl/ agencja Publicon miała utworzyć takowy serwis. Wszedłem dzisiaj na powyższy adres i zdębiałem. Jeśli tak wygląda (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/blink.gif) serwis promujący nasze miasto, to dziękuję za taką promocję...

Prawdopodbnie agencja Publicon zakończyła już swoją pracę przy "wyznaczaniu strategii promocyjnej Oleśnicy". Jestem pod wrażeniem.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
SonicX
post 3.04.2009 | 20:59:07
Post #58


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 107
Dołączył: 28.03.2008
Skąd: Reymonta
Użytkownik nr: 2 285
Imię: Damian



Ja wchodząc na stronę olesnicazachwyca otrzymuję miły komunikat o nas. treści:
"This IP has been banned"
Adresy IP w RDI rządzą.


--------------------
OELS
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
pio
post 3.04.2009 | 22:16:13
Post #59


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Admin
Postów: 1 390
Dołączył: 13.05.2004
Użytkownik nr: 117



rządzą użytkownicy, wychodzisz z domyślnego NATa RDI. Na tym adresie wisi kilkaset ludzi i paru musiało "zapracować" na ten ban.
Zmieniłem adres, teraz Ci działa i tym kilkuset osobom też przy okazji.


--------------------
"już najwyższy czas opuścić ten las... o tak" - Miś Coralgol
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
SonicX
post 4.04.2009 | 15:13:12
Post #60


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 107
Dołączył: 28.03.2008
Skąd: Reymonta
Użytkownik nr: 2 285
Imię: Damian



Ta strona.. to jest niby nasza strona ?
Coś mi się wydaję że nic tam o Oleśnicy nie ma...


--------------------
OELS
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
pio
post 5.04.2009 | 9:37:38
Post #61


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Admin
Postów: 1 390
Dołączył: 13.05.2004
Użytkownik nr: 117



Wczorajsza atrakcja dla turystów zwiedzających nasz Zamek (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)

Załączony plik  zamek.jpg ( 265.08K ) Suma pobrań: 28


--------------------
"już najwyższy czas opuścić ten las... o tak" - Miś Coralgol
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
mozol
post 6.04.2009 | 6:48:34
Post #62


A co na to NATO?!
Ikona grupy

Grupa: Przyjaciel
Postów: 1 121
Dołączył: 28.09.2004
Skąd: OleŚnica
Użytkownik nr: 193



Faktycznie bardzo ciekawe zjawisko (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif)


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
marcinpawelbrym
post 6.04.2009 | 9:28:28
Post #63


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 317
Dołączył: 3.07.2005
Użytkownik nr: 524



Wspaniały przykład poronionego pomysłu z umiejscowieniem OHP w perle architektury historycznej...Niestety to się nigdy nie zmieni ponieważ instytucja o chwalebnej misji jest synekurą i przechowalnią dla polityków z trzeciego/czwartego rzędu


--------------------
Lepiej być samemu niż z byle kim
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
PePe
post 6.04.2009 | 14:30:34
Post #64


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Przyjaciel
Postów: 551
Dołączył: 9.05.2004
Użytkownik nr: 113
Imię: Przemek



Ale zdaje się, zamek jest dewastowany co najmniej od 40 lat. Dzisiejsi 50-latkowie wspominają, że można było chodzić do zamku i brać co się chciało - w ramach zabawy, oczywiście. Przypadało to w tym okresie, kiedy zamek nie miał gospodarza. A pojawienie się instytucji typu OHP w tamtym czasie spowodowało, że zamek miał jakiegoś gospodarza i przynajmniej dalsza dewastacja została powstrzymana.

A dziś - nie oszukujmy się, oprócz murów zewnętrznych i jednej sali wewnątrz zamek nie ma nic do zaprezentowania. Szczególnie w środku. Więc może lepiej, że nie jest dostępny dla zwiedzających.

Pomysł na kampanię wyborczą dla kandydata na burmistrza: pozyskanie środków unijnych na renowację zamku. Zastrzegam sobie prawa autorskie (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) Poza tym, zadanie bardzo trudne, do przywrócenia stanu historycznego trzeba naprawdę sporo pieniędzy, myślę, że kilkadziesiąt-kilkaset milionów euro.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Piter
post 7.04.2009 | 16:09:17
Post #65


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 19
Dołączył: 2.09.2006
Użytkownik nr: 1 057



Temat renowacji zamku poruszany był już min. przez UM, radnych niejednokrotnie. Jej koszt wyniósłby cały roczny budżet miasta...

Ten post został edytowany przez Piter: 7.04.2009 | 16:10:06
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
zeus110
post 7.04.2009 | 21:16:03
Post #66


Średniak
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 64
Dołączył: 29.03.2009
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 8 092
Imię: Jacek



Nad promocją własnego miasta zastanawiają się zapewne w każdym zakątku Polski.Temat woda.
Według mnie trzeba pozyskać jak najwięcej inwestycji z zewnątrz i zadbać o wizualny wygląd miasta.Gdy wzrośnie prestiż miasta o owoce nie będzie trudno.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
rhian
post 12.09.2009 | 21:58:03
Post #67


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 20
Dołączył: 1.11.2006
Użytkownik nr: 1 147
Imię: nie ma.



