Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
> [temat wydzielony] Sklepy komputerowe, oraz serwisy WWW o hardwarze
Legion
post 17.04.2005 | 10:55:53
Post #1


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



Ja tam już kilka drobnych rzeczy kupowałem (/mod: chodzi o PRO Line), firma cieszy się dobrą opinią i bardzo przystępnymi cenami jednak są ponoć spore problemy z serwisem. Znaczy serwis jest, ale ponoć naprawa sprzętu może trwać całą wieczność... Nie wiem ile jest w tym prawdy bo PROLine to jednak bardzo poważna firma (klasy Age / Komputronik) chodź i w Szkomputroniku zdarzały się już "rodzynki" - w sieci ten sklep ma fatalną opinię.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Mick
post 17.04.2005 | 11:02:22
Post #2


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 556
Dołączył: 8.09.2003
Skąd: /dev/null
Użytkownik nr: 22



Serwis jak serwis AGE ma u mnie na tym punkcie też minusa bo ponad miesiąc czekałem na karte sieciową (25zł) z gwarancji. Smieszne to ale na szczęście mi się nie śpieszyło bo mam na zapas zawsze.
Myślę, że jak i dobra płyta to nie będzie trzeba korzystać z serwisu.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 17.04.2005 | 11:11:06
Post #3


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



W sumie w AGE nigdy nic nie serwisowałem - nie było potrzeby, ale złych opinii na temat ich serwisu nie słyszałem - twoja jest pierwsza (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) . Wiesz niby tak się mówi dobra firma, ale w swoim czasie kupiłem PSU ModeCom ISO-450P, który się jednak przekręcił (PSU marki CWT - Chanell Well Technology - czyli ten sam producent co zasilacze Antec'a i innych) i wymiana (serwis warszawski) trwała bez mała cztery tygodnie. Niby dobra firma, a wpadki się zdarzają...

Ten post został edytowany przez Legion: 17.04.2005 | 11:15:28


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 17.04.2005 | 11:21:25
Post #4


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Legion: Komputronik ma złą opinię w sieci?


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 17.04.2005 | 11:26:40
Post #5


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



Raf zła to mało powiedziane, ma opinię fatalną. Z tego co pisali ludzie to do naczelnych "rodzynków" zaliczamy - fatalny serwis i odmowy serwisowania sprzętu (uszkodzenia nie z winy użytkownika), wysyłanie używanego i rozpakowywanego sprzętu (sic!) oraz obłędna cenzura na ich stronie (komentarze) o czym osobiście się przekonałem - cytat: "Uprzejmie informujemy, że twój komentarz nie został zaakceptowany przez obsługę sklepu" (jakoś tak podobnie).

PS. Ten rozpakowywany sprzęt okazał się niejednokrotnie sprzętem poserwisowym !

Ten post został edytowany przez Legion: 17.04.2005 | 11:29:06


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 17.04.2005 | 11:29:02
Post #6


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



No proszę. A myślałem, że to taki dobry sklep. Kiedyś zamawiałem coś u nich i to był jeden jedyny raz. Obecnie tylko oglądam ich asortyment i komentarze użytkowników.


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 17.04.2005 | 11:37:14
Post #7


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



Komentarze to już legenda, ja osobiście zauważyłem, że negatywne komentarze (1-5 pkt), które zostały przepuszczone przez cenzurę (pewnie co dwudziesty...) po jakimś czasie znikają i ku mojemu zaskoczeniu tylko negatywne, a nie np. wszystkie starsze. Kolega jakieś 2-3 miesiące temu kupił tam wiatraki do dysków Revoltec i napisał komentarz, w którym zawarł krytykę produktu dotyczącą kultury pracy - wiatraki sporo głośniejsze niż deklaruje producent. Nie było dla mnie żadnym zaskoczeniem kiedy dowiedziałem się, że komentarz "nie przeszedł" i kolega dostał przemiły e-mail od przesymaptycznej obsługi sklepu o treści podobnej do wyżej przedstawionego przeze mnie cytatu (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) .


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 17.04.2005 | 11:39:58
Post #8


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Kompletna porażka. Ciekawe jaki cudem jeszcze istnieją...


