Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

5 Stron V   1 2 3 > »   
Temat zamkniętyNapisz nowy temat
> Folding@Home, dyskusja ogólna
Raf
post 16.07.2004 | 20:14:28
Post #1


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Każdy z was zetknął się zapewne z terminem rozproszonych metod przeliczania danych. Chodzi o to, aby każdy użytkownik przeznaczył moc swojego procesora w czasie kiedy jest on nie używany na liczenie złożonych danych. Każdy na pewno słyszał o SETI. Być może już mniej o United Devices czy też F@H (Folding at Home).
Ostatni z nich jest ostatnio bardzo modny (istnieje już trochę czasu). Mówiąc krótko projekt zajmuje się badaniem procesów fałdowania białek, ich wadliwego kształtowania, agregacji oraz wszelkich chorób wynikłych z ich nieprawidłowej funkcji. F@H został zorganizowany przez Uniwersytet Stanforda (USA). Wyniki badań mogą znacząco przyczynić się do znalezienia skutecznego leku na raka oraz inne nieuleczalne choroby.

Niedawno stworzyłem drużynę Oleśnica w F@H. Przeliczyłem już 4 jednostki danych i jestem w trakcie liczenia 5. Proszę wszystkich użytkowników forum o przystąpienie do tego projektu. Nic nie tracicie, a na dodatek pomagacie w ważnych badaniach. Jest to także doskonała zabawa w ściganiu się drużyn na ilość liczących osób (ilość procesorów, ich szybkość itd.). Oto co należy zrobić aby przyłączyć się do drużyny Oleśnica F@H:
  1. Pierwszy krok to pobranie klienta F@H v5.02. Jest to obecnie najnowsza wersja
  2. Powyższy plik przed uruchomieniem należy wrzucić do jakiegoś katalogu. Proponuję: C:\Windows\Program files\F@H
  3. Po umieszczeniu tam pliku EXE uruchamiamy go
  4. Teraz musimy skonfigurować klienta F@H. W tym celu odpowiadamy na pytania według poniższego schematu!!!
User name? : Wpisujemy dowolną nazwę użytkownika. ZALECAM aby była to nazwa taka sama jak na naszym forum
Team Number? : Wpisujemy 37733
Ask before fetching/sending work? : no
Use Internet Explorer Settings? : no
Use proxy? : no
Change advanced options? : yes
Client Type? : no-pref
Core priority? : idle
CPU usage requested? : 100
Disable highly optimized assembly code? : no
Interval, in minutes, between checkpoints? : 5
Ignore deadline informations? : no
Machine ID? : 1

Powyższe ustawienia są optymalne. Procesor będzie używany w 100% tylko wtedy kiedy będzie całkowicie wolny (czyli wtedy gdy NIC nie robi). Nasze procesory są bardzo często "wolne". Szkoda, żeby tak duża moc się marnowała.
Po zaakceptowaniu tej konfiguracji program od razu zacznie ściągać dane. Jeśli ktoś ma firewall'a to programowi trzeba dać zielone świało.

Program co 5 minut (według powyższych ustawień) robi zapis tego co już policzył. Jest to konsolowa wersja tegoż programu (najszybsza, zjada najmniej RAMu i zasobów systemowych). Wystarczy wrzucić skrót do pliku "FAH4Console.exe" do autostartu bądĽ ręcznie go uruchamiać kiedy mamy na to ochotę. Aby wyjść z programu przełączmy się na okno konsoli i naciskamy klawisze Ctrl+C.

Zatem jeszcze raz zachęcam do przyłączenie się do naszej drużyny i czekam na komentarze.

Update #1: Posiadacze procesorów AMD Athlon XP i wyższych powinni użyć dodatkowego parametru podczas uruchamiania F@H. Jest to "-forceasm". Wystarczy zrobić skrót do pliku FAH502-Console.exe. Po nazwie programu umieszczamy: -forceasm

Przykład: "C:\Program Files\F@H\FAH502-Console.exe" -forceasm

Może to przyspieszyc nieco obliczenia.

Update #2: Pojawiła się nowa wersja klienta F@H 5.02. Nowa wersja (konsolowa) jest dostępna tutaj. Wystarczy wrzucić ten plik *.exe do katalogu, w którm zainstalowaliśmy F@H. Trzeba będzie także uaktualnić ścieżkę do skrótu (zmieniła się nazwa pliku exe). I jeszcze jedna rzecz. Ci, którzy mają procesory Athlon XP powinni na nowo przeczytać Update #1.

