Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
> Nowa odsłona Galerii, więcej cukru, bita śmietana i wisienka
Raf
post 26.12.2005 | 21:08:25
Post #1


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Uff. Mamy już najnowszą wersję galerii. Setki poprawionych błędów, szybsze działanie i nowe możliwości. Zmianie uległ także wygląd. Na dniach będzie jeszcze bardziej dopracowany. Największą nowością są Galerie użytkowników. Od teraz każdy, kto wyrazi taką chęć będzie mieć własną galerię. Tak, tak! To oznacza, że posiadacz własnej galerii będzie sam nią zarządzał. Kończy się era przesyłania fotek na maila i oczekiwania zanim je umieszczę. Od teraz każdy będzie robił to sam. Mamy nadzieję, że ta zmiana wszystkim się spodoba.

Docelowo Galerie użytkowników będą jedyną kategorią. W ciągu najbliższych dni (może nawet już jutro) wszystkie albumy zostaną przegrupowane do galerii ich właścicieli. Kategoria Oleśnica oraz Inne zostaną usunięte.

Konstrukcja Galerii użytkowników jest następująca: każdy zakłada w niej album o nazwie swojego zarejestrowanego nicka. W tym albumie można zakładać już dowolną ilość subalbumów. Żeby zobaczyć jak to działa wystarczy wejść do galeria.olesnica.org.pl
Teraz będzie wiadomo kto jest autorem zdjęć. Każdy rządzi we własnej galerii, sam podpisuje fotki, sam je kasuje, sam wysyła.

Aby mieć własną galerię nie wystarczy się zarejestrować. Trzeba także poinformować o tym fakcie administratora. Jest to rozwiązanie chwilowe (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Od dziś każdy po zarejestrowaniu się ma prawo założyć swoją galerię. Każdy dostaje na początku limit 40 MB na zdjęcia. Maksymalna szerokość/wysokość zdjęcia nie może być większa niż 1240 pikseli. W przypadku przekroczenia tego rozmiaru nastąpi automatyczne przeskalowanie do 1240 pikseli szerokości/wysokości (z zachowaniem proporcji). Pojedyncze zdjęcie nie może mieć więcej niż 1 MB.

Jak widać nie wszystkie elementy w galerii są przetłumaczone na język polski. Na dniach ten stan się zmieni. W plikach językowych także zaszło bardzo dużo zmian.


Na koniec nieco danych technicznych (jeśli to kogoś interesuje):
* galeria operuje już na XHTMLu (nie ma już trybu quirks - jest transitional)
* poprawiony CSS (który i tak był mało optymalny - zmniejszyłem jego objętość prawie o 50% zachowując ten sam wygląd i dodając nieco nowych elementów (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) )
* czas spędzony na aktualizacji to 11 godzin...

...z tego też względu przepraszam, ale resztę dokończę jutro rano. W tej chwili boli mnie tyłek od siedzenia i nadgarstki od klepania kodu (cicho Luk3 (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) nie śmiej się)


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 26.12.2005 | 21:10:57
Post #2


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



Kawal dobrej roboty Raf, przetestowalem i jestem pod wrazeniem.


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
mozol
post 26.12.2005 | 21:13:10
Post #3


A co na to NATO?!
Ikona grupy

Grupa: Przyjaciel
Postów: 1 121
Dołączył: 28.09.2004
Skąd: OleŚnica
Użytkownik nr: 193



Jesli mam byc szczery laduje mi sie wolneiej niz starsza wersja :| Zobaczymy z czasem jak sie rozbuja (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 26.12.2005 | 21:16:18
Post #4


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Nie ma takiej mozliwości mozol. Generowany kod jest objętościowo mniejszy niż poprzednio. Na dodatek sam silnik galerii jest szybszy. Potwierdził to już Luk3, który jako pierwszy przetestował nowe cacko (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Yep, a mamy inne łącza. Problem leży po Twojej stronie. Może akurat masz obciążoną "rurę"?


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
mozol
post 26.12.2005 | 21:24:08
Post #5


A co na to NATO?!
Ikona grupy

Grupa: Przyjaciel
Postów: 1 121
Dołączył: 28.09.2004
Skąd: OleŚnica
Użytkownik nr: 193



Okej juz jest wszystko (IMG:style_emoticons/default/thumbsupsmileyanim.gif) (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Ten post został edytowany przez mozol: 26.12.2005 | 21:24:34


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 27.12.2005 | 13:37:37
Post #6


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Wszystkie albumy są już przeniesione do galerii ich właścicieli. Od teraz każdy sam zarządza swoją galerią/albumami/fotkami (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
mozol
post 27.12.2005 | 13:46:16
Post #7


A co na to NATO?!
Ikona grupy

Grupa: Przyjaciel
Postów: 1 121
Dołączył: 28.09.2004
Skąd: OleŚnica
Użytkownik nr: 193



Wszytsko smiga elagancko (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) i teraz to mi na reke ta galeria (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) I chyab nie tylko mi bo Toobie Raf tez zapewne nie bedziesz musial juz dodawac fotek (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 27.12.2005 | 15:08:38
Post #8


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Zgadza się. To powinno ściągnąć więcej użytkowników.