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 17.04.2005 | 11:57:27
Post #9


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



Istnieją bo ładują kasę w reklamy, wzięli pod swoje "skrzydła" niegdyś świetny, ale dalej bardzo znany Benchmark.pl, który od tego momentu zaczął się systematycznie staczać na dno. W swoim czasie był słynny artykuł w Gazecie Wyborczej lub Rzeczpospolitej (nie pamiętam już ale raczej GW) na temat najlepszych, internetowych sklepów komputerowych w Polsce i wygrał... Komputronik ! A drugie miejsce zajął... uwaga, uwaga... Benchmark.pl !!!, a to ci niespodzianka, tylko że Komputronik i Sklep Benchmark to uwaga... ten sam sklep !!!. Ale błazenada, aż wrzało w sieci po tym sławetnym artykule. Szkomputronik "zasponsorował" artykulik i zwycięzca był oczywisty. Ja wchodzę na ich stronkę podobnie jak ty czyli gdy szukam jakiegoś produktu - ceny i ewentualnych komentarzy.

Ten post został edytowany przez Legion: 17.04.2005 | 11:58:42


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
LooP
post 17.04.2005 | 12:00:54
Post #10


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 073
Dołączył: 12.07.2004
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 136
Imię: Kamil



nie ukrywajac takze jeden z drozszych sklepow w sieci (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
Ann ... ;*
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 17.04.2005 | 12:03:48
Post #11


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Benchmark.pl dalej jest bardzo dobrym serwisem jeśli chodzi o hardware. Ich sklep korzysta z tego samego systemu co Komputronik (bo to jest ich sklep tyle, że w benchmarku) i dlatego tak to wygląda. Cóż... Kasa to kasa.


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 17.04.2005 | 12:32:14
Post #12


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



Owszem ale w porównaniu sklepów wygląda to na ewidentny przekręt (bo nim jest). Mogli napisać pierwsze miejsce Komputronik / Benchmark.pl, a nie dwa miejsca dla każdego osobno. Benchmark jest dziś bardzo, bardzo średnim serwisem, dotyczy to części testowej recenzji - wyniki często biorą z księżyca. Reszta jest ładnie opisana. Poza tym Benchmark jest zbyt pro intelowski i nazbyt zachwyca się nVidią co często przysłania redaktorom stan faktyczny. Ogólnie lubię czytać u nich newsy, wyniki testów biorę już z przymrużeniem oka, ale w sumie serwis na plusa. Na nieco wyższym poziomie stoi teraz Tweak.pl - chodź i tu widać spory spadek "formy", FrazPC - też troszkę słabiej, ale nadal prezentuje bardzo dobry poziom merytoryczny, a za najrzetelniejszy polski serwis uznał bym PCLab.pl. Jest też TwojePC ale tego nie czytuję... (ponoć są dobrzy). Jest też kilka innych, ale również nie ocenię bo nie czytuję.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 17.04.2005 | 12:41:18
Post #13


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Hmm. To czy jest pro intelowski i i zachwyca się nVidią często gęsto zależy od aktualnie wykonywanego przez danego redaktora testu. Osobiście nie mam nic do założyciela benchmark.pl niejakiego Woja (Wojciech Kiełt). Jego recki uważam za dobre. Czytam ten serwis od kiedy miałem pierwszego 3Dfxa (czyli Voodoo), a to bardzo dawno temu (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)

Aczkolwiek co do rzetelności PCLab to zgadzam się w pełni. Tam widać, że zależy im na tym.

Tak przy okazji. Ktoś z tu obecnych pamięta polski serwis o kartach graficznych S3 (głownie wszystkie modele Savage (3D, 4, 2000)? Serwis siedział pod adresem www.s3info.px.pl


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
kapode
post 17.04.2005 | 13:45:17
Post #14


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 490
Dołączył: 30.09.2003
Użytkownik nr: 32



Też mam pewną uwagę do AGE, chciałem kupić dysk trwardy, każą sobie czekać na sprzęt ponad tydzień, aż się wkurzyłem, i poszedłem do nowego sklepu VIBISa, i co dziwne, sprzęt z dostawą do domu, nawet na daną godzinę(IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Zamówiłem dysk o 15, i o 18 dysk już był w domu (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
W Age chcieli zabezpieczenia 100 zł.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Mick
post 17.04.2005 | 14:16:05
Post #15


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 556
Dołączył: 8.09.2003
Skąd: /dev/null
Użytkownik nr: 22



AGE się coraz bardziej rozleniwiło. Kupowałem kiedyś u nich dysk i czekałem 3 dni więc nie tak źle ale wiem, że to wina samej placówki w Oleśnicy bo jak przyszło do odbioru sprzętu z gwarancji to powiedział, że zapomniał wziąść z Wrocławia. Szkoda tylko, że zapominał przez ponad 2 tygodnie a nie przychodziłem codziennie tylko co tydzień od poprzedniej wizyty no to coś słabą pamięć mają.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 17.04.2005 | 15:01:30
Post #16


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



Hmm ja ostatnio kupowałem w AGE dysk - 120 GB Maxtor DiamondMax 9+ i miałem na drugi dzień (koleś przy mnie sprawdził czy są we Wrocławiu) i bez żadnego zabezpieczenia (wpłaty) z tym, że kupowałem tam już nie jeden raz (łącznie dobrze ponad 1000 zł). To normalne, że trzeba czekać na sprzęt jeśli nie ma w innej filii (Wrocław), wówczas będzie wtedy gdy będzie dostawa. Ja kupując w AGE sprzęt dostawałem od ręki, albo czekałem maksymalnie jeden dzień. Dla mnie jest to najlepszy sklep w Oleśnicy.