Update #3: Kliknij na ten link aby obejrzeć bieżące wyniki F@H.

Wyniki przeliczania aktualizowane są po wysłaniu pełnej przeliczonej jednostki (WU - Work Unit).


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 16.07.2004 | 20:22:56
Post #2


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



Moj kuzyn uzywa SETI. Dostal certyfikat ze przeskanowal 100 plikow (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Ale szkoda ze nie wykrylo zadnych sladow UFO (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/sad.gif) .

Dam znac co do F@H. (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif)


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 16.07.2004 | 20:26:02
Post #3


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Nie dawaj znać tylko przyłączaj się (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
martinez
post 16.07.2004 | 20:30:38
Post #4


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



A wiec jetsem w Team'ie. 100% poparcia i 100% CPU usage. (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
Cieszę się, że można "cos" zrobić. Przyłożyć się do czegoś, siedząc na swoim cieplutkim krześle, przed monitorem ...nie ruszjąc prawie palcem ...i tyłkiem usadzonym w tym krzśle. A nuż uda sie dokonać czegoś pozytywnego! Przyłączcie sie i WY!. To nic nie kosztuje.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 16.07.2004 | 20:43:26
Post #5


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



Przyłączyłem sie (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Mick
post 16.07.2004 | 21:18:14
Post #6


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 556
Dołączył: 8.09.2003
Skąd: /dev/null
Użytkownik nr: 22



Napisałeś, że to coś ściąga dane. Jak duzo ich ściąga. Komputer moge dać do tego ale nie za dużo łącza bo mamy małe w sieci i trzeba się dzielić.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 16.07.2004 | 21:39:45
Post #7


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



Ja nie wiem jak ty Mick wytrzymujesz w tej sieci ....


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Mick
post 16.07.2004 | 21:46:41
Post #8


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 556
Dołączył: 8.09.2003
Skąd: /dev/null
Użytkownik nr: 22



Wiesz powiem Ci, że be problemu. Mając 3 lata modem i siadając na SDI w 10 osób to można się cieszyć jeszcze przez długi czas. Obecnie pracuje nad przejściem na DSL 512. W mojej sieci online jest średnio 4 - 5 komputerów i nie powidziane, że korzystają z neta. Warunek jest jeden nie ma ściągania większych plików przez dzień. Niektórzy tego nie przestrzegają ale na to sa też sposoby. Sieć jest koleżenska i na takich zasadach działa. Płaca oni obecnie 20zł za miesiąc więc grosze a za te gorsze można spokojnie pochodzić po www, skorzystac z poczty itp. Nie mówie, że nie ściągam plików ale trzeba sobie często zaplanować nocke aby coś więcej pościągać. Gdybyś tak jak ja wcześniej wydawał fortune na rachunki za połączenie modemowe to byś mnie lepej zrozumiał.

Tyle offtopic i nie ma co więcej dyskutować tu chyba że PM, shout itp.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 17.07.2004 | 7:48:07
Post #9


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Możesz się przyłączyć bez problemu Mick. Pobierane dane są zawsze grubo poniżej 1 MB. Na samym początku program pobiera tylko moduł do obliczeń "Gromacs", a za którymś razem większy moduł "Tinker". Jest to proces jednokrotny. Potem pobierane są już tylko paczki z danymi, a są one malutkie.


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
martinez
post 17.07.2004 | 10:07:55
Post #10


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



CYTAT
Przeliczyłem już 4 jednostki danych i jestem w trakcie liczenia 5.

Ile zajmuje przeliczenie jednej takiej jednostki?


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 17.07.2004 | 10:23:12
Post #11


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



To zależy jaki masz procesor. Jeżeli aktualnie liczy Gromacs to przeliczanie idzie szybko. Log wygląda wówczas tak:

CYTAT
Completed 52500 out of 250000 steps  (21)

Gdzie wartość w nawiasie (21) oznacza % ukończenia obliczeń.
Gromacs liczy najczęściej. Bardzo rzadko zdarza się, że liczy Tinker. Tam obliczenia trwają znacznie dłużej.