Mi nie podoba się to, że utrudnia się tu życie posiadaczom psów. W kolejne trawniki bezmyślnie wtykane są tabliczki o zakazie wyprowadzania psiaka, a w zamian psie toalety nie powstają. Większej głupoty nie widziałam...

tragedia:/
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Weronika.o-ca
post 24.02.2010 | 9:21:09
Post #68


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 13
Dołączył: 23.02.2010
Użytkownik nr: 8 552
Imię: Weronika



według mnie Oleśnica bardzo się zmieniła w ciągu kilku/nastu ostatnich lat.... może i szału nie ma, ale jeżeli komuś na prawdę całe życie się nudzi to i karuzela dla niego będzie monotonią- analogicznie- jeżeli ktoś widzi szklankę w połowie pusta, to zawsze znajdzie też powód do marudzenia (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/kwasny.gif) chociażby a propos O-cy....
Mamy w końcu kino- grają z opóźnieniem, ale grają, sala fajna, bilety stosunkowo tanie, nowości też się pojawiają... basen z prawdziwego zdarzenia też mamy- a i tak nikomu nie chce się tam chodzić- gdzieś czytałam, że w 2008 r chyba zarobek atolu oscylował w granicy kilku złotych... mhmmm... no cóz..... Nie uważam, by ceny biletów były wygórowane, a chętnych i tak brak.... pewnie jak tak dalej pójdzie to basen zamkną i tyle....
W Mokisie też często coś się dzieje- koncerty, pokazy, wystawy....i Mandaryna też była (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/tongue.gif)

"Skate park" też jest- jaki jest taki jest, ale zawsze moze on być zalążkiem czegos konkretniejszego...
Puby też hulają, jest się gdzie napić.... chociaż jak ostatnio jeździłam z kolezanką, żeby napić się piwa w trakcie dnia, to tylko Ster bar jest czynny- od 14 (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif)
Są kawiarnie, lodziarnie, zjeść też jest gdzie....

Pewnie, że zawsze mogłoby być lepiej, ale myślę, że O-ca zmierza w dobrym kierunku.... tylko sami musimy jeszcze ruszyć pośladki i wyjść z domu- korzystać z tego, co mamy....

Ten post został edytowany przez Weronika.o-ca: 24.02.2010 | 9:22:06


--------------------
www.weronikanails.pinger.pl
Galeria moich prac. Zapraszam:)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
SparteK
post 25.05.2013 | 16:06:28
Post #69


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 10
Dołączył: 15.12.2010
Użytkownik nr: 8 829
Imię: Ania



Mieszkam w Oleśnicy od jakiś 3 lat więc mogę ocenić trochę "z boku"

Pierwsza rzecz jaka mi sie w Oleśnicy rzuciła to niestety ale zamek, który powinien być wizytówką miasta ! Miejscem gdzie turyści chętnie przyjeżdżają, pozwiedzać dla mnie zamek powinien być przekształcony w muzeum i koniec kropka. jest wspaniałym świadectwem historii. Muzeum, wystawy, warsztaty dla dzieciaków takie powinno być przeznaczenie tego miejsca.

Druga to strasznie zaniedbane okolice rynku, sypiące sie kamieniczki, syf kiła i mogiła.

Z pozytywnych rzeczy zdecydowanie rewitalizacje stawów. Jak pierwszy raz miałam okazje pójśc na spacer nad stawy to brodziłam w błocie wśród chaszczy teraz to jest cudowne miejsce spotkań. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, nowe ścieżki plac zabaw dla dzieci siłownia dla straszych, boiska rewelacja !

Oleśnica urzekła mnie zielenią i ciszą (mam przyjemność mieszkac poza centrum)

Ola tez jest niczego sobie. Może nie wywodzi się z historii miasta, ale dla "nowych" i przyjezdnych jest bardzo charakterystycznym elementem. Warto ją utrzymać.

To chyba tyle, przynajmniej na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy.



Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Joanna_Olesnicza...
post 12.04.2016 | 12:39:58
Post #70


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 4
Dołączył: 11.04.2016
Użytkownik nr: 16 855
Imię: Joanna



CYTAT(SparteK @ 25.05.2013 | 17:06:28) *
Mieszkam w Oleśnicy od jakiś 3 lat więc mogę ocenić trochę "z boku"

Pierwsza rzecz jaka mi sie w Oleśnicy rzuciła to niestety ale zamek, który powinien być wizytówką miasta ! Miejscem gdzie turyści chętnie przyjeżdżają, pozwiedzać dla mnie zamek powinien być przekształcony w muzeum i koniec kropka. jest wspaniałym świadectwem historii. Muzeum, wystawy, warsztaty dla dzieciaków takie powinno być przeznaczenie tego miejsca.


Dokładnie! Zgadzam sie z toba w 100%. Niestety wladze nie wykorzystuja w 100% jego potencjalu. A szkoda, bo naprawde wyroznia sie, nawet na tle wielu zamkow Dolnego Slaska.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
deser11
post 11.06.2016 | 11:47:56
Post #71


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1
Dołączył: 11.06.2016
Użytkownik nr: 16 880



zachwyca swoim pięknem i miłymi ludźmi (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
SemenInelp
post 17.06.2017 | 16:47:23
Post #72


10
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 387
Dołączył: 26.02.2017
Skąd: Russia
Użytkownik nr: 17 158
Imię: EvgehiikreNN



«Халва» - Карта Рассрочки

Всегда 0%! Рассрочка в 10 000+ магазинов. Обслуживание - 0 ?. Оставь Заявку

(IMG:http://static1.keep4u.ru/2017/06/16/CzJKT9uQUkGTeRBg1UvKA8c410.th.gif)
Выгодные покупки

<a href=http://bit.ly/2sqTLLv>Невероятные условия</a>
-moneycash-


--------------------
[url=https://t.me/Interpult]10 [/url]
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania

3 Stron V  < 1 2 3
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

 




Polecamy:

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 29.03.2024 - 10:38
Hosting: DataNet.pl