Co do serwisu to kolega też serwisował u nich 200 Seagate i czekał chyba 3 tygodnie, ale to już nie ich wina tylko serwisu Seagate, bo to w serwisie się opier... Podobnie miałem w przypadku wymiany zasilacza ModeCom (kupiony w Animie), serwis daje dupy, a obrywa sklep, zresztą jak zawsze...

Ten post został edytowany przez Legion: 17.04.2005 | 15:02:39


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 17.04.2005 | 15:15:20
Post #17


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



I pozniej oczywiscie klient jest zdenerwowany na sklep, albo jeszcze lepiej na danego sprzedawce.


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Legion
post 17.04.2005 | 16:34:41
Post #18


Freedom Fighter
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 287
Dołączył: 4.01.2005
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 291
Imię: Marek



Dokładnie Luk3 tak właśnie jest, dyski Seagate trzeba serwisować za granicą bo w Polsce nie ma autoryzowanego serwisu więc można czekać nawet ponad 4 tygodnie. ModeCom też mnie w swoim czasie wkurzył na maksa, dlatego że zamiast naprawić zasilacz to po 3 czy 4 tygodniach (nie pamiętam już) przysłał mi w zamian model 350GTF, który... był dostępny od ręki w sklepie ! Co za palanty pracują w polskim oddziale ModeCom. Jak by tego było mało to ten GTF miał niepoprawnie działający Noise Killer, ale już dałem sobie spokój z kolejną wymianą bo szkoda mi czasu i nerwów, kupiłem sobie Arctic Cooling Fan Pro TC i niestety tracąc gwarancję zamontowałem go w zasilaczu. Firma ModeCom to porządny producent, ale polski serwis jest fatalny, podobnie ma się sprawa w przypadku Gigabyte.

Ten post został edytowany przez Legion: 17.04.2005 | 16:35:09


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 17.04.2005 | 17:25:42
Post #19


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Żeby tylko te firmy miały kiepskie serwisy. U nas ogólnie nie dba się o klienta. Zapłacił? To dobrze. Niech spada. I tak biznes się kręci.


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
PePe
post 17.04.2005 | 19:53:37
Post #20


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Przyjaciel
Postów: 551
Dołączył: 9.05.2004
Użytkownik nr: 113
Imię: Przemek



Ja badzo dużo kupuję w ProLine, ale we Wrocławiu. Nigdy nie narzekałem na serwis. Co ciekawe, raz nie było dysku po przepisowych dwóch tygodniach, więc dostałem nowiutki prosto z magazynu, bez konieczości czekania na serwis...


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 17.04.2005 | 19:56:58
Post #21


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



A co sadzicie o sklepie Arest ? Tez maja stosunkowo niskie ceny.


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
PePe
post 17.04.2005 | 20:02:47
Post #22


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Przyjaciel
Postów: 551
Dołączył: 9.05.2004
Użytkownik nr: 113
Imię: Przemek



Ale bardzo długie kolejki.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 17.04.2005 | 20:04:37
Post #23


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



Kolejki na zamowienie czy kolejki w sklepie (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/tongue.gif) ?


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 17.04.2005 | 20:06:03
Post #24


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Aresta nie lubię. Pamiętam jak dawno temu chciałem tam kupić nagrywarkę Philipsa 2X. Wchodzę, zamawiam i koleś mi mówi, że za tę samą cenę sprowadzi mi na ten sam dzień model 4X. Bardzo się ucieszyłem. Przychodzę na wyznaczoną godzinę a sprzedawca do mnie: "yy... tego... no nie mieli modelu 4X w cenie 2X a 2X nie mamy". Myślałem, że go uduszę. Co za pajac.


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 17.04.2005 | 20:07:44
Post #25


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



Chociaz mogl wziac od Ciebie nr. tel i zadzwonic jak cos sie nie bedzie zgadzalo i uprzedzic.


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania

2 Stron V   1 2 >
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

 




Polecamy:

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.04.2024 - 9:06
Hosting: DataNet.pl