Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
> RDI - Internet na kablu - komp. stacjonarny i laptop
znajomyy010
post 15.09.2011 | 8:44:17
Post #1


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1
Dołączył: 15.09.2011
Użytkownik nr: 16 352



Witajcie, mam pewne pytanie odnośnie podłączenia internetu RDI w laptopie po przez kabel. Wiem, że najprostszym rozwiązaniem jest posiadanie routera, ale bezpośrednie połączenie kablowe też istnieje.
Chciałbym się więc spytać jak to zrobić, bo podłączając kabel do laptopa wyskakuje informacja o braku odpowiedzi.
Przy rozwiązywaniu problemów z połączeniem pojawia się informacja: Karta sieciowa "Połączenie lokalne" nie ma poprawnej konfiguracji IP.
Konieczne są jakieś dodatkowe sterowniki ?
Mam win7, karta sieciowa: Realtek PCIe GBE Family Contrller.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
mozol
post 15.09.2011 | 9:20:06
Post #2


A co na to NATO?!
Ikona grupy

Grupa: Przyjaciel
Postów: 1 121
Dołączył: 28.09.2004
Skąd: OleŚnica
Użytkownik nr: 193



Jeśli wcześniej internet był podłączony pod inny komputer to tym laptopem się nie połączysz ze względu na to iż w RDI mają przypisany MAC karty sieciowej starego komputera. Musisz przedzwonić do RDI i podać im adres MAC karty sieciowej z laptopa.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Koniu
post 15.09.2011 | 16:21:21
Post #3


Zaawansowany
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 318
Dołączył: 25.10.2004
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 230



jeżeli to ma być połączenie bezpośrednio z kablem RDI to trzeba dokonać klonowania adresu MAC karty sieciowej z komputera stacjonarnego.
Czyli trzeba przepisać adres MAC karty z komputera stacjonarnego do karty sieciowej w laptopie. Po takim zabiegu internet będzie działał na laptopie.
Jeżeli ma być to udostępnianie połączenia na zasadzie RDI - komputer stacjonarny -dalej do laptopa to trzeba skonfigurować sieć domową i włączyć udostępnianie. W takim przypadku komputer stacjonarny musi być cały czas włączony aby laptop miał połączenie z netem. Oprucz tego obydwa komputery muszą być w tej samej grupie roboczej.
Mam nadzieję że choć trochę pomogłem.
Jak by coś to pisz na PW chętnie pomogę.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania

Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

 




Polecamy:

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 9:49
Hosting: DataNet.pl