Teraz będę pracował nad wyglądem, tłumaczeniem reszty tekstów i innymi rzeczami.

Bardzo ważna uwaga! Jeśli ktokolwiek zauważy, że w jego galerii jest coś źle (fotki kogo innego), to niech da mi od razu znać i nic nie rusza! Dołożyłem wszelkich starań żeby wszystko było dobrze, ale zawsze mogłem coś przeoczyć.

Zaktualizowałem pierwszy post w tym topicu. Proszę wszystkich o ponowne zapoznanie się z nim.


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
LooP
post 27.12.2005 | 20:45:15
Post #9


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 073
Dołączył: 12.07.2004
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 136
Imię: Kamil



yeah (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) kazdy znal moja opinie na temat starej galeri (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ... super Raf, dzieki wielkie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) pozdro


--------------------
Ann ... ;*
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
pio
post 28.12.2005 | 10:13:18
Post #10


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Admin
Postów: 1 390
Dołączył: 13.05.2004
Użytkownik nr: 117



Możliwość zakładania własnych albumów została wyłączona. Będzie dostępna, jak uporamy się z implementacją uwierzytelniania użytkowników galerii na podstawie bazy użytkowników forum.


--------------------
"już najwyższy czas opuścić ten las... o tak" - Miś Coralgol
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
CLv
post 29.12.2005 | 15:04:56
Post #11


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 398
Dołączył: 13.10.2004
Użytkownik nr: 213



Naprawde niezle, dzieki. Nie moge sie doczekac aparatu;)
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 29.12.2005 | 15:11:39
Post #12


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Ja pracuję właśnie nad zintegrowanym logowaniem do galerii. Po serwisie www.olesnica.org.pl będzie to (jeśli się uda) drugie już miejsce gdzie logowanie będzie odbywało się przy użyciu danych z forum.

Aktualizacja: Konwersja wszystkich albumów jest prawie zakończona. Pozostały mi komentarze i dopieszczenie wszystkiego. Jutro po południu wszystko powinno być już skończone i gotowe do używania przez Was (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Raf
post 1.01.2006 | 19:16:55
Post #13


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 3 239
Dołączył: 27.08.2003
Skąd: Oleśnica
Użytkownik nr: 6



Galeria już działa !

Zintegrowane logowanie jest już dodane do galerii. Obecnie po zalogowaniu się na forum jesteśmy od razu zalogowani w galerii. Link "Zaloguj" (obecny w galerii) przekierowuje nas na forum, gdzie logujemy się tak jak zawsze. Pojawiła się tam także wiadomość, która informuje nas o tym fakcie. Podajemy login oraz hasło i klikamy na "Zaloguj mnie". Po poprawnym zalogowaniu na forum musimy przenieść się do galerii samemu. W tym momencie mamy już prawa użytkownika i możemy wysyłać zdjęcia i zarządzać nimi.
Proces wylogowania się z galerii wygląda podobnie. Wracamy na forum i klikamy na "Wyloguj". To wszystko.

Integracja logowania była sporym wyzwaniem i pochłonęła kilka dni pracy. Sami twórcy systemu galerii dali mi znać, że szanse na powodzenie są małe. Jak widać mylili się i nie znają możliwości Oleśnicy (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Wszystkie zdjęcia są obecnie przegrupowane do ich autorów. Oznacza to, że nie ma już zdjęć w czyimś albumie, które są oznaczone jako "wysłane przez Raf". Teraz każde zdjęcie jest oznaczone jako wysłane przez autora. To bardzo ważna rzecz, gdyż bez tego żaden użytkownik nie miał praw do zarządzania takim zdjęciem. Te czynności musiałbym nadal wykonywać ja.

Ostatnia sprawa. Niestety jest jeden drobny minus. Zresetowały się liczniki odsłon zdjęć. Mam jednak nadzieję, że nie przeszkodzi Wam to w korzystaniu z galerii, która dopiero teraz jest prawdziwą galerią dla Was - użytkowników.

Wygląd galerii zmieni się odrobinę (kosmetyka) w trakcie najbliższych dni.

Zapraszamy wszystkich do korzystania, wysyłania swoich zdjęć i komentowania fotek innych użytkowników. Jeśli zauważycie jakieś błędy (nawet literówki) to zgłaszajcie je na forum.