(UWAGA - w pierwszym poście pojawił się update - przeczytajcie)


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
martinez
post 17.07.2004 | 16:58:51
Post #12


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



Widzę Raf, że już 5 jednostek masz przeliczonych! Ja na dniach dołączę z jedną (jak na razie 16%). Mało bo mało, ale dobre dobre i tyle. Myślałem, że procesor będzie bardziej obciążony czy coś, a F@H działa prawie niezauważalnie. Widać go tylko na pasku. (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 17.07.2004 | 19:22:59
Post #13


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



O to chodzi w trybie "idle". Kiedy słuchasz muzyki, jesteś na forum, oglądasz WWW, rozmawiasz - procek się nudzi.


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 18.07.2004 | 9:21:51
Post #14


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Jakoś nie widzę aby ktokolwiek oprócz mnie coś liczył. Porażka (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/sad.gif)


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
martinez
post 18.07.2004 | 12:28:46
Post #15


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



Już niedługo zobaczysz. U mnie 87% i rośnie. Tyle, że chyba chętnych mało.
Pewnie było by więcej, jakby F@H np. zmniejszał pingi. (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/diablo.gif)


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 18.07.2004 | 12:35:47
Post #16


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



CYTAT(Raf @ 18.07.2004 | 10:21:51)
Jakoś nie widzę aby ktokolwiek oprócz mnie coś liczył. Porażka (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/sad.gif)
Ja licze, ale przeciez nie bede mial kompa wlaczonego 24h tylko po to aby liczyl ....


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 18.07.2004 | 12:35:50
Post #17


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



To już chęć pomocy ludzkości nie wystarcza?


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 18.07.2004 | 12:40:40
Post #18


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



Liczylem na kontre z twojej strony (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif) Gdybym nie mial checi pomocy ludzkosci to bym wogole w tym nie bral udzialu. Ale nie zamierzam "podwyzszyc" czasu liczenia.


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
martinez
post 18.07.2004 | 13:06:46
Post #19


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



Ma jeszcze jedno pytanie. Czy obliczona jednostka zostanie samoczynnie odesłana, czy trzeba w to ingerować?


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 18.07.2004 | 13:12:47
Post #20


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Samoczynnie (po to podałem schemat ustawień na samej górze).


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
tomekkf
post 19.07.2004 | 10:54:41
Post #21


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 22
Dołączył: 9.09.2003
Skąd: Boguszyce
Użytkownik nr: 24



No, panowie, dołączyłem się do waszego TEAM. Mam nadzieję że dużo pomogę, dużo mam włączony komp i czasami nic na nim nie robie. No to niech sobie liczy (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
Kontakt: tlen™: #tomekkf [at] tlen [dot] pl
Galeria: Flickr
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
martinez
post 19.07.2004 | 13:24:30
Post #22


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 1 172
Dołączył: 17.01.2004
Użytkownik nr: 56



CYTAT(tomekkf @ 19.07.2004 | 11:54:41)
No, panowie, dołączyłem się do waszego TEAM. Mam nadzieję że dużo pomogę, dużo mam włączony komp i czasami nic na nim nie robie. No to niech sobie liczy (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
W końcu znalazł się jakiś odważny. (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/biggrin.gif) Mam nadzieję, że na tym się nie skończy. Zapraszam!


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 27.07.2004 | 9:07:31
Post #23


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Coraz lepiej. Już 6 użytkowników jest w naszej drużynie. Na początku mieliśmy pozycję ogólną rzędu 9xxx. Teraz mamy 5xxx. Tak trzymać. Dostać się do pierwszego 1000 to sukces, a do pierwszej 500 to już marzenie.


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Bastek
post 28.07.2004 | 17:34:25
Post #24


Początkujący
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 13
Dołączył: 22.09.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 29



Dziwny programik.Przeczytałem, przemyślałem i podłączyłem się pod to i coś sobie liczy. Ciekawe co z tego wyjdzie???? (IMG:http://forum.olesnica.org.pl/style_emoticons/default/wink.gif)

Ten post został edytowany przez Bastek: 28.07.2004 | 17:35:23
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 29.07.2004 | 6:36:38
Post #25


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Absolutnie nie rozumiem Twojego zdziwiena a tym bardziej zastanawiania się nad tym czy można go uruchomić czy nie. Może powiesz jaśniej co Cię skłoniło do "refleksji" nad F@H?


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania

5 Stron V   1 2 3 > » 
Temat zamkniętyNapisz nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

 




Polecamy:

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 17.04.2024 - 0:11
Hosting: DataNet.pl