--------------------
"If you disagree with me, you are by definition ugly and stupid." Linus Torvalds.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
_AgaMi_
post 23.04.2006 | 21:33:28
Post #14





Gość






a u mnie chyba zintegrowane logowanie do galerii nie działa bo nie mogę założyć własnego albumu (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) i jak jestem w galerii to pokazuje mi zaloguj, nawet jak się zaloguję z poziomu galerii ;(
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Mick
post 23.04.2006 | 21:59:34
Post #15


Ekspert
Ikona grupy

Grupa: Użytkownicy
Postów: 556
Dołączył: 8.09.2003
Skąd: /dev/null
Użytkownik nr: 22



Z ciekawości sprawdziłem i potwierdzam. Może ciasteczek nie trzyma na inna subdomene.


--------------------
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
pio
post 30.05.2006 | 15:33:53
Post #16


olesnica.org.pl
Ikona grupy

Grupa: Admin
Postów: 1 390
Dołączył: 13.05.2004
Użytkownik nr: 117



Problem został usunięty, zintegrowane logowanie do galerii już działa. Zapraszamy użytkowników forum do zamieszczania swoich zdjęć (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
"już najwyższy czas opuścić ten las... o tak" - Miś Coralgol
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
_AgaMi_
post 1.06.2006 | 11:08:48
Post #17





Gość






tak działa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , teraz można zacząć działać (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

ps
mam pytanie:
jak wstawić zdjecie z galerii do bloga? bo jak wstawiałam w nowy blok adres url zdjeciaz mojego albumu (ma tam rozmiar 300x400 pikseli) to mi go nie pokazywało pomimo, że zwiększyłam wielkość bloków do max czyli 350 pix, heh jak toś coś wie to niech mi napisze, bo narazie się zniechęciłam i wróciłam do poprzednich ustawień na blogu, a naprawdę bardzo bym chciała móc dawać zdjęcia z galerii w dodatkowym bloku.

Ten post został edytowany przez AgaMi: 1.06.2006 | 12:03:40
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 1.06.2006 | 13:50:09
Post #18


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



Po prostu w bloku wstawiasz link do zdjecia z tagami "[img][/img]" i bedzie dzialalo.


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
_AgaMi_
post 1.06.2006 | 15:39:19
Post #19





Gość






właśnie tak robiłam, bo przecież po to są ikonki ułatwiajace pisanie postów, gdyby adres zdjęcia między tagami zadziałał nie pisałabym pytania na forum, moze i jestem lamerem ale z oczywistych funkcji tego forum potrafię korzystać, raczej spodziewałam się informacjii typu że galeria jest zabezpieczona przed "gorącymi linkami" (czy jak to się tam nazywa), niż informację o sprawie oczywistej
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 1.06.2006 | 18:35:47
Post #20


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



Jaki adres wstawialas?


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
_AgaMi_
post 2.06.2006 | 11:24:37
Post #21





Gość






kliknęłam na obrazek dałam właściwości skopiowałam cały adres url i wkleiłam...
odrazu dodam że protokół http://jest tam również w ilości sztuk 1... ^^,
może to jakieś przejściowe problemy?, a wczoraj ze względu na dzień dziecka nie miałam czasu nawet popatrzeć na komputer w domu... heh
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 2.06.2006 | 12:42:37
Post #22


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



Zadne problemy. Wklej przykladowo taki adres "http://galeria.olesnica.org.pl/albums/userpics/10491/normal_miko%B3aj.jpg" i musi dzialac.


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
_AgaMi_
post 2.06.2006 | 15:32:45
Post #23





Gość






taki mam wklejony... ale nic to... będę miała czas to nad tym posiedzę, a narazie zostanie tak jak jest... a nóż zadziała?
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
Luk3
post 2.06.2006 | 16:02:57
Post #24


Jedi
Ikona grupy

Grupa: Redakcja
Postów: 1 972
Dołączył: 19.05.2004
Użytkownik nr: 120



Sam sprawdzalem i dziala (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
Musi być im ciężko. Tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, zamiast prawdę za autorytet.
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania
_AgaMi_
post 4.06.2006 | 8:41:18
Post #25





Gość






tak dziś mam niewiele czasu ale siadłam w domu i posprawdzałam i już wiem że tu chodzi o to że w przegladarce IE nie pokazuje tego zdjęcia ani części banerów, więc okazało się że to wina przeglądarki...
ogromne dzięki Luk3 za zainteresowanie...
szkoda że nikt wcześniej nie pomyślał aby sprawdzić czy to czasem nie wina przeglądarki...

Ten post został edytowany przez AgaMi: 4.06.2006 | 8:42:30
Idź na górę strony
 
+Zmień sposób cytowania

2 Stron V   1 2 >
Odpowiedz na ten tematNapisz nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

 




Polecamy:

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28.03.2024 - 10:05
Hosting: DataNet